81 buitenland Vostokmeer miljoenen jaren geïsoleerd Wulff weer negatief in het nieuws Bejaarde Kenianen klagen Britten aan Potvis strandt op strand bij Heist Bijna kwart van de Europeanen leeft in armoede donderdag 9 februari 2012 BERLIJN - De Duitse bondspresi dent Christian Wulff heeft een ho telvakantie op het eiland Sylt in 2007 contant door een bevriende filmproducent laten betalen. De ondernemer heeft de laatste weken geprobeerd bewijsmateriaal daarvoor te laten verdwijnen, meldde de Duitse boulevardkrant Bild gisteren. De krant toonde delen van een verscheurde hotelrekening van ruim ï.ioo euro, evenals een inter ne opdracht aan het hotelperso neel om de zaak te verzwijgen, op verzoek van de ondernemer David Groenewold. De president liet via een advocaat echter weten dat hij de rekening zelf volledig heeft betaald. Hij weet niet waarom zijn vriend het hotel heeft gevraagd om media niets te zeggen over het verblijf Wulff liet ook weten dat hij niet op de hoogte was van die actie, die hij bovendien verkeerd vindt. De 52-jarige president zegt het slachtoffer te zijn van een heksen jacht in de media. Wulff is de laat ste weken voortdurend in op spraak. Hij is vele malen beschuldigd van het aannemen van een lening, een auto en andere zaken. Hij bedreig de ook media die daarover bericht ten. KNOKKE-HEIST - Een botsing met een schip is waarschijnlijk de reden van het stranden van een potvis op het strand bij het Vlaamse Heist, gister ochtend. Het dertien meter lange beest bloedde na zijn onvrijwillige bezoek aan het strand hevig, maar leefde nog wel enkele uren. Tegen de mid dag overleed de potvis. Het dier trok veel bekijks. Scholen uit de omge ving maakten van de gelegenheid gebruik om een alternatieve biologieles te geven. Afgelopen nacht zorgde de politie voor permanente bewa king, om te voorkomen dat het dier als klimob- ject zou worden gebruikt. Deskundigen van ver schillende intanties gaan de potvis vandaag ontle den en afvoeren. foto Peter Nicolai De Russische boor waarmee het Vos tokmeer is bereikt. foto AP VSS9S66SSSSBCSSSSSeSSBSSSXSSS)SeS)SS6SSSeSSSSSS!SSXaWS3SS5SSSSSaSSS^«tSeSïfS/S3SIS&S3SSCS. NAIROBI - Duizenden bejaarde Ke nianen willen de Britse regering voor het gerecht dagen voor het leed dat hen is aangedaan tijdens de Keniaanse onafhankelijkheids strijd. Ze eisen genoegdoening voor marteling, verkrachting, ille gale opsluiting, deportatie en ande re misdaden waaraan de toenmali ge kolonisator zich in de jaren vijf tig zou hebben schuldig gemaakt. De Kenianen hebben volgens hun advocaat Donald Rabala moed ge put uit het vonnis van een Britse rechter in juli. Die besloot een ver gelijkbare rechtszaak die vier van hun landgenoten hadden aange spannen ontvankelijk te verklaren. Dat oordeel was een teleurstelling voor de regering in Londen. Die houdt vol dat Groot-Brittannië niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor misstanden in het verre verleden. Toen Kenia in 1963 MOSKOU - Na meer dan twee de cennia boren zijn Russische weten schappers er op Antarctica in ge slaagd een gigantisch zoetwater- meer te bereiken dat al twintig mil joen jaar schuil gaat onder een ki lometers dikke ijslaag. Wetenschappers in de hele wereld hopen dat het meer micro-organis men bevat die inzicht kunnen bie den in hun extreme leefomstandig heden. Deze kennis kan van pas onafhankelijk werd zijn alle be voegdheden en aansprakelijkheid overgegaan op de Keniaanse rege ring, stelt Londen. Toenmalig Brits premier Winston Churchill kondigde in 1952 de noodtoestand afin Kenia en stuur de Britse militairen om het kolo niale bestuur bij te staan in de strijd tegen de Mau Mau-rebellen- beweging. Ook Afrikaanse militai ren namen aan Britse zijde deel aan de strijd tegen de Mau Mau, die Britse bestuurders