Nieuw leven voor winkel Nummer 11 Meer informatie zeeland j 23 mmmml Week van herstelwerkje rondom elfde Schaatsen Marching Band present bij RosenmontagsZug Koud hé? De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland vrijdag 10 februari 2012 Meer informatie over de activiteiten bij Nummer 11 in Noordgouwe is te vinden via www.nummer11.info. Meer informatie over het restauratie werk van Hartskeerl lees je via www.schilderijrestauratie.info. In de vitrine waar ooit bolussen en croissantjes vers werden ge houden, liggen nu spitzen en an der bijzonder schoeisel uitge stald. Nummer 11 in Noordgou we is een nieuw leven begon nen. De voormalige dorpswinkel is tot atelier omgedoopt. door Esme Soesman Grote glazen voorraad- potten en aan de muur geprikte dek sels van Peijnen- burghblikken verwij zen naar het gruttersverleden van het pand Ring nummer 11 in Noordgouwe. Diepvries en broodsnijmachine hebben echter plaatsgemaakt voor houtkachel, gereedschap en zelfge maakte spullen. „Het is nu een ate lier waar creatieve dingen gebeu ren. In eerste instantie door me zelf, maar ook anderen kunnen hier terecht", schetst Vera de Jong de uitgangspunten van de nieuwe Nummer 11. De Jong gaat onder meer workshops fotoboeken en tassen maken organiseren. Ze is vooral van het naaiwerk en de foto grafie. Haar vriend Richard Harts keerl (kunstschilder en restaura teur van schilderijen) uit Haarlem zal workshops geven over het schoonmaken en opknappen van kunst en antiek. Ook het schilde ren van fresco's op gestuct steen gaas behoort tot het brede scala aan mogelijkheden. Maar mensen kunnen ook zelf iets op poten zetten. „Het atelier is te huur voor creatieve activiteiten of andere bijeenkomsten." Met ge bruikmaking van gereedschappen, fornuis en computer. En met de mogelijkheid 's zomers naar het terras (zowel aan de voor- als aan „Ik heb er heel veel zin in, maar hoop er alles bij elkaar ook wat geld mee te kunnen verdienen" de achterzijde van het pand) te ver kassen. De winkel begint nu aan een tweede leven. „Zelf begin ik aan mijn derde leven", vat De Jong de afgelopen jaren samen. De Noordgouwse zette in 1992 een punt achter haar carrière als artis tiek leider in de danswereld en do cente aan de Rotterdamse dansaca- demie om bij te springen in de dorpswinkel van haar toenmalige man. Vanaf 1997 brak een nieuwe periode aan, toen De Jong de win kel in haar uppie ging draaien. Een dik jaar geleden kwam ook daar een einde aan. Gezondheidsproble men, inbraken; er speelde veel mee in de besluitvorming. „En nee, het was geen vetpot. Maar dat vind ik niet erg als het maar leuk is en je de kracht hebt. Maar het werd steeds moeilijker en die kracht viel weg." De zin is na' een jaar terug en De Jong heeft een heel nieuwe invul ling voor Nummer 11 gevonden. „Ik loop altijd over van de ideeën. Daar kan ik nu iets mee gaan doen." Ze kan haar creatieve ei kwijt en hoopt er van te kunnen leven, maar Vera de Jong heeft niet om die redenen alleen het leven weer in Nummer 11 geblazen. Met de vestiging van haar atelier wil de Noordgouwse ook het aspect van sociale ontmoeting terug brengen in het dorp. „Elke elfde van de maand zet ik de deur open van 11.00 tot 23.00 uur. Alleen voor de gezelligheid. Niet voor de commercie", benadrukt De Jong. „Zo kan ik contact hou den met de mensen die ik vroeger dagelijks in de winkel zag. Want dat mis ik wel." Zaterdag breekt meteen de eerste elfde aan. De houtkachel "gaat aan. Mensen zijn welkom voor een bak thee of kof fie of kunnen zelf een flesje of sap- je meenemen. „Je hebt elkaar no dig. De maatschappij wordt steeds individueler; daar voel ik me niet zo prettig bij." De week waarin de 11e valt heeft De Jong omgedoopt tot de maan delijkse Week van het Herstelwerk je. Mensen die kleding willen repa reren of inkorten of herstelwerk aan andere spulletjes willen ple gen kunnen onder begeleiding van De Jong (tegen