Goes dreigt met ontruiming pand s BEVELANDEN/THOLEN Zwaan redt zichzelf... Botsing op A58 leidt tot stremmingen Z2 Final Sale almanak Gerstenat VRIJDAG 10 februari 2012 21 FZC De vernieuwde Voorstraat van Wissenkerke 22 en 23 Te veel arbeidsmigranten in woning in Eindewege door Nadia Berkelder EINDEWEGE - De gemeente Goes dreigt een groep arbeidsmigranten die in een pand aan de Arend straat in Eindewege woont op straat te zetten. Volgens de ge meente is de woning niet veilig. Als de situatie niet verbetert, wordt het pand maandag ont ruimd. In de woning wonen te veel men sen, zegt burgemeester René Ver hulst van Goes. „Het pand voldoet bovendien niet aan de brandveilig heidseisen. Het uitzendbureau, Teamworq, moet voor de bewo ners andere huisvesting zoeken. Als dat niet lukt, staan ze maandag op straat. Het is jammer, maar er is nou eenmaal regelgeving." „Het is niet de eerste keer dat de re gels niet worden nageleefd", aldus Verhulst. „We hebben al een paar keer gewaarschuwd en uitgelegd wat de regels zijn. Als er nu niet wordt geluisterd, wordt er ont ruimd. Ik hoop alleen niet dat het zover komt." Het pand aan de Arendstraat is een ruim vrijstaand huis, omge ven door een grasveld. Donderdag morgen staat er een auto met Pools kenteken op de parkeer plaats voor de deur, in de be sneeuwde dakgoot groeit gras, de vuilcontainer puilt uit. Binnen hangt overal was te drogen over de radiatoren. Er komt niemand de deur open doen. De eigenaar van uitzendbureau Teamworq, Robin Caspers, ont kent dat er te veel mensen in het pand wonen. „Plet huis heeft ze ven slaapkamers. Het is net een soort pensionnetje. Op dit mo ment wonen er negen personen: twee stelletjes en nog een paar mensen. Als je een gezin hebt met twaalf kinderen en in een éénsge zinswoning woont, is er niets aan de hand; maar als het om arbeids migranten gaat, dan wordt er met een gehandhaafd. Vooral in de ge meente Goes." Volgens Caspers verricht de huisei genaar komende maand een aan tal werkzaamheden om de situatie te verbeteren: er wordt bijvoor beeld een rookmelder geïnstal leerd die bij brand meteen de brandweer alarmeert. „Daarna kunnen de mensen weer terug." De gemeente Goes vindt dat niet de huiseigenaar, maar Caspers als werkgever van de bewoners verant woordelijk is voor de veiligheid van de woning van zijn werkne mers. GOES - De verschijning van een brandweerdui ker op het ijs was genoeg schrik voor deze zwaan om zichzelf los te rukken en weg te vliegen. De brandweer kwam gisteren in actie op het water achter de Kropkreek in de Goe- se Meer na een melding van bewoners dat er een zwaan vast zat op het ijs. Het dier reageer de niet op brood dat werd gestrooid, en ook niet op zijn of haar partner: ook de sneeuw ballen die de brandweermannen naar de zwaan gooiden, brachten het dier niet in be weging. MIDDELBURG - Door een aanrijding was de A58 in de richting van Vlis- singen gisteravond vanaf ongeveer half elf lange tijd afgesloten vanaf de afslag Goes tot 's Heer Arends- kerke (Sloeweg). Bij de aanrijding waren minimaal vier auto's betrok ken. Volgens de politie liepen daar BEnyz&asagsE&sgsi SSSSaS5HZS08Z25@iS!S bij enkele mensen lichte verwon dingen op. Zij werden ter plaatse behandeld. Door het ongeluk was er gisteravond evenmin verkeer mogelijk vanaf de Deltaweg in de richting van Vlissingen. Verkeer vanuit Vlissingen kon wel richting Bergen op Zoom over de A58. Het is niet duidelijk of de zwaan gewond was, de brandweer vond het niet verantwoord om achter het dier aan te jagen op het ijs. foto Roland de Jong a smsmmmm Gant, Mc Gregor, Hugo Boss 2 stuks 0Q9O| rsxeees^s^^&!£eeseasesases6BSiai!i£ea!xgstaxaa3Ss^s&xsss6Ssesrxseseaessa£BSzmssk Tip? redactie@pzc.nl De twee verslaggevers die de middel bare leeftijd inmiddels al weer een tijdje zijn gepasseerd schoven aan bij de persconferentie van de burgemees ter. Het ging over de aanscherping van het lokale alcohol-matigingsbe- leid. De burgemeester werd door het tweetal flink doorgezaagd over de maatregelen die het gemeentebe- stuur had verzonnen om de jeugd van de drank te houden. Iets wat in hun jeugd toch heel anders werd be naderd. Het ging over polsbandjes rugzaktappen en een minimumleef tijd voor het personeel dat het bier mag schenken. „Nou, da's helder," be sloot de een. „Ik zou haast willen zeg gen: heerlijk helder", vulde de ander aan, inmiddels vervuld van gedach ten aan het goudgele gerstenat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63