Noordzeevissen maken plaats voor haaien Niet dringen aub... 261 zeeland Ik vond het een rottoets! Geschiedenis was lastig Nu lekker lang schaatsen vrijdag 10 februari 2012 ^^®ÏS£ESK>3S®Ï55SS95SSS8KS Rochelle, Remco en Annabel uit groep 8 van basisschool De Meidoorn in Nisse blikten deze week vooruit op de Cito-toets. Cisteren kwam er een eind aan drie dagen zwoegen. „!k vond het een rottoets!", zegt Ro chelle Haver (11). „Sommige som men waren heel moeilijk en de toets duurde zo lang. Ik had er ei genlijk na de tweede dag al genoeg van. Ik vond vooral de rekenopga- ven, waarbij je moest berekenen hoeveel vierkante meter iets was, lastig. Ik dacht alleen maar: straks is het voorbij. Nu ga ik lekker op de bank zitten en nog even schaatsen." Annabel Huijssoon (12) vond de Ci to-toets meevallen. „Op geschiede nis na dan. Er zaten veel vragen bij die we in de klas niet hadden ge had." Ook de spelling van werkwoor den, waar ze tegenop zag, kon ze goed aan. Misschien kwam het wel, omdat haar knuffelhondje tijdens de toets op tafel mocht staan. „Dat was fijn." En nu: „Tijd om uit te rusten!" „Ik had verwacht dat het moeilijker was", zegt Remco Fierloos (11). „Ik vond het best wel leuk, want als je eerder klaar was met een opgave, mocht je een tekening maken. Ik heb twee papiertjes vol getekend." Nu de toets klaar is gaat hij einde lijk lekker lang schaatsen. „De hele week moest ik vroeg terug zijn, om dat ik op tijd naar bed moest." «awaawi^wgMiMWKiggggBgmwBSBgagBiaBBeraagBBaBaiSBaBa^^ Aquapolis Deltapark Neeltje Jans zoekt het in meer spektakel door Marcel Modde De goudbrasems en zeebaars kunnen per drie in de quarantai- nebakken. De bra sems gaan straks te rug", dirigeert hoofddierenverzor ger Gerard van der Bliek de mede werkers aan de grote verhuisopera- tie. Het Noordzee-aquarium van Delta- park Neeltje Jans moet helemaal leeg. Het bassin wordt omge bouwd tot subtropische haaienbak en daarvoor gaat de watertempera tuur omhoog naar zo'n 22 graden Celsius. Met uitzondering van de brasems zouden de vissen die war me omstandigheden niet overle ven. En dus worden de meeste rog gen, kathaaitjes en lipvissen in wa tertanks met een vrachtwagen overgebracht naar het Dolfinarium in Harderwijk en (later-nog) het Vlissingse Arsenaal. Om zes uur gisterochtend zijn de pompen aangezet en is de water stand in het drie meter diepe aqua rium langzaam omlaag gebracht. Tot kniehoogte is voldoende voor verzorgers Van der Bliek en Maartje Jongen en hun helpers om de vissen te kunnen vangen. Met hun blote handen. Gezien vanuit de publieksruimte, lijkt het aquarium al aardig leeg. Maar schijn bedriegt. Veel vissen ver schuilen zich achter de houten pa len in de hoek. „Dat is voor hun een veilige plek, net als het wrak- je", vertelt Jongen. „Wij kunnen ze daar moeilijker vangen en dat we ten ze." Het net dat over het wrak is ge gooid om te voorkomen dat de die ren zich in de punt kunnen ver schuilen, moet er weer af Een groepje lipvissen is de verzorgers te slim afgeweest. Jongen in haar duikpak moet plat op de buik om bij de dieren te kunnen. Bij het eerste exemplaar dat ze zo te pak ken krijgt, ontstaat lichte beroe ring. Van der Bliek dacht alle kat- haaien al bij elkaar te hebben. „Sinds wanneer hebben we er vier? Deze hadden we al lang gele den dood gewaand! Ze liet zich bij het voeren nooit zien. Blijkbaar heeft ze zich al die tijd verborgen gehouden in het wrak." Een tarbot laat zich eenvoudig pak ken maar spartelt dan bijna de metselkuip uit, waarin hij naar bo ven wordt getakeld. De bakken in de vrachtwagen worden gevuld met water uit het bassin. Kachels moeten voorkomen dat de tempe ratuur tijdens de lange rit in de vrieskou te snel omlaag gaat. „Of het voldoende is, zal moeten blij ken, zegt een medewerker van het Dolfinarium. „Dit is niet het han digste moment voor de verhui zing, maar we doen ons best." Krap voor het middaguur is het aquarium op de goudbrasems en zeebaars na leeg gevist. Jongen heeft zich er bij neergelegd. „Toen het besluit werd genomen dat on ze vissen wegmoesten, heb ik het er even een moment moeilijk mee gehad. Maar we krijgen er iets moois voor terug en nu is het ge woon zorgen dat ze zo rustig mo gelijk naar Harderwijk kunnen worden gebracht. Als ik daar in de buurt ben, ga ik beslist nog eens kijken hoe het met ze gaat." Zodra de laatste vissen zijn gevan gen, wordt vers Oosterscheldewa- ter in de bak gepompt. De komen de dagen wordt de temperatuur opgevoerd. Begin maart worden de eersten van zeven grote haaien in het tot 'Blue Reef omgedoopte aquarium verwacht. Hugo Boss Gant Brax Gaastra McGregor Lacoste Gardeur State of Art Vanguard Tenson Napapijri Fortezza Pierre Cardin Van Santen Van Santen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 16