betaling van 10 eu ro per dagdeel) bij Nummer 11 te recht. „Omdat het zonde is om al les weg te gooien en ik ervaring heb met 'gepruts'. Door het hele pand heen getuigen vele objecten van Vera's handige handen. Van tassen van restanten stof tot in kunsthars gevatte collages en met het Zierikzeese stadssilhouet ver sierde lantaarns. Diverse spullen zijn te koop; evenals een serie tweedehandskleding die in de zo mer op rekken buiten wordt uitge stald. Lachend: „En dan is ook de middenverdieping nog tijdelijk te huur. Ik gooi alles wat ik in huis heb in de strijd". BURGH-HAAMSTEDE Schaatsdisco bij jeugdsoos Big S Bij jeugdsoos Big S wordt van avond een schaatsdisco gehouden. Bij de soos is op het parkeerterrein een schaatsbaan gemaakt met na tuurijs. Daar kunnen de kinderen hun rondjes rijden en ook ouders zijn welkom. De schaatsbaan is verlicht en tij dens de disco wordt muziek ge draaid. De schaatsdisco begint om 18.30 uur. Zo lang het niet dooit blijft de schaatsbaan open. ZIERIKZEE Eilandelijke avond voor vrouwen De drie afdelingen van de Vrou wen van Nu op Schouwen-Duive- land houden 15 februari de eiland avond. De 'poldermodellen' treden op met een show van cabaret, zang en dans. De avond is in het Tonnen- magazijn in Brouwershaven, aan vang 19.45 uur. Ook niet-leden zijn welkom. ÏWIHE RENESSE Tel. O VI1 46 1 3 A3 Voorlichting over Energiebesparing De ANBO afdeling Westerschou- wen houdt donderdag 16 februari een bijeenkomst over energie. Thea Horsmans houdt een verhaal over energiebesparing in en rond het huis. Daarnaast wordt een ener giequiz gespeeld. De bijeenkomst is in het dorpshuis Renesse en is vrij toegankelijk voor alle 50-plussers. Aanvang 14.00 uur NOORDGOUWE - Kunnen standbeelden het koud hebben? Die vraag dringt zich op bij het zien van het standbeeld van meester Johannes Vijverberg in Noordgouwe. In ieder geval heeft een onbekende persoon daar wel enig ge voel bij gehad, want het beeld is inmiddels getooid met een mooie rode sjaal. De aankleedsessie is afgemaakt met een grote zonnebril. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De Marching Band Schouwen-Duiveland (MSD) uit Zierikzee heeft een uitnodiging ontvangen van het Festkomitee des Kölner Karnevals om op maan dag 20 februari deel te nemen aan de RosenmontagsZug in Keulen. Deze jaarlijkse carnavalsoptocht in Keulen behoort tot de grotere ma nifestaties in Duitsland. De op tocht wordt elk jaar rechtstreeks uitgezonden op WDR en RTL. Volgens voorzitter Paul van Gees- bergen van de MSD is het een zeer strak geleide organisatie. „Dat kan ook niet anders met de meer dan honderd carnavalsgroepen, de mu ziekkorpsen en de vele honderd duizenden mensen die Keulen die dag zullen aandoen." Hij vindt het een zeer grote eer dat MSD als amateurvereniging ge vraagd is deel te nemen aan deze bijzondere optocht. Volgens hem is deze uitnodiging mede te dan ken aan de ervaring die zijn korps al heeft opgedaan met grote optre dens. Zo heeft de MSD meege daan aan het Wereld Muziek Con cours in Kerkrake en heeft opgetre den bij het Bevrijdingsdefilé in Wageningen en bij de intocht van de Nijmeegse Vierdaagse in 2011. Dit jaar staat ook deelname aan de Internationale Mars Showwed strijden in Hamont (B) gepland. AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse a Gratis stomfiijen na elke uuasbeuh PROGRAMMA'S: POLISH: 13,50/€ 9,95 (waspasj Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POUSH WAX TOTAAL: 11.50/€ 9,00 (waspasj Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemrelnigjng WAX: 9,50/€ 8,00 (vraspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS: 6.50/€ 5,95* waspas Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt S Willemse Meicuriuswêg 27.4382 NLV'ijsingen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandagy r» zaterdag van 08.00 cut -13.00 uer zondag van 10.00 uur -17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59