Zeeuwland zet in op tijdgeest zeeland 125 Twee pijlers Niet missen hoor! Laatste dag agri aqua 2012 Ontruiming dreigt in pand met migranten ICEM Organisatie ICEM International Company Exhibition Bedrijven Goes sms-en bij onraad 2e stuk 5,00 vrijdag 10 februari 2012 De belangrijkste twee pijlers voor Zeeuwland zijn: de drie grote bouwprojec ten in Zierikzee, Bruinisse en Burgh-Haamstede voor 60 miljoen euro én de ambities gericht op ontmoeting en prettig met elkaar wonen. Plezierig wonen met elkaar blijft de missie van Zeeuwland. Stre ven naar een prettige woonom geving staat daarin centraal. In spelend op de tijdgeest presen teert de woningbouwvereniging haar ondernemingsstrategie en een nieuw logo. door Ali Parckow Woningbouwvereni ging Zeeuwland in vesteert de komen de vier a vijfjaar cir ca 60 miljoen euro in drie grote projecten: herontwikkeling van de wijk Buijse in Zierikzee, woning project in Bruinisse en herontwik keling zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede. Verder speelt Zeeuwland in op de tijdgeest door meer nog dan voor heen te focussen op leefbaarheid en ontmoeting. „Veertig procent van onze huur ders is boven de 65 jaar. Verder is 75% van de vraag naar woningen gericht op één- of tweepersoons huishoudens", zegt directeur An- toine de Ceuster van de woning bouwvereniging. Gebaseerd op die feiten voorziet de ondernemings strategie 2012-2016 in vijf kernwaar den en zes nieuwe ambities. Die kernwaarden zijn: moed, be trokkenheid, respect, openheid en passie. Verder zitten de ambities Genodigden bij Zeeuwland maakten gistermiddag via een ontdekkings tocht kennis met de nieuwe ambi ties, kernwaarden en het nieuwe lo go. foto Ronald den Dekker door Nadia Berkelder GOES - Bedrijven in Goes kunnen elkaar voortaan verdachte situaties en meldingen over criminaliteit doorgeven. Bedrijven die zijn aan gesloten bij de Stichting Beveili ging Bedrijventerreinen Goes (SB- BG) krijgen de sms-jes. Het gaat om meldingen die deelnemers zelf doorgeven. Het beveiligingsbedrijf van de stichting filtert de berich ten en stuurt ze door aan alle hon derdtwintig bedrijven. van Zeeuwland in het streven naar betaalbaar kunnen wonen, tevre den klanten in een fijne buurt, meer klanten van buiten Schou- wen-Duiveland, prettig ouder wor den met elkaar en kansen voor ontmoeting. „Onze klanten willen plezierig wonen met elkaar. Daar bij rekenen zij op onze inzet. Na tuurlijk willen wij als Zeeuwland investeren in een leefbare woon omgeving. Wij zijn immers gebaat met tevreden huurders", zegt De Ceuster. De tijd dat economische en/of so ciale gebondenheid als voorwaar de gold om voor een huurwoning- in aanmerking te komen is voor bij. Inmiddels komt een op de vier huurders van buiten de regio. Zeeuwland presenteerde gistermid dag zijn ondernemingsstrategie en het nieuwe logo dat die missie ver beeldt aan de hand van een ont dekkingsreis door het kantoor, dat voor deze gelegenheid een totale metamorfose had ondergaan. De genodigden moesten meander end door het hele gebouw heen hun weg zoeken in een labyrint van witte voiles. Theaterlampen zorgden voor het kleurrijke aan lichten in de tinten van het nieu we logo. De bezoekers kwamen op hun tocht onder meer langs een filmzaaltje waar medewerkers hun betrokkenheid bij de kernwaarden van.beleid duidelijk maakten aan de hand van praktijkvoorbeelden. Zo vertelde conciërge Kees Stout- jesdijk van het appartementencom plex Klein Zweden met trots over de enthousiaste reacties die hij hier te horen krijgt van de bewo ners. „Zij worden hier wakker met het geluid van de vogeltjes." door Nadia Berkelder EINDEWEGE - De gemeente Goes dreigt een groep arbeidsmigranten die in een pand aan de Arend straat in Eindewege wonen op straat te zetten. Volgens de ge meente is de woning niet veilig. Als. de situatie- niet verbetert, wordt het pand maandag ont ruimd. In de woning wonen te veel men sen, zegt burgemeester René Ver hulst van Goes. „Het pand voldoet bovendien niet aan de brandveilig heidseisen. Het uitzendbureau, Teamworq, moet voor de bewo ners andere huisvesting zoeken. Als dat niet lukt, staan ze maandag op straat. Het is jammer, maar er is nou eenmaal regelgeving." „Het is niet de eerste keer dat de re gels niet worden nageleefd", aldus Verhulst. „We hebben al