221 zeeland Detentie en werkstraf derde overvaller super s Joop van der Laan voorzitter wielersport Hardrijders betrapt bij massale controle De tijd van de dorpswinkel AutoTeam MEEST CELEZEN Zierikzee houdt Tocht der Tochten Strao Renesse zonder paarden College weert tractoren Calandweg STEM! Geef uw mening op de stelling 'ge meente moet historische spelen tege moet komen'. TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto SCHARENDIJKE - Ook de derde over valler van de supermarkt in Scha- rendijke moet naar de jeugdgevan genis. Bovendien krijgt hij een taakstraf. Dat heeft de rechter in Middelburg gisteren bepaald. De 15-jarige jongen uit Renesse overviel dè supermarkt vorig jaar juli met twee jonge vrienden. Ze bedreigden de caissières met een mes en een vuurwapen. Het drie tal kon meteen worden gepakt om dat twee inwoners van Scharendij- ke hen vlak na de overval over meesterden. De mannen werden voor-hun alerte ingrijpen gehul- ZIERIKZEE - Joop van der Laan wordt de nieuwe voorzitter van de Stichting Wielersport Zierikzee. Huidig voorzitter Wim Evertse had eerder al aangegeven om na de 30ste ronde, in 2013, zijn func tie als voorzitter neer te leggen. Omdat al sneller dan verwacht een nieuwe kandidaat is gevonden heeft Wim besloten om al na de 29ste ronde (die van 2012) de func tie van voorzitter over te doen aan Joop van der Laan. Tot de komen de editie, in augustus van dit jaar, loopt Van der Laan al mee om er zo langzaam in te groeien. Evertse zal daarna volledig uit het bestuur stappen om zijn opvolger niet voor de voeten te lopen. Natuur lijk blijft Evertse op de achter grond wel beschikbaar voor advies en daar waar gewenst wat onder steuning, zoals het benaderen van (Belgische) wielrenners. Vera de Jong op de foto, in de tijd dat Nummer 11 nog dorpswinkel was. Wie 's ochtends binnenviel was haast nooit de enige klant. Dorpsgenoten, toeristen en mensen uit naburige dorpen wisten Nummer 11 onder meer te vinden voor vers brood. Bij haar afscheid kreeg Vera dan ook heel wat bedankjes en lieve cadeautjes van haar trouwe klanten. foto's Ronald den Dekken digd op het politiebureau in Zierik zee. Tegen de 15-jarige jongen uit Ren esse was elf dagen jeugddëtentie geëist, maar hij kreeg er twintig. Daar zit een proeftijd aan vast van 190' dagen. In die tijd moet hij doen wat de jeugdreclassering hem opdraagt. De rechter gaf hem ook een taakstraf van 200 uur, zo als de officier van justitie had geëist. De twee andere daders - een 16-jarige jongen uit Renesse en een even oude jongen uit Den Haag - werden drie weken geleden al veroordeeld tot jeugddetentie. De 16-jarige Renessenaar kreeg ook-een taakstraf jr voel je v r i j Goes, Pearyweg 19 Vlissingen, Bedrijfsweg 2 et op! Geld lenen kost geld vrijdag 10 februari 2012 GOES - De politie heeft gisteren tus sen 9.30 en 16.30 uur tijdens een grote verkeerscontrole op de Mid delburgsestraat in Goes 250 hardrij ders betrapt. In totaal zijn 2990 voertuigen gecontroleerd. De poli tie werkte bij de actie samen met de Belastingdienst Zuid-West, KLPD en de Douane. Behalve de snelheidsovertredingen leverde de controle een aantal 'hits' op"" voor fiscus. Op de Ringbaan West is eveneens gecontroleerd. Daar pas seerden 4655voertuigen. Hier werd geen snelheid gemeten. Vier personen hadden nog geldboetes openstaan. Van hen werd onge veer 1100,- euro geïnd. De Belas tingdienst legde 87 beslagen en 3379 euro-werd direct betaald. De hoogste betaling bedroeg 1284 eu ro. Twee auto's werden wegge sleept. De politie schreef boven dien bonnen uit voor onder meer te donkere ruiten'. Vera de Jong in atelier Nummer 11. Op de achtergrond zijn de vitrines uit de winkel nog zichtbaar door Maurits Sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58