zeeland 25 niet missen hoor! Laatste dag agri a Aqua 2012 Erepenning voor consul Oorlogsgravenstichting ICEM A58 gestremd -(o)-DE ZUIDSCHOR 2e stuk 5,00 Bedrijven Goes sturen sms bij verdachte situaties Schaatswedstrijdje voor de jeugd van de Middelburgse wijk Griffioen GOES - Door een aanrijding was de A58 in de richting van Viissingen gisteravond lange tijd afgesloten tussen Goes en 's Heer Arendsker- ke. Bij het ongeluk waren zeker vier auto's betrokken. Enkele men sen raakten licht gewond volgens de politie. Door het ongeluk was ook geen verkeer mogelijk vanaf de Deltaweg richting Viissingen. I NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT 1 Warme winterjassen truien: 800m2 vernieuwde winkel Elke zondag open Zandkreekweg 5, Wolphaartsdijk vrijdag 10 februari 2012 Han Blijenbergh: „Ik heb de gesprekken met de nabestaanden altijd als heel prettig en waarderend ervaren." foto Ruben Oreel Ingeborg Goossen volgt zangles. „Dat mijn stem vaak hees wordt, is een extra uitdaging." foto Mark Neelemans door Rens Wisse MIDDELBURG - Tweeëndertig jaar was Han Blijenbergh verantwoor delijk voor het beheer van de Mid delburgse oorlogsgraven. Als con sul van de Oorlogsgravenstichting kreeg hij gisteren de erepenning opgespeld voor zijn bewezen dien sten. Roel Broer, algemeen directeur van de stichting, prijst'de verdien; sten van de vertrekkende consul „Wij zijn hem heel erg erkentelijk voor wat hij heeft gedaan. Daarom verdient hij deze erespeld." „Zo'n consul is in de regel een ge meente-ambtenaar", vertelt Blijen bergh. „Hij of zij is de contactper soon tussen de gemeente, de Oor logsgravenstichting en de nabe staanden." Een andere belangrijke taak van de consul is het controleren en in ventariseren van de graven. Blijen bergh: „Alle oorlogsgraven worden één of twee keer per jaar bezocht. Als er extra onderhoud nodig is, of een graf moet worden overge plaatst naar een erebegraafplaats, dan is de consul daarbij nauw be trokken." De opvolger van Blijenbergh, René Hoebeke, is inmiddels begon nen met zijn eerste grote taak: het inventariseren van burgerslachtof fers. Naast degenen die sneuvel den in de strijd, zoals militairen en verzetsmensen, zijn ook veel ge wone burgers omgekomen, bij voorbeeld bij het bombardement op Middelburg in 1940. Van die mensen zijn gegevens nodig zoals geboorte- en sterfdata, de juiste spelling van namen, geboorteplaat sen en meer. Hoebeke: „Het Zeeuws Archief helpt mee met het bijeenbrengen van die gegevens." MIDDELBURG - Stichting Griffioen De Wijk heeft voor leerlingen van. basisscholen in de omgeving mor gen een schaatswedstrijdje uitge zet op het water voor zorgcen trum de Middelburght aan de Laan der Verenigde Naties. Er zijn drie categoriën: 6- en 7-jari- gen mogen van 14.00 tot 14.30 uur op het ijs, 8- en 9-jarigen van 14.45 tot 15.15 uur en 10- tot 12-jari- gen van 15.30 tot 16.15 uur. Alle kinderen moeten onderweg stempels verzamelen bij drie stem pelposten. Om het gevoel te krij gen van de Elfstedentocht, moeten ze ook klunen. Meedoen is gratis. De enige voor waarde van de organisatie is dat er wordt geschaatst met handschoe nen aan. Na afloop is er een prijs uitreiking. Alle deelnemers krijgen een herinneringsmedaille en een zakje friet of een worstje. GOES - MIDDELBURG - Door een aanrijding was de A58 in de rich ting Viissingen gisteravond vanaf ongeveer half elf lange tijd afgeslo ten vanaf de afslag Goes tot 's Heer Arendskerke (Sloeweg). Bij de aanrijding waren minimaal vier auto's betrokken. Volgens de poli tie liepen daarbij enkele mensen lichte verwondingen op. Zij wer den ter plaatse behandeld. Door het ongeluk was er gisteravond evenmin verkeer mogelijk vanaf de Deltaweg in de richting van Viissingen. Verkeer vanuit Viissin gen kon wel richting Bergen op Zoom over de A58. Bedrijven in Goes kunnen elkaar voortaan verdachte situaties en meldingen over criminaliteit door geven. Het eerste sms-crimi-alert werd gisteren verstuurd door bur gemeester René Verhulst. Bedrijven die zijn aangesloten bij voor iedereen in de keten van teelt tot consument Zeelandhallen - zie www.agri-aqua.nl, ook voor kortingskaarten Vrijdag 10 februari: 11.00 -18.00 uur Organisatie ICEM International Company Exhibition Management naar een idee van Florad in Goes. HeriuSqrul Conijarrr Sxhlfcftion Mjnzgement mm jJÊt Jasmijnstraat 3 Middelburg maKeiaarSlf woningaanbod: kijhkgs. «nl. VYij nodigen u van harte uit de verschillende woningen zaterdag I I februari te tomen bekijken tussen 9:30 uur en 11:30 uur! U kiinc zich melden aan de jasmijnstraat 3 te Middelburg en van daaruit de andere woningen bekijken. De woningen zijn recent gereno veerd en gemoderniseerd. teiaars.nl VL^MÉPriizen vanaf 103.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15