Voetgangers krijgen meer ruimte op Stationsbrug 221 zeeland iL :l Wel celstraf voor tweede verdachte overval goudbeurs in hotel Piccard Kiss Ride op Loskade Brede school O.-Souburg buiten beeld m y fb&g; fesg 35WW BUSSEN OP DE BRUG mm vrijdag 10 februari 2012 door Wendy van den Hurk rg ks Per dag passeren driehonderd lijnbussen van Connexxion de Stations brug. In 2015 gaat een nieuwe dienstregeling in. Dat is het moment waarop de bussen van de brug geweerd kunnen worden. In samenwer king met de provincie bestudeert de gemeente op alternatieve routes voor de bussen die het kanaal moeten kruisen. S'*s ió prfq- T, L; JMgSuojglJggjifr OOST-SOUBURG - Archipel-school de Tweemaster/Kameleon en Per spectief-school de Burcht-Riet- heim gaan niet meer samen onder één dak in Souburg-Zuid. Het draagvlak daarvoor is te klein, concludeert de gemeente Vlissin- gen. Die kreeg eerst een stortvloed aan inspraakreacties van omwonen den over zich heen: m mensen ga ven te kennen dat zij een grote school tussen de Kromwegesingel, de Vlissingsestraat en de A58 niet zien zitten. En nu is de Burcht-Rietheim ook nog eens is afgehaakt op de overi ge locaties in Souburg, met als eni ge alternatief Ritthem, wat voor de Tweemaster/Kameleon weer onbespreekbaar is. Ook de ge meenteraad heeft zich tegen deze locatie uitgesproken. De scholen zijn terug bij af. De Tweemaster/Kameleon wil weer gewoon eigen nieuwbouw, wel licht aan het Oranjeplein in Sou burg, het plan waarvoor het be stuur tien jaar geleden stopte te in vesteren in de gebouwen. Daarin krijgt ze steun van onderwijswet houder Marin de Zwarte. „Die ge bouwen zijn zo aan hun eind, dat we daar heel snel over rond de ta fel moeten." Dat doet De Zwarte ook met de Burcht Rietheim, die juist in te krappe gebouwen zit. „In de Van Visvlietstraat zijn moge lijkheden voor uitbreiding. Als we dan ergens tussenin een mooie sportzaal neerzetten, waar beide scholen gebruik van maken en wanneer die dan samenwerken op het gebied van bijvoorbeeld lespak ketten, dan heb je in feite nog steeds de brede school die we wil len. Alleen niet onder één dak. Dat is jammer, maar helaas. Als het niet lukt, dan moet je dit niet willen doordrukken." Drie gebouwen hoeven helemaal niet duurder te zijn, beweert De Zwarte. „Ik denk niet dat we duur der uit zullen komen. Daar heb ben we als gemeente ook hele maal het geld niet voor, dus het kan niet eens." Het schooltje in Ritthem, van de Burcht Rietheim, wordt gesloten. Dat werd vorige week bekend. Het Middelburgs college van B en W heeft de knoop doorge hakt: de Stationsbrug wordt au tovrij. De gemeenteraad krijgt beslist in op 12 maart over dit voorstel. door Theo Giele Of het een verloren jaar voor de Sta tionsbrug is ge weest? Wethouder Chris Simons vindt van niet. Als raadslid stemde hij vorig jaar nog mee met een voor stel om eerst metingen en onder zoek te laten doen. Dit alles zeer te gen de zin van de toenmalig wet houder (en WD-partijgenoot) Frank Streng die stelde dat de brug direct autovrij moest worden. Simons komt nu met een voorstel dat verder gaat dan dat van zijn voorganger. De taxi's gaan er nu ook af en het streven is om vanaf 2015 ook de lijnbussen geweerd kunnen worden. Dagelijks rijdt 300 keer per dag een bus over de Stationsbrug. Dankzij het onderzoek en het rap port van aanbevelingen van advies bureau Goudappel Coffeng ligt er nu een beter onderbouwd voorstel dan vorig jaar. „Bovendien heeft het onderzoek ook de aandacht ge vestigd op een vergeten groep op de brug: de voetgangers", zegt Sim ons. Naast de vierduizend auto's en zesduizend fietsen gaan dage lijks ook nog eens een paar dui zend voetgangers over de brug. En die hebben aan weerszijden een verhoogd voetpad van amper een meter breed tot hun beschikking. Elkaar passeren is nauwelijks mo gelijk, zeker niet als mensen een koffer dragen of een kinderwagen vooruitduwen. 