een paar keer gewaarschuwd en uitgelegd wat de regels zijn. Als er nu niet wordt geluisterd, wordt er ont ruimd. Ik hoop alleen niet dat het zover komt." De eigenaar van uitzendbureau Teamworq, Robin Caspers, ont kent dat er te veel mensen in het pand wonen. „Het huis heeft ze ven slaapkamers. Het is net een soort pensionnetje. Op dit mo ment wonen er negen personen: twee stelletjes en nog een paar mensen. Als je een gezin hebt met twaalf kinderen en in een eensge zinswoning woont, is er niets aan de hand, maar als het om arbeids migranten gaat, dan wordt er met een gehandhaafd. Vooral in de ge meente Goes." Volgens Caspers verricht de huisei genaar komende maand een aan tal werkzaamheden om de situatie te verbeteren: er wordt bijvoor beeld een rookmelder geïnstal leerd die bij brand meteen de brandweer alarmeert. „Daarna kunnen de mensen weer terug." ZUIDSCHOR De nieuwe dienst zou eigenlijk in gebruik worden gesteld door de ei genaar van Lukasse Dakbedekkin gen. Dat bedrijf werd echter maan dagavond overvallen. „Het blijkt dus helaas nodig te zijn", zegt Ver hulst. „Het is belangrijk dat bedrij ven informatie kunnen uitwisse len, zodat ze weten wat er speelt. Dat werkt efficiënter dan dat men sen het elkaar moeten vertellen." Volgens John Zwartepoorte van de gelijknamige BMW-garage neemt de criminaliteit de laatst jaren toe. voor iedereen in de keten van teelt tot consument Zeelandhallen - zie www.agri-aqua.nl, ook voor kortingskaarten Vrijdag 10 februari: 11 00 - 18.00 uur Management naar een idee van Florad in Goes. ICwnjsitf ËdSHüsn mf.i&mnt Warme winterjassen truien: 800m2 vernieuwde winkel Elke zondag open Zondkreekweg 5, Wolphaartsdijk www.zyidschor.ni TERNEUZEN Eis: werkstraf voor agent die schot lost Tegen een 50-jarige politieman uit Terneuzen is een werkstraf van 120 uur geëist omdat hij in april 2010 een man in diens been had gescho ten. De agent loste het schot ander half jaar geleden. Bij een alcohol controle 's nachts bij Zelzate doem de de agressieve man plotseling op. Hij wilde voorkomen dat de agen ten zijn vriendin meenamen voor een ademtest. Daarna volgde wat geduw en getrek. Inzet van de wa penstok en pepperspray hielp vol gens de politieman niet waarna hij schoot. Uitspraak op 23 februari. VLISSINGEN Kamermuziek in de Sint Jacobskerk Het Zeeuws-Brabantse kamermu- ziekensemble Aulos Cosort geeft morgen een optreden in de Vlis- singse Sint Jacobskerk. Het ensemble Aulos Consort is ver noemd naar de oud-Griekse voorlo per van de hobo en heeft als basis een dubbelrietensemble van twee hobo's, een althobo en een fagot, aangevuld met klavecimbel, fluit, viool en trompet. Het optreden van het kamermu- ziekensemble in de Sint Jacobskerk in Vlissingen begint om 20.00 uur. Entree acht euro. VLISSINGEN Ruim drie jaar cel voor overval Voor de overval op een goudbeurs in hotel Piccard in Vlissingen is een 18-jarige jongen uit Vlissingen veroordeeld tot 3,5 jaar cel. Volgens de rechter is er voldoende bewijs om hem aan te wijzen als één van de twee daders. Vorige week is de andere verdachte, een 19-jarige Vlis- singer, voor die overval vrijgespro ken vanwege gebrek aan bewijs. Te gen hem was 4,5 jaar cel geëist De 18-jarige hoorde twee weken gele den vier jaar cel eisen. De recht bank ging daar een half jaar onder zitten, maar kwam wel tot een ver oordeling. MIDDELHARNIS Debat 'Liefde voor het Diekhuus' In het Diekhuus in Middelharnis wordt dinsdagavond 14 februari een brainstormsessie gehouden over de herinrichting van dit multi functioneel centrum. Architect Kees van Wuyckhuyse geeft met beelden een impressie van hoe het Diekhuus eruit zal gaan zien. Andere sprekers zijn onder meer: Anne Verhey, directeur van de stichting Companen, Ad van Terhe- ijden, directeur van Theater De Kring 'in Roosendaal en Harry van der Klink, directeur van de biblio theek Zuid-Hollandse Delta. De avond begint om 19.30 uur. Jasmijnstraat 3 Middelburg Wij nodigen u van harte uit de verschillende woningen zaterdag I I februari té komen bekijken cussen 9:30 uur en 11:30 uur! U kunt zich melden 3an de jasmijnstraat 3 te Midddbuigen van daaruit de andere woningen De woningen zijn na-cent gereno veerd en gemoderniseerd. kifXDAG rateraag i fctrzz- Prijzen vanaf 103.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61