en blanke boeren aanvielen in een poging de Britten uit Kenia te verdrijven. Rabala zegt dat zijn advocatenkan toor verklaringen bezit van meer dan zesduizend zelfverklaarde slachtoffers. Hij en zijn collega's verzamelen nog getuigenissen van mensen die in de jaren vijftig door het koloniaal bestuur in gevangen kampen zijn opgesloten. komen bij de zoektocht naar bui tenaards leven, bijvoorbeeld op de ijskoude manen van Jupiter en Sa- turnus of op Mars. „Er is geen andere plek op aarde die al meer dan twintig miljoen jaar is geïsoleerd", zegt Lev Savat- joegin, Russich onderzoeker Zijn collega's hopen in het meer oeroude bacteriën te vinden die licht kunnen werpen op het ont staan van het leven. „We moeten LEUVEN Irakees cel in om slaan meisje in badpak Een 32-jarige Irakees in België moet vier maanden de cel in om dat hij een Marokkaans meisje had geslagen die een badpak droeg. De man kreeg het in 2010 in een zwembad aan de stok met vier Ma rokkaanse meisjes in badpak. Vol gens de man was het niet islami tisch zo gekleed te gaan. Een meis je kreeg klappen in het gezicht en moest naar het ziekenhuis. LONDEN Gletsjers en polen smelten minder snel Gletsjers hebben tussen 2003 en 2010 beduidend minder sneeuw en ijs verloren dan werd aangenomen. Vooral in Azië blijkt minder sneeuw en ijs gesmolten dan eer der berekend. Gletsjers en de poolijskappen verloren 148 miljard ton aan massa per jaar. Dat is een derde minder dan gedacht, aldus de Universiteit van Colorado. bestuderen wat we hier hebben voordat we aan missies naar ijsma nen beginnen, zoals Jupiters maan Europa", aldus Savatjoegin. Naast vreugde is er de vrees dat de zestig ton smeermiddel en anti vries die bij het boren is gebruikt het ongerepte meer vervuilt. Vol gens de Russen is deze vrees onno dig, omdat de boorkop de opper vlakte van het meer slechts zou hebben getoucheerd en eventuele BHUBANESWAR Doden in India door giftige alcohol Zeker 22 mensen zijn in de Indiase staat Orissa overleden na het drin ken van giftige, illegaal gestookte alcohol. Nog eens 31 mensen wor den behandeld voor alcoholvergifti ging. De drank werd vermoedelijk gemaakt van hoestdrank. Arme mensen in India kopen vaak ille gaal gestookte sterke drank, ge maakt door siropen en medicijnen te mengen met methanol. BERLIJN CDU scoort goed in peilingen Regeringspartij CDU van de Duitse bondskanselier Merkel lijkt bezig met een opmars. Het weekblad Stem meldde gisteren op basis van een peiling dat 38 procent van de stemgerechtigden CDU stemt als er nu verkiezingen zouden worden gehouden. Dat is 2 procentpunt meer dan een week geleden en de beste score sinds augustus 2009. vervuilingen door de enorme druk met water door tie boor- schacht omhoog worden gestuwd en daar vastvriezen. Het Vostokmeer meet 250 bij 50 ki lometer en is het grootste van bijna 400 meren die op Antarctica met elkaar verbonden zijn. zie onze website:buitenland De BBC kijkt terug naar het begin van het onderzoek BRUSSEL - Bijna een kwart van de Europeanen leefde in 2010 op of rond de armoedegrens. Bovendien is 27 procent van de armen een kind tot en met 17 jaar. Dat blijkt uit gisteren gepubliceerde cijfers van het Europees statistiekbureau Eurostat. In 2010 ging het om ruim 115 mil joen Europeanen, ofwel 23,4 pro cent van de hele bevolking in de 27 landen van de EU. Een jaar eer der lag het percentage op 23,1. Nederland behoort tot het rijtje met de minste armen. 15 procent van de bevolking heeft een inko men onder de 60 procent van het gemiddelde inkomen, of kan de huur niet opbrengen, rekeningen niet op tijd betalen of boodschap pen doen. In Bulgarije, Roemenië en Letland wonen relatief de mees te arme mensen. Hier leeft circa 40 procent in armoede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8