'Goed werk van onze nieuwe jongen' MIJLCRUISE IS NU SUPER VOORDELIG ort33 Coach Sablikova is dopingcontroles beu Tegen het asfalt in Qatar Solide start golfer Joost Luiten in Dubai Mj Corendon www.corendon.nl 1023-51 oe 06 vrijdag 10 februari 2012 AL KHOR CORNICHE - De Noorse wielrenner Thor Hushovd is onderuit ge gaan in de vijfde etappe van de Ronde van Qatar. Hij smakte tegen het hete asfalt, maar hield er niks aan over. In de sprint na 160 kilometer kon hij zich echter niet meer mengen. De rit naar Al Khor Corniche werd gewonnen door de Brit Mark Cavendish. Het was de tweede zege voor de wereldkampioen. De Belg Tom Boonen, eveneens in het bezit van twee ritzeges, behield de leiderstrui. De kopman van Omega Pharma-Quick-Step heeft 31 seconden voorsprong op de Ameri kaan Tyler Farrar. foto Nicolas Bouvy/EPA Van der Garde laat goede indruk achter bij Fi-team Caterham door Hans Leber DEN HAAG/JEREZ - Hij belandde gis termiddag één keer in de grind bak en werd weggesleept, maar de CToi en Giedo van der Garde zelf mankeerden niets. „Ik zat even naast de baan, kan gebeuren." De Nederlandse Fi-coureur kwam vervolgens sterk terug tijdens de test in Jerez door zijn snelste ron de te rijden: minuut, 23 secon den en 324 duizendsten. Van der Garde toonde zich opgetogen na zijn eerste rondjes voor het Fi-team van Caterham. 's Ochtends twitterde de teamlei ding van Caterham al over hun nieuwe test- en vrijdagrijder. „We' re seeing him pushing harder in the high speed corners, traction is good and his feedback is clear and concise. Solid job by our new boy!" Oftewel: Goed werk van on ze nieuwe jongen! Aan het einde van de dag had Van der Garde er 74 rondjes op zitten. „Sensatio neel, dit gaat zó hard. Vooral de snelle bochten, dat is echt wen nen." Hij was nog altijd bijna twee se conden langzamer dan zijn teamgenoot Heikki Kovalainen een dag eerder. Maar voor de Ne derlander was het een goede dag. „De baan werd 's middags wat tra ger, ik heb de dag vooral gebruikt om te wennen. Alles is zo anders. Het was voor het eerst sinds Monza (september '2011) dat ik sowieso op een circuit reed. En er is heel veel in de Formule 1 te le ren. Dus ik denk dat ik de vol gende keer vlotter ben dan van- daag." Een andere remdruk, de banden van Pirelli; Van der Garde moet aan veel zaken wennen ten op zichte van de GP2, de klasse waar in hij vorig jaar reed. Met de DRS, de beweegbare achtervleugel en het 'energy-teruggeefsysteem' KERS had hij geen problemen. „De DRS voelde tegen het einde van de dag al natuurlijk aan. Met KERS moet nog het een en ander gebeuren." Van der Garde zei zich vooral te hebben vermaakt. „De technici en mecaniciens, alle mensen van het team, hebben me geweldig gehol pen bij het acclimatiseren. Foto grafen, camera's, en ik maar focus sen op het rijden. Mooi hoor alle maal." Nico Rosberg trainde gisteren het snelst in zijn Mercedes (in 1.17,613), ongeveer een seconde sneller dan de beste tijd van woensdag die door zijn teamge noot Michael Schumacher was neergezet. Bij Ferrari werd giste ren toegegeven dat de wagen (ook met Alonso) teleurstellend pres teert: 1.20,412. We denken dit vóór de seizoensstart op 18 maart te hebben opgelost." Regerend tweevoudig wereldkam pioen Sebastian Vettel was tevre den met de derde tijd. Hij klokte 1.19,297- DUBAI - Golfer Joost Luiten heeft gisteren een solide openingsronde afgewerkt op de Omega Dubai De sert Classic. De 26-jarige Bleiswij- ker ging rond in 69 slagen, goed voor een gedeelde twintigste plaats. Luiten had in Dubai zes slagen meer nodig dan de Spaanse koplo per Rafael Cabrera-Bello, die ne gen slagen onder het baangemid- delde bleef. „Solide opening van -3", twitterde Luiten, die drie bir dies noteerde en verder het baan- gemiddelde volgde. Floris de Vries leverde een scorekaart met ze ventig slagen in (35e), Robert-Jan Derksen had liefst 77 slagen nodig (132e). Derksen won het toernooi op de Emirates Golfclub in 2003. DEN HAAG/HAMAR - Petr Novak, de coach van de Tsjechische schaats- ter Martina Sablikova, is het zat. Hij krijgt een punthoofd van de frequente dopingcontroles die zijn pupil moet ondergaan. Volgens hem zijn de voortdurende tests van Martina 'niet normaal' en zit er geen enkele logica achter. Novak overweegt rechterlijke stap pen om Sablikova tegen het gedrag van de. controleurs te beschermen. „Ik begrijp de sportieve kant van Schaatster Martina Sablikova met haar coach Petr Novak. de zaak, maar de manier waarop het gaat en de tijdstippen van de controles zitten mij niet lekker." Novak heeft zijn mening gegeven tegenover dè Tsjechische nieuwssi te Novinky.cz en de krant Pravo. Aanleiding vormde een plotselin ge dopingcontrole die inspecteurs van de ISU (de internationale schaatsunie) dinsdag in Hamar (Noorwegen) bij Sablikova wilden uitvoeren. In Hamar is dit weekein de een World Cupwedstrijd. Sabli kova rijdt morgen de 1500 meter en zondag de 3000 meter. Vanwege decontrole moest Sabliko va haar training voortijdig afbre ken. Daarna mocht ze gedurende drie uur haar hotelkamer niet uit. Eerst moest zij in rustige lichame lijke toestand bloed en urine afge ven. Novak: „Vorig seizoen is ze binnen acht dagen zes keer gecon troleerd. Vanaf het moment dat Martina topklasseringen haalt, is ze al meer dan zestig keer gecon troleerd." Novak stelt dat het succes van zijn pupil, en van de Duitse Claudia Pechstein, met name de Neder landse schaatsters dwars zit. Daar komt nog bij dat nu ook de Tsje chische Karolina Erbanova op de sprint sneller is. „Ik wil niet aan zo iets denken als een complot. Ik ge loof nog altijd dat het vooral om de sport gaat", aldus Novak. Volpension SLIM NAAR CE ZON Egypte...De schoonheid van het landschap, de vriendelijkheid van de bevolking, de originaliteit van de beschaving en de njkdom van de kunstschatten kan niemand onverschillig laten. Een Nijlcruise is dé manier om Egypte met al haar schatten te ontdekken en is een ervaring om nooit te vergeten. Belangrijke hoogtepunten van deze cruise zijn de Fforus Tempel in Edfu, de tempels van Karnak en Luxor, de stad Luxor (een waar openluchtmuseum) en de graven in de Vallei der Koningen. Ga met ons mee op een 8-daagse ontdekkingsreis over de mystieke Nijl. „,i«. Nijlcruise - Egypte Classic 17 nachten cruise op basis van volpension. 1 Begeleiding van een Nederlands- of Engelstalige gids Alle transfers 'Retourvlucht Abu Simbel excursie (facultatief, te voldoen bij boeking ter plaatse) Sound 6 light show in Luxor (facultatief, te voldoen bij boeking ter plaatse! Visum en handeling fee (verplicht) Fooien ivèrplicht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23