Fin Nieminen bezorgt Oranje meevaller 301 sport HG'. SPtKRJTS Van Liere favoriet in ZZ-licht Acht finalisten in De Graanbeurs Drie afstanden bij Bodylineloop BC Vlissingen wil nog plek stijgen Chileen Gonzalez stopt met tennissen vrijdag 10 februari 2012 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 11 FEBRUARI ln Heinkenszand strijden morgen in manege van Stal Vermue, waar de ruiterclub De Paarde bloem voor de organisatie tekent, de beste Zeeuwse dressuurcombinaties om de provinciale titels. Daaraan zijn verbonden de tickets voor het NK in Ermelo. Een primeur is de strijd om de Zeeuwse titel ZZ-licht, sinds september vorig jaar de hoogste klasse van de hippische basissport. Dinja van Lie re (met de merrie Hexagon's Adonies) wordt getipt als winnares. De amazone uit Kapelle toonde zich tijdens de voorselectie met de Rubi- quil-dochter overtuigend de beste. De concurrentie komt van onder an deren Wilma Salm, Emma van den Hooven en Maxime Osse. Er wordt niet zoals in de voorselectie enkel een klassieke proef gereden, maar ook een kür op muziek. In Z2 lijkt Chantal Nijpjes met de hengst Resonanz de te kloppen combi natie. De Middelburgse amazone eindigde in de voorselectie met de Ro- hdiamant-zoon tweemaal als beste. De kür op muziek voor de klassen ZZ-licht en Z2 begint om 18.00 uur. De veertiende editie van de Graanbeurstrofee in Zierikzee wordt morgen beslist in het clubhuis van de organiserende vereniging. Wie over veel geld beschikt om in te zetten op de winnaar, doet er goed aan zijn munten te ver delen over verschillende kandidaten.. Op papier is Martin Sturm uit Serooskerke (W) de man in vorm, maar ook Emile de Witte uit Wolphaarts- dijk is niet te onderschatten. Hij moet net als Sturm naar 18 punten spe len in de poulefase van de finale. Sjaak de Visser uit Brouwershaven is een outsider. Wie hem onderschat, maakt een fout. Ook Anne Stins uit Oosterland, Kees Vermeulen uit Zie rikzee en Piet Bom uit Krabbendijke zijn gevaarlijke obstakels. Zij spelen naar 15 punten. Vraagtekens zijn vooral Thomas van der Wielen uit Dreischor en Mischa Schouwenburg uit Zierikzee (12). Laatstgenoemde is geen lid meer van een biljartclub, maar gaf er blijk van het spel nog niet te zijn verleerd. De aanvang van de finalepoules is om 10.00 uur. De finale begint rond 19.30 uur. Morgen staat de traditionele Bodylineloop in Ter- neuzen op het programma. Ondanks de minde re weersomstandigheden van de laatste tijd gaat de organisatie er vanuit dat er gewoon gelopen kan worden. „Het parkoers ligt er in zijn totali teit behoorlijk bij. Niet geheel sneeuwvrij, maar dat is van weinig betekenis. Het enige wat tegen kan zitten is dat er nog geschaatst kan worden", meldt organisator"Camiel de Rooij. Er staan drie verschillende afstanden op het programma. De omloop van vier kilometer kan één, twee of vier keer gelopen worden. De start is om 15.00 uur bij Health Center Bodyline aan de Vliegende Vaart in Temeuzen. ZONDAG 12 FEBRUARI De basketballers van BC Vlissingen hebben de sterke wil om na een minder goede seizoensstart alsnog de Final Four te halen. Dan houdt de eer- stedivisionist zicht op promotie. Momenteel staat de equipe van coach Arjan de Bruin op de vijfde plaats met veertien punten uit dertien wedstrijden. Zondag staat het thuis duel met Weert 2 op het programma. Die Lim burgse formatie is een directe concurrent met twaalf punten uit twaalfwedstrijden. Als de Walchenaren winnen, blij ven ze in het spoor van nummer vier Pendragon. Het duel in Sporthal Baskensburg begint om 15.00 uur. Het Nederlandse Davis Cupteam is favoriet in de confrontatie met Finland. Kopman Jarkko Nieminen kan namelijk geen enkelspel spelen op de eerste dag. door Marco Knippen DEN BOSCH - De Nederlandse Davis Cupploeg is gisteren tijdens de loting voor de confrontatie met Finland in de eerste ronde in groep 1 van de Europees-Afrikaan se zone op een meevaller getrak teerd. De Finse kopman Jarkko Nieminen laat vandaag het enkel spel aan zich voorbijgaan. Niemi nen blijkt vorige week in het ATP-toernooi in Montpellier in zijn kwartfinalepartij tegen de Fransman Gaël Monfils een pols blessure te hebben