Ullrich alsnog gestraft wegens doping Opvolging rvc Ajax kan nog maanden duren 29 Cruijff niet op de hoogte van vertrek rvc vrijdag 10 februari 2012 Johan Cruijff is niet ingelicht door zijn medecommissarissen bij Ajax over het besluit om op te stappen. Dat liet de voormalige nummer 14 gisteren via zijn advocaat aan NUsport.nl weten. „Er is met mij geen overleg gepleegd over dit besluit, zoals me dl eerder is overkomen. Dus ook niet over de voorwaarden waaronder het vertrek gaat plaatsvinden." Danny Blind verlaat de Amsterdam Arena. De voormalige Souburger weet dat zijn positie als technisch directeur onhoudbaar is geworden bij Ajax. foto Olaf Kraak/ANP AMSTERDAM - De raad van commis sarissen (rvc) van Ajax zal pas af treden als er geschikte opvolgers zijn gevonden. Het duurt zeker nog een paar maanden voordat de Amsterdamse voetbalclub de nieu we bezetting daarvan heeft afge rond. De aanstellingsprocedure van een nieuwe rvc bij een structuurven nootschap is tamelijk ingewikkeld. De aftredende rvc draagt volgens het Burgerlijk Wetboek zelf de op volgers voor. Die opvolgers moe ten worden geïnstalleerd op een aandeelhoudersvergadering. Als blijkt dat de aandeelhouders de nieuwe rvc niet ziet zitten, moe ten er nieuwe kandidaten worden gezocht. Bij Ajax komt het erop neer dat de vereniging als grootaandeelhouder (73 procent) goedkeuring moet ge ven aan de kandidaten die door de vertrekkende rvc van voorzitter Steven ten Have worden aangedra gen. Als die goedkeuring niet wordt verleend, moeten er nieuwe kandidaten worden gezocht. „Maar ik kan me voorstellen dat Ten Have en zijn medecommissa rissen hun geplande voordracht eerst toetsen bij de vereniging Ajax", zegt Barend Verkerk van AKD advocaten. „In dat geval ont staan er bij de aandeelhoudersver gadering geen hick-ups." Mochten de vertrekkende commis sarissen en de grootaandeelhou der echter niet tot overeenstem ming komen over de kandidaten, dan kan aandeelhoudersvergade ring na aandeelhoudersvergade ring worden uitgeschreven. „In theorie kan dat eindeloos voortdu ren", vervolgt Verkerk. Het zal sowieso nog een paar maanden duren voordat Ten Ha ve, Johan Cruijff, Edgar Davids, Paul Römer en Marjan Olfers (alle maal) zijn vertrokken. Ten eerste zal de huidige rvc vanwege con tractuele verplichtingen en finan ciële belangen die de vennoot schap raken' gefaseerd aftreden. Wie van hen opstapt en wie (tijde lijk) aanblijft, is nog niet bekend. Ook zal het zoeken naar geschikte kandidaten enige tijd vergen. Ver volgens duurt het nog 42 dagen voordat de beoogde opvolgers op een aandeelhoudersvergadering kunnen worden benoemd. Naar verwachting wordt pas in mei een nieuwe rvc worden ge vormd. Daarna zal de directie (Jeroen Slop, Henri van der Aat) worden aangevuld of vernieuwd. door Ad Pertijs DEN HAAG - Drie dagen nadat het CAS de Spanjaard Alberto Conta- dor aan het kruis nagelde, heeft het internationale sporttribunaal een andere wielerheld onaange naam verrast met een dopingver- oordeling. Jan Ullrich (38) moet vanwege zijn aandeel in de Puer to-affaire alle resultaten die hij boekte na 1 mei 2005 inleveren. Ook wordt de reeds gestopte Duit sers voor twee jaar geschorst. Ullrich won na 1 mei 2005 onder meer de Ronde van Zwitserland (2006) en hij werd derde in de Tour van 2005. Vlak voor de Tour-start van 2006 werd hij door zijn ploeg T-Mobile aan de kant gezet, omdat het team bewijzen onder ogen kreeg dat de voormali ge Tourwinnaar (1997) zijn bloed had laten verrijken bij de Spaanse arts Eufemianö Fuentes. Nog geen jaar later beëindigde Ullrich zijn carrière. De Duitser heeft altijd stellig ont kend dat hij iets te maken had met de affaire die in 2006 de wie- lerwereld compleet op zijn kop zette. Ook toen de bewijzen zich torenhoog opstapelden, bleef de voormalige Oost-Duitser zeggen dat hij van niets wist. Onlangs gaf Ullrich schoorvoe tend toe dat het misschien beter was geweest om veel eerder open heid van zaken te geven. „Deze af faire achtervolgt me nu al zes jaar", verzuchtte de man die vijf keer als tweede eindigde in de Tour. Nu zal Ullrich meer dan ooit spijt hebben van het feit dat hij zo lang gedraald heeft. Woensdag nog te kende hij namelijk een contract met de firma Alpecin, dat met hem in de wielersport wil stap pen. 