Net zo oud als de Eiffeltoren wonenI 9 vrijdag 10 februari 2012 Te koop «ul Watertoren, Badhuisstraat 187, j Vlissingen. Prijs: 450.000 euro (was 595.000 euro, veertig maanden geleden) Bouwjaar: 1896. Afmetingen: 400 m2, 37 m hoog Inhoud: 1800 m3 Bijzonderheden: één van de weini ge bewoonde watertorens van Ne derland. En dan ook nog op steen worp afstand van de boulevard. Vanuit de toren heb je behalve zeezicht uitzicht over Walcheren. Op de bovenste verdieping staat een waterreservoir van 300 m3. Verkoper: Peter Noorlander. i, www.watertowervlissingen.com j of reguliere huizenverkoopsites. Niemand op Walcheren die de wa tertoren van Vlissingen niet kent. Is het niet om de strategische lig ging, dan wel om de schoonheid van het gebouw. Want mooi, dat is 'ie. Met z'n conische schacht, natuurstenen omlijs ting en achtkantig dak. De warme roodbrui ne bakstenen, de schattige, telkens weer an dere raampjes en het torentje in de vorm van een kroon. Een plaatje om te zien. Tot je binnen stapt. Dan moet je moeite doen het makelaarscli ché van 'ergens doorheen kijken' toe te pas sen. Achter de prachtige voordeur zit name lijk direct een keuken, en niet bepaald de al lermooiste. Erachter is de huiskamer, met er boven een vide. Knus, dat zeker. Op de bank hangt een Oost-Europees lijken de man met een bord pasta. De toren is ver huurd aan een uitzendbureau, vertelt eige naar Peter Noorlander terwijl hij de trap af daalt naar de kelder. „Zelf ben ik er name lijk maar een paar weken per jaar. Soms zijn er toeristen en soms dus uitzendkrachten." Trots laat hij de pompinstallatie in de kelder zien. „Van hieruit ging de leiding naar het waterleidingnet van Vlissingen." Er zijn nog drie verdiepingen. Op de ene zijn slaapkamers gemaakt, op de andere kon dat niet omdat de grote trap precies in het midden uitkomt. In de ruimte daaromheen staan vijf bedden op de betonnen vloer, om geven door tassen wasgoed en laptops. Een ervan speelt een film af, waar vanuit een dikke slaapzak naar wordt gekeken. Dan is er nog een houten trap langs de zijge vel naar de laatste verdieping met het au thentieke waterreservoir van 300 kubieke meter („in Goes hebben ze er een kantoor in gemaakt") én een steil trapje naar het to rentje met, jawel, prachtig uitzicht. En dan is er nog een grote tuin waarin je kunt weg duiken zodat van het drukke verkeer weinig te merken valt. En, wil Noorlander maar be nadrukken, met ontzettend veel ruimte. „Veel meer dan menig te koop staande twee kapper, waar niet eens zo veel minder voor gevraagd wordt." Tweekappers die niet in hetzelfde jaar zijn gebouwd als waarin is begonnen met de bouw van de Eiffeltoren in Parijs en de To wer Bridge in Londen. Waar niet in gebei teld staat wie de eerste steen heeft gelegd. Waar niet vanalles aan te ontdekken valt. En waar geen ansichtkaarten van bestaan. Achter de keuken in de watertoren bevindt zich de knusse woonkamer. Toch wordt niet met liefde gewoond in wat Noorlander noemt 'een bijzonder object'. Terwijl er zoiets moois van te maken Valt. Een waanzinnig woon-werkpand, bijvoor beeld. Of een Bed Breakfast. Bij Noord- lander is dat er nooit van gekomen. Hij woont immers in Dordrecht en gaat ook nog eens emigreren naar Dubai. „De toren stond al een poosje in de stille verkoop, maar het is tijd om er wat meer vaart achter te zetten. Ik ben altijd gefascineerd geweest door watertorens en het was mijn droom om er zelf een te hebben. Dat is gelukt, en dan ook nog eens zo'n mooie lichtinval en het Badstrand voor de deur. Ik vind het jam mer om er afstand van te doen, maar ik heb er genoeg van genoten. Nu mag iemand an ders er zijn droom in verwezenlijken." Tips? Mail naar wonen@pzc.nl foto's Ruben Oreel ledereen op Walcheren kent de watertoren van Vlissingen. Is het niet om de ligging, dan wel om de schoonheid van het gebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49