Eis huisvesten statushouders soepeler Twee kluizen gestolen SCHOUWEN-DUIVELAND Final Sale almanak Gerstenat Met z'n allen bij elkaar VRIJDAG 10 februari 2012 21 Plezierig wonen blijft de missie van Zeeuwland 24 en 25 OUWERKERK - Duizenden smienten hebben zich verzameld op het ijs in het Krekengebied in Ouwerkerk. De vogels zitten op een kluitje. In het gebied zijn kleine stukken nog ijsvrij en dat trekt. Bovendien voelen de vogels zich be hoorlijk veilig, zo bijelkaar op het ijs. De smient is een eendensoort. Het dier overwin tert in grote aantallen in Nederland. De vo gels hebben een heel kenmerkend geluid, dat tttuistgisauKiMuaaaBaKsssassigKtsisiKtKtaatifauuiitaMKBiHUBBniiaiUKtsaBSKsaKtwsistusHSMUuuBiBaa SEROOSKERKE - Bij een inbraak in een woning aan de Serooskerkse- weg in Serooskerke zijn woensdag avond twee kluizen en een siera- denkistje gestolen. De inbrekers hebben tussen 18.00 en 21.00 uur hun slag geslagen, toen de bewo ners in het naastgelegen restaurant aan het werk waren. In de kluizen zaten veel persoonlijke papieren. „Het trouwboekje van ons en van mijn moeder, kentekenbewijzen, testamenten maar ook negatieven van foto's", zegt Margreet Bosland. „Daar hebben ze niets aan." Daar naast is een muntenverzameling weg, die ze heeft geërfd van haar vader. „Je hoopt toch dat we dat te rugzien", zegt ze. Bosland roept mensen die iets vinden op dat te rug te bezorgen bij restaurant De Schelphoek of de politie. Gant, Mc Gregor, Hugo Boss 2 stuks doet denken aan een fluit. De smient eet 's nachts en is dol op jonge groene gewassen zo als wintertarwe. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl De twee verslaggevers die de middel bare leeftijd inmiddels al weer een tijdje zijn gepasseerd schoven aan bij de persconferentie van de burgemees ter. Het ging over de aanscherping van het lokale alcohol-matigingsbe- leid. De burgemeester werd door het tweetal flink doorgezaagd over de maatregelen die het gemeentebe stuur had verzonnen om de jeugd van de drank te houden. Iets wat in hun jeugd toch heel anders werd be naderd. Het ging over polsbandjes, rugzaktappen en een minimum leef tijd voor het personeel dat het bier mag schenken. „Nou, das helder," be sloot de een. „Ik zou haast willen zeg gen: heerlijk helder", vulde de ander aan, inmiddels vervuld van gedach ten aan het goudgele gerstenat. Achterstand door promotieofFensief gemeente kleiner, maar niet weg door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het Ministerie van Bin nenlandse Zaken en Koninkrijksre laties heeft de taakstelling voor huisvesting van statushouders - vluchtelingen die mogen blijven - op Schouwen-Duiveland versoe peld. De gemeente kampt on danks een promotieoffensief nog steeds met een achterstand op dat gebied. In 2011 kreeg de gemeente van het ministerie de opdracht om 38 sta tushouders te huisvesten. Na een half jaar stond de teller nog maar op één. Dat Schouwen-Duiveland niet in trek is bij statushouders is een forse handicap. „Statushouders willen meestal lie ver naar de grote stad. Het platte land is bij hen gewoon niet zo po pulair", weet wethouder Gilles Houtekamer. Hij weet ook dat ge meente Schouwen-Duiveland niet de enige is die de taakstelling niet haalt. In een poging de achter stand weg te werken is eerder be sloten tot een promotieoffensief Gewapend met een speciaal voor dat doel geproduceerde brochure ging de gemeente de boer op om vluchtelingen met een verblijfsta tus naar Schouwen-Duiveland te lokken. Dat beleid heeft vruchten afgeworpen. In het tweede halfjaar van 2011 werden 10 vluchtelingen met verblijfsvergunning gehuis vest op het eiland. Wethouder Houtekamer is blij met het behaal de resultaat én de versoepeling van de eisen, maar rekent zich niet rijk. Een simpel rekensommetje leert dat de gemeente in het eerste halfjaar 35 statushouders moet huisvesten om de achterstand van 27 in te lopen én te voldoen aan de nieuwe opdracht. „Dat is een hele zware opgave, maar wij gaan echt alles uit de kast trekken om aan onze op dracht te voldoen." Houtekamer voegt daar meteen aan toe dat de gemeente dat absoluut niet in haar eentje kan. „Vluchtelingenwerk en het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) verwijzen snel ler naar de gemeente en woning bouwvereniging Zeeuwland speelt ook een heel actieve rol. Die sa menwerking tussen de verschillen de partijen, dat geeft meerwaar de." Alle reden voor de gemeente om door te gaan op de ingeslagen weg. Inclusief gesprekken met het asielzoekerscentrum om beter in zicht te krijgen in de doelgroep om zo goed mogelijk in te kunnen spelen op hun behoeften.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57