Weg na zondag spekglad Ook uitgeklede treinenloop Zwaardere straffen beroving ouderen lil In De Bilt was het gistermiddag 0,2 graden boven nul. Daar mee kwam er een einde aan een ononderbroken vorstperiode die op 29 januari begon. Maar de winter is nog niet voorbij. Peperdure juwelen na vijf jaar boven water Bende Roemeense skimmers gepakt iserrrca vrijdag 10 februari 2012 5«^!&2»4«SSS«^XWWeQ»^«»«»Xi£2Z«5»5«»!)G*ÏSS5" door Jan Reijnders BREDA - De rechtbank in Breda neemt geen genoegen met de straf eisen tegen twee 20-jarige Breda- naars die met geweld een hoog bejaard echtpaar op straat hebben beroofd. De officier van justitie had tegen de feitelijke overvaller anderhalf jaar gevangenis geëist. De rechtbank legt twee jaar op. Tegen de mededader, die zijn maat had getipt dat een man met 4.000 euro op zak over straat liep, had de officier een jaar geëist, maar ook daar doet de rechtbank een halfjaar gevangenis bovenop. „Voor een straatroof zoals deze gaan we uit van een gevangenis straf van minstens een jaar. Maar het gaat hier om een zeer ernstige, doortrapte straatroof op kwetsba re slachtoffers van 83 en 80 jaar. Dat vraagt om een zwaardere straf. Daarom vinden wij dat niet kan worden volstaan met een jaar. De eisen van de officier doen onvol doende recht aan de ernst van het feit", zo overwegen de rechters. Volgens de rechtbank hebben de beide mannen, A.A. en I.B., op 26 augustus 2010 een 83-jarige man overvallen die met 4.000 euro in zijn zak op weg was naar huis. De man had het geld net opgehaald bij zijn bank aan de Groendijk in Breda, waar het gesprek tussen hem en de bankmedewerkster was afgeluisterd door B. Die belde op zijn beurt A. om te zeggen dat de oude man de bank verliet. A. heeft daarop de man, vlak vóór zijn thuiskomst, overvallen. A. trok het slachtoffer bij zijn voor deur aan zijn' jas waardoor hij op zijn rug viel. De overvaller riep 'geld, geld, geld' en trok de enve-- lop met het geldbedrag uit de zak van de man. Diens 80-jarige echt genote heeft de overvaller nog vast gepakt, maar die rukte zich Tos en sleurde de bejaarde vrouw nog twee meter mee, waarna ze op haar knieën viel. De rechtbank weegt mee dat de slachtoffers zwaar getroffen zijn, dat ze moeite hebben met slapen en dat ze zich niet langer veilig voelen in hun eigen huis. De dooi heeft ingezet maar we zijn nog niet van de winter af. De vorst zit nog in de grond en als het gaat regenen, leidt dat tot opvriezen. Een Elfsteden tocht zit er voorlopig niet meer in, want overdag gaat het niet meer vriezen. ZEIST - Er mag dan gistermiddag een einde zijn gekomen aan de koudegolf die Nederland tien da gen in zijn greep hield, de winter- overlast is bepaald nog niet voor bij. De meteorologen van Weeron- line.nl waarschuwen voor opvrie zende wegen vanaf zondag, als de dooi in de loop van de dag invalt, het 's nachts blijft vriezen én er neerslag kan gaan vallen. Dat kan voor verkeersdeelnemers levensgevaarlijke situaties opleve ren, waarschuwt woordvoerder Marthijn Tabak van Weeronli- ne.nl: „Er zit nog volop vorst in de grond. Als het dan gaat regenen, vriest dat meteen op. Volgende week zou weieens een hele glibbe rige kunnen worden." Hij voor spelt 'gladheid, ijzei, sneeuw, re gen en meer ellende'. De kans dat de vorst ook overdag terugkeert, acht hij nihil. „Nee, een Elfsteden tocht zit er helaas voorlopig niet meer in." De koudste plaats tijdens de afgelo pen koudegolf was Lelystad. In de nacht van afgelopen zaterdag daal de het kwik hier tot min 22.9 gra den. Sinds 1956 was deze tempera tuur niet meer gemeten in Neder land. Grote delen van Nederland noteerden die nacht temperaturen van rond de min 20. Een schrale troost voor schaatsliefhebbers: tot en met zaterdag blijft het schitte rend schaatsweer. Zelfs zondag kan nog een mooie ijsdag worden. De brandweer in het Limburgse Roo en helpt twee konikpaarden die gevallen waren op het ijs en niet meer door Koos van Wees DEN HAAG - De NS slaagt er niet in de sterk uitgeklede dienstregeling te rijden die maandag wegens de winterse omstandigheden werd in gevoerd. Bij consumentenorganisa ties Rover en OV-loket komen steeds meer klachten binnen van woedende passagiers die in veel te korte treinen worden gepropt. Ook zijn er nog veel vertragingen. De NS schakelde maandag vanwe ge het winterse weer over op een noodscenario, met op veel trajec ten minder treinen per uur, die echter wel langer zouden zijn. Reizigers melden dat treinen veel eer korter zijn dan langer. Volgens omroepberichten op de stations en in de. treinen zelf heeft dat te maken met 'materieeltekort'. Vol gens Rover is dat 'onzin'. De belan genorganisatie van ov-gebruikers ziet overal op stations treinstellen gerangeerd staan. „Het is een kwes tie van een paar telefoontjes om die ter bestemder plekke te krij gen", meent een woordvoerder. Een woordvoerder van het NS-hoofdkantoor spreekt dat te gen. Door de aangepaste dienstre geling is het juist moeilijker gewor den treinen daar te krijgen waar ze moeten zijn. „Normaal maak je daarbij gebruik van een automati- PAUL KUSTERS IK HEB LAATST 6ELEZEN bAT JE HEM VOOR ^00 EURO UIT JE HOOFfc» KUNT LATEN PRATEN. DEN HAAG - Een kleine partij juwe len met een geschatte waarde van 7 miljoen euro, is vijf jaar na de ver dwijning in een hotel in Den Haag, teruggevonden. Dat heeft de politie gisteren laten weten. De juwelen waren eigendom van de vrouw van de toenmalige ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland. De vrouw was het fluwelen zakje met de sieraden vergeten in het hotel. Daar werd het zakje door personeel gevonden. Een medewerker nam de sieraden uiteindelijk mee naar huis en legde ze in een linnenkast. Pas jaren later constateerde een ju welier bij een taxatie dat de juwe len miljoenen waard zijn. DEN HAAG - De politie in Den Haag is via een op het oog simpele in braak een bende Roemeense skim mers op het spoor gekomen. Dat heeft de politie gisteren laten we ten. De groep plaatste in heel Ne derland skimapparatuur op pinau tomaten en maakte op die manier miljoenen buit. De apparatuur werd vooral in winkels geplaatst. iBIKSS»:»!!®»»!*; Bevochtiger Luchtreiniger. Twee in één. Droge lucht is moeilijk te reinigen. Bevochtigen reinigen is effectiever. Uiterst eenvoudig: Bediening, Zonder filterkussen: hygiënisch, probleemloos, eenvoudig onderhoud Geen stoomvorming Venta Airwasher - Het Origineel: Een bestseller sinds meer dan 30 jaar. Onovertroffen kwaliteit van de uitvinder van de Airwasher. reddot design award winner. Tel: 040 - 254 43 61 Fax: 040 - 254 05 35 £-mail: info@venta.nl www.venta-airwasher nl Made in Germany Nr. 1 in Europa Wereldwijd unieke techniek U I The Original

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4