opgelopen. Fysiotherapie en een cortisonenin- jectie hebben onvoldoende soelaas geboden. „Het is niets ernstigs, maar de arts en de fysio hebben me geadviseerd het rustig aan te doen", luidde zijn toelichting. „Ik bekijk het van dag tot dag. Ho pelijk kan ik zaterdag wel dubbe len." Het afhaken van Nieminen is een aderlating voor de Finnen. Hij is de enige speler in Den Bosch die momenteel tot de mondiale top- vijftig behoort. Bovendien was hij de man in vorm, gezien zijn toer nooizege vorige maand in Sydney. Nieminen werd vooraf derhalve het meest gevreesd, mede ook van wege zijn twee zeges op Robin Haase afgelopen najaar. De Finse captain Kim Tiilikainen, die eerder verklapte van geheimen te houden, had in zijn opstelling overigens nog een verrassing in petto. Op de valreep werd Juho Paukka ingevlogen. Hij is aangewe zen voor het tweede enkelspel. Het aanvoerderschap is nu voor Ti- mo Nieminen, weliswaar naamge noot maar geen familie van Jark ko. Door de onverwachte ontwikkelin gen is de favorietenrol nu overdui delijk voor Oranje. Immers, Timo Nieminen en Paukku zijn de res pectievelijke nummers 314 en 656 van de wereld. Zij moeten het op nemen tegen Robin Haase (54e) en de weer in genade aangeno men Thiemo de Bakker (209e). Toch weigert captain Jan Sieme- rink zich rijk te rekenen. „Iedereen denkt dat de ontmoeting al ge speeld is. Dat is niet zo. Maar na tuurlijk scheelt het dat hun belang rijkste speler verstek moet laten gaan." Vijf keer eerder namen Nederland- se tennissers het in de Davis Cup op tegen Finland. Vijf keer ook won Oranje, de laatste keer in 2002 in Turku. Jarkko Nieminen was er destijds als 21-jarige ook al bij. Davis Cupcaptain Jan Siemerink volgt in Den Bosch de training van kopman Robin Haase. foto Koen Suyk/ANP SANTIAGO - De Chileense tennisser Fernando Gonzalez heeft aange kondigd in maart een punt achter zijn loopbaan te zetten. De voor malige nummer vijf van de wereld neemt afscheid bij het toernooi in Miami. Gonzalez bereikte in 2007 de finale van de Australian Open, die hij verloor van de Zwitser Ro ger Federer. Gonzalez won elf toernooien op de ATP Tour. Hij kampt al gerui me tijd met blessureleed. Inmid dels is hij afgezakt naar nummer 268 op de wereldranglijst. „Ik ben erachter gekomen dat ik niet meer de energie heb om terug te ko men", zei een geëmotioneerde Gonzalez. Bij de Olympische Spelen in Athe ne (2004) won hij goud in het dub bel en brons in het enkelspel, vier jaar later in Peking zilver in het en kelspel. MIDDELBURG Groene Ster 2 op meer dan honderd treffers De zaalvoetballers van Groene Ster _2 hadden geen enkele moeite om zich aan kop van de eerste klasse te handhaven. In eigen huis werd het tegen hekkensluiter Troy/IDEAL Car Rent 16-4. Imad Azzanagui (3x), Salim Ben Sellam (3X), Khalid El Hattach (3X), Abdoe Abdenbi (2x), Hoessein Bouzambou (2X) Ja mes Beije en Khalid Saiboua (2x) scoorden voor de Vlissingse ploeg. LYON Man wielrenster Longo bekent aankoop epo De echtgenoot en trainer van Fran se wielrenster Jeannie Longo, Patri ce Ciprelli, heeft gisteren bekend dat hij epo heeft gekocht en Frank rijk heeft binnen gesmokkeld. Tij dens een verhoor zei de woensdag gearresteerde man dat hij dat ge daan had zonder medeweten van Longo én dat de aankoop voor ei gen gebruik was. LAUNCESTON Kerkhove na stunt bij laatste acht Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren voor een stunt gezorgd in de achtste finales van de challen ger van Launceston (Australië). De Zierikzeese versloeg in drie sets (2-6 6-3 6-3) de nummer zeven van de plaatsingslijst, de Japanse Aiko Nakamura. Het verschil op de we reldranglijst bedraagt bijna twee honderd plekken, omdat de Zeeuw se 412e staat en Nakamura 229e. KWADENDAMME Steketee Schilders dicht bij degradatie De dagen van Steketee Schilders in de derde divisie driebanden lijken geteld na de 2-6-nederlaag tegen 't Tapperijke uit Hoeven. De ploeg heeft nu drie punten achterstand op de nummer elf. Alleen André de Broekert bleef fier overeind, maar Martin Steketee, Willem van Leeu wen en Piet Scheffers hadden wei nig tot geen kans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20