'Doping voor de haren' is de bijbehorende slogan, die de sham poo-producent uitgerekend giste ren lanceerde. Ullrich was als wielrenner een ge makzuchtig mens. Daardoor bleef zijn erelijst ver achter bij zijn ta lent. Ook in de affaire-Fuentes liet hij veel op zijn beloop gaan. Hij kocht bij de rechtbank strafvervol ging af voor een bedrag van 250.000 euro en dacht geluk te hebben toen de Zwitserse bond de door de UCI opgelegde 'doping- vervolging' na enige jaren afblies omdat Ullrich als gestopt wielren ner geen Zwitserse licentie meer had. Hij woonde nog wel in Zwit serland. De UCI ging daartegen in beroep bij het CAS en het sporttribunaal haalde de Duitser alsnog onderuit voor zijn aandeel in de Fuentes-af- faire. De internationale wieleru- nie wilde Ullrich levenslang schor sen, omdat het om zijn tweede do- pingovertreding zou gaan. Het CAS oordeelt echter dat de eerder schorsing voor amfetaminege bruik van een andere, lichtere or de is. LONDEN Pearce leidt Engeland in duel met Oranje Stuart Pearce zit op 29 februari bij Engeland als bondscoach op de bank tijdens de oefeninterland te gen het Nederlands elftal. De oud international, nu bondscoach van Engeland onder 21 jaar en het Brits olympisch team, neemt voorlopig de taken over van de opgestapte Fa- bio Capello. De Italiaan diende woensdag zijn ontslag in vanwege een conflict met de FA over John Terry. „Stuart kent de spelers erg goed", aldus bondsvoorzitter David Bernstein. Oranje speelt tegen Engeland op Wembley. MADRID Real Madrid verdiende 479,5 miljoen Real Madrid is nog altijd de voet balclub met het grootste jaarinko men. Dat blijkt uit het jaarlijkse on derzoek van Deloitte, dat de nieuw ste lijst baseert op basis van het sei zoen 2010-2011. Real Madrid verdiende het afgelo pen seizoen 479,5 miljoen euro. Daarmee bleef het FC Barcelona (450,7 miljoen) voor. Het is het ze vende jaar op rij dat Real de lijst aanvoert De top twintig wordt ge vormd door clubs uit Spanje, Enge land, Italië, Duitsland en Frankrijk. HAMBURG Pechvogel Castelen sluit hoofdstuk HSV Aan het ongelukkige dienstverband van Romeo Castelen (28) bij Ham burger SV komt na dit seizoen een einde. De aanvaller moet op zoek naar een andere club. „In de zomer is voor mij bij HSV voorbij", zei Cas telen gisteren in de krant Bild. De Nederlander verruilde Feye- noord in 2007 voor HSV, maar speel de sindsdien vanwege blessureleed slechts zeventien wedstrijden in de Bundesliga. Hij moest liefst vier knieoperaties ondergaan. HEERENVEEN Heerenveen nog weken zonder Assaidi De rentree van Oussama Assaidi bij Heerenveen laat voorlopig nog op zicht wachten. De Marokkaanse voetballer is met een achillespees blessure teruggekeerd van het toer nooi om de Afrika Cup. De medi sche staf van Heerenveen denkt dat Assaidi drie weken nodig heeft om daarvan te herstellen. Assaidi kampte in de aanloop naar de Afrika Cup al met problemen aan zijn rug en lies, waardoor hij wat wedstrijden van Heerenveen miste. EMMEN FC Emmen lijkt voorlopig gered FC Emmen is ontsnapt aan een fail lissement. De club uit de Jupiler League maakte gisteren bekend de benodigde 500.000 euro bij elkaar te hebben gebracht in een stich ting. Daardoor denkt Emmen voor lopig gered te zijn. De clubleiding verwacht dat de KNVB het herziene plan van aan pak goedkeurt, waardoor FC„Em- men het seizoen kan uitspelen. Be stuurslid Ronald Lubbers heeft de afgelopen dagen tien investeerders gevonden die ieder 50.000 over maakten naar de stichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19