'Het onderzoek heeft ook de aandacht gevestigd op een vergeten groep op de brug: de voetgangers' door Maurits Sep VLISSINGEN - Voor de overval op een goudbeurs in hotel Piccard in Vlissingen is gisteren een 18-jarige jongen uit Vlissingen veroordeeld tot 3,5 cel. Volgens de rechter was er voldoende bewijs om hem aan te wijzen als één van de twee da ders. Vorige week werd de andere ver dachte, een 19-jarige Vlissinger, voor die overval vrijgesproken van wege gebrek aan bewijs. Tegen hem was 4,5 jaar cel geëist. De 18-jarige had twee weken gele den door de officier van justitie vier jaar cel horen eisen. De recht bank ging daar een halfjaar onder zitten, maar kwam dus wel tot een veroordeling. Er was wel 'enige twijfel' over het bewijs tegen de Vlissinger, erken de de rechter, maar het alibi dat hij aanvankelijk aanvoerde werd la ter niet bevestigd. Bovendien leg de de jongen een 'volstrekt onge loofwaardige' verklaring af over de scooter die bij de overval was ge bruikt. Dit alles sterkte de recht bank in het uiteindelijke oordeel dat de Vlissinger wel degelijk één van de daders is. Daar komt bij dat hij voldoet aan het signalement van de daders. De overval op de goudbeurs in ho De voetpaden worden daarom ver breed tot anderhalve meter waar door het wegdek van zes naar vijf meter wordt versmald. Dat is mo gelijk omdat na de aanpassingen bussen straks maar in één richting tegelijk over de brug mogen. En als het aan Simons ligt, is dat over drie jaar ook verleden tijd. De pro vincie is eigenaar van de brug. „Het provinciebestuur heeft toege zegd mee te werken aan de aanpas singen van.de brug, als de gemeen teraad akkoord is gegaan met de maatregelen", aldus Simons. Het afsluiten van de brug voor au to's heeft uiteraard gevolgen voor de wegen naar en kruisingen voor de brug. Rijstroken voor auto's, fietsen en bussen in de Stations straat, Blauwedijk en Kanaalweg worden aangepast. Er wordt nog gekeken of voor het station niet een soort plein gemaakt moet wor den volgens het principe van 'ge deelde ruimte': een overzichtelijk gebied voor alle weggebruikers zonder aparte stroken en verkeers lichten. Het 'shared-space' princi pe wordt steeds vaker toegepast. Zonder verkeersborden, verkeers lichten en andere 'dwangmidde len' stellen mensen zich sociaal op en letten ze béter op andere wegge bruikers, is daarbij de filosofie. In de krappe ruimte voor het sta tions, waar nauwelijks ruimte is om elke groep in het verkeer een eigen exclusieve plek te geven, zou shared space een oplossing kun nen zijn. Met taxi-bedrijven is gesproken over de gevolgen van het afsluiten van de brug. Gemeente en provin cie kijken naar het wijzigen van de bloktijden van de Schroebrug zo dat passagiers toch op tijd bij het station kunnen komen. Bij een storing van de Schroebrug zal de Stationsbrug niet worden opengesteld voor auto's. Met uit zondering uiteraard van de hulp diensten. Om opstoppingen door doorgaand verkeer te voorkomen, worden auto's bij de invalswegen van de stad via elektronische bor den gewezen op de route via de tunnel. MIDDELBURG - De vrees dat het trein- en busstation slecht bereik baar wordt als er geen auto's meer over de Stationsbrug mogen is on gegrond, meent wethouder Chris Simons. Bij de Loskade komt een Kiss 8c Ride-locatie, in goed Nederlands, een parkeerplaats waar iemand op gehaald of afgezet kan worden. Dan is het nog maar een stukje lo pen over de brug naar het station. Verkeer dat straks vanaf de Schroe brug naar het station rijdt, zal let terlijk gewezen worden op de P+R-parkeerplaats (3) en de par keerplaats aan de Segeerssingel (4) achter het station. Die liggen het dichtste bij het perron richting Goes. Het maken van de U-bocht om naar de Kanaalweg te rijden is dan niet nodig. Kan natuurlijk wel, want aan de Kanaalweg blij ven de parkeerplaatsen (2). Overigens raadt wethouder Sim ons iedereen die aan de oost- en noordzijde van de stad woont de route via de tunnel te hemen te ne men. Dat is in afstand verder, maar in tijd nauwelijks. Boven dien heb je nooit last van een dich te brug of spoorwegovergang, dus kom je niet voor verrassingen te staan. !^5as$sss5SKS^a&ma;m^ tel Piccard in de Badhuisstraat in Vlissingen werd gepleegd op vrij dag 15 april 2011. Dat gebeurde bin nen wee minuten tijds. Zowel de opkoper van goud als de klanten moesten goud en geld afstaan. Twee zwaar bewapende poli- tie-eenheden gingen meteen op zoek naar de overvallers. De 18-jari- ge jongen werd in mei aangehou den, de 19-jarige in augustus. Bei den hebben altijd volgehouden dat ze niets met de overval te ma ken hebben. De ene is dus al vrijge sproken, de nu veroordeelde jon gen heeft twee weken de tijd om in beroep te gaan tegen zijn veroor deling. I Ji§l| ■■'JAAR ■ft'JAAR >XH| 1^0% GRATIS fPI RSMTE ONDERHOUD J'-'V www.autoteam.nl "0" Wir leben Autos. /A\AUtOTeam Goes,Pearyweg19 voel je v r i j Vlissingen, Bedrijfsweg2 Onderdeel von de Auiomoüocs Groeo Let opl Geld lonen kost geld Jt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 12