II WIHTCft SIM 2 wonen vrijdag 10 februari 2012 Prominente rol voor Middelburg in februarinummer van het woonblad Seasons Middelburg wordt met trots en lof beschreven in het februarinummer van het woonblad Seasons. Wilma Custers (bekende interieurstylist uit Amsterdam; design interiors) be naderde Frijters en Wessels in Mid delburg om hun prachtige monu mentale pand (1650) in hartje Mid delburg in beeld te brengen en hun verhaal te doen. In het blad wordt uitvoerig uiteenge zet hoe het monumentale pand is gestileerd met behoud van de au thenticiteit van toen, de gedurfde kleuren op de wanden worden be noemd en de stijl van de 'stoer klas sieke' inrichting komt naar voren. Kortom: een prachtig pand in Mid delburg dat met zorg en liefde is hersteld en wordt gebruikt met woon- en werkfunctie. In het artikel worden verwijzingen gemaakt naar de prachtige binnen stad, de monumentale abdij en de vele haventjes. Tevens worden er tips gegeven van een aantal eetgele- genheden en typische Zeeuwse pro ducten. ac. 3 l 1 1 .J- O O 'i' LU i X Wbmm u W 1 iBfp f m wt Beurs met informatie over de aankoop en het bezit van een tweede woning In de Jaarbeurshallen te Utrecht wordt van 23 tot en met 25 maart de beurs Second Home Internatio nal gehouden. Bezoekers kunnen daar kennismaken met een geva rieerd huizenaanbod en met aanbie ders die al hun vragen rondom de aankoop van een tweede huis kun nen beantwoorden. Ook zijn er se minars waar huiseigenaren vertellen over hun ervaringen omtrent hun aankooptraject. Daarna is er uitge breid tijd om onder het genot van een hapje en drankje informatie en advies in te winnen bij deze huisbe zitters. Verder is er aandacht voor praktische zaken rondom het aanko pen of bezitten van een tweede huis. Ook is er een uitgebreid semi narprogramma waarin aandacht is voor aanschaf en het bezit van een tweede huis. Zo woont Wim Hendrikse Wie: Wim Hendrikse (65). Waar: Middelburg. Favoriet meubel: vele meubels zijn favoriet, de antiekmarkt in Middelburg op maandag is de echte favoriet. Laatste aanwinst: Zijn laatste aanschaf is een 'juweel' van een schaartje, hij schat uit 1675. Meer verhuisbereidheid onder Nederlanders voor een nieuwe baan In de afgelopen jaren was de Neder lander steeds minder bereid om te verhuizen voor een baan. In 2005 was 49 procent van de (potentiële) Nederlandse beroepsbevolking be reid om te verhuizen. In 2010 was dit aanzienlijk gedaald tot nog maar 34 procent. In het afgelopen jaar was er echter een opmerkelijke ver andering te zien: in 2011 was 50 procent van de gehele (potentiële) Nederlandse beroepsbevolking be reid te verhuizen voor een baan. Hoogopgeleiden zijn procentueel ge zien vaker bereid te verhuizen dan laagopgeleiden en werklozen. Ech ter, in relatieve zin is er na jaren van daling een evenredige toename in verhuisbereidheid voor alle drie de groepen. De door de politiek ge wenste verandering in verhuisbereid heid wordt niet omgezet naar daad werkelijk gedrag. Ondanks de toena me in verhuisbereidheid zijn er niet meer huizen verkocht. In 2011 was wederom het aantal verkochte wo ningen gedaald met 4,3% ten opzich te van 2010 (CBS). Minister Spies wil inkomensgrenzen sociale huurhuizen op Europees niveau vergelijken Minister Liesbeth Spies (Binnenland se Zaken) gaat naar Brussel om in formeel haar licht op steken over de inkomensgrens van 34.000 euro voor sociale huurhuizen die de EU hanteert. Haar voorganger Piet Hein Donner zag helemaal niets in zo'n trip. Spies deed haar toezegging in een overleg met de Kamer. Het par lement wil dat de grens omhoog gaat, omdat mensen met net iets meer inkomen nu weinig kunnen vinden in de vrije huursector. Spies waarschuwde nadrukkelijk voor hoge verwachtingen van haar reis. „Het is een inspanningsverplich ting, geen resultaatsverplichting." Het is een kwestie met veel 'mitsen en maren' en die met 'fluwelen handschoenen' moet worden aange pakt. „We kunnen ook achteruit boeren", zei ze over de mogelijkhe den die we op dat terrein in Neder land kennen. HAAR VAN BOVEN ZIJ VAN BENEDEN NU 15% EXTRA KASSAKORTING OP AFGEPRIJSDE ARTIKELEN! Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 01 18 617652 www.bovenenbeneden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42