effeweg.nl Oud-wielerprof nu preses voetbalclub Supervoordelige busvakanties effeweg nl 0529 - 46 96 67 GRATIS BROCHURE 2012 J A, ik ontvang graag de nieuwe brochure: D Excursiereizen Belangrijke zege FC Dauwendaele Sluiskil z Vermeld bij boeking de boekcode 8506 en u maakt kans op Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, q excl brandstofkosten en €18.-reserveringskosten per boeking Stedenreizen Fietsreizen NaamI Patrick van Passel volgt Carlo Vanhijfte op bij W Sluiskil Postcode,Plaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, Antwoordnummer 778,7700 VG Nieuwleusen In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuur ders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de ru briek 'Kriskras door Zeeuws- Vlaanderen' worden zij in de schijnwerpers gezet. In deel 66: Patrick van Passel. door Robin Hamelink SLUISKIL - Zijn huis ligt op twee honderd meter van de club die in zijn hart zit, W Sluiskil. Sinds enkele weken is Patrick van Passel de nieuwe voorzitter van de zon dag- vijfdeklasser. Maar de 47-jari- ge Sluiskillenaar is natuurlijk voor al bekend als voormalig profwiel renner. Hoe kan het dat hij voorzitter is ge worden bij een voetbalclub? „Voor mijn fietscarrière heb ik gevoet bald en toen ik gestopt ben, ging ik weer voetballen. Totdat ik zwaar geblesseerd raakte. Zodoende ben ik in het voetbalwereldje gerold." Sluiskil had een slechte start van het seizoen en trainer Rudi Ver aart stopte er al snel mee. Voorzit ter Carlo Vanhijfte werd zijn opvol ger en Van Passel werd voorzitter ad interim. „De kandidaten voor het voorzitterschap van een voet balclub liggen niet voor het op rapen en ik zag het wel zitten om de vereniging te gaan leiden." Voor een buitenstaander is de switch van voorzitter naar trainer misschien apart, maar daar denkt Van Passel anders over. „Carlo is meer een voetbalmens dan een be stuurder. Hij heeft het goed ge daan, maar zijn hart ligt meer op het veld dan bij een functie als voorzitter." De resultaten van trainer Vanhijfte zijn goed, want Sluiskil dingt mee naar een periodetitel en kan nog kampioen worden. Door een ster ke inhaalrace vlak voor de winter stop staat de club nu derde. „Moch ten we naar de vierde klasse gaan, dan willen wij een stabiele factor worden en niet meteen weer degra deren." Sluiskil zit in een bloeiperiode. De vereniging is financieel gezond, het eerste elftal staat er goed voor en de kleedkamers zijn enkele ja ren geleden grondig gerenoveerd. Op het sportpark 'D'n Dolse Diek' staat tegenwoordig ook een tribu ne. De oude tribune van Zeeland MIDDELBURG - In de strijd om lijfs behoud boekten de zaalvoetballers van FC Dauwendaele 1 gistera vond een belangrijke overwinning op Kanja/tHvG. De Middelburgers versloegen de nummer tien van de ranglijst na een 4-2-ruststand met 8-4. Marik Waterman (2x), Ouassim Hamoudi en Dangelo Martien scoorden voor de rust. Ste ven Visser (2x), Dangelo Martien en Björn Langeveld waren na de hervatting de doelpuntenmakers. Patrick van Passel, de voorzitter van W Sluiskil, op de nieuwe tribune van de club. foto Peter Nicolai Sport heeft een blauw-witte look gekregen en is bijna af Van Passel: „Het bestuur wil Sluiskil naar een hoger niveau brengen. Wij willen een herkenbaar team maken met spelers die uit het dorp komen. Wij zijn maar een kleine club en daarom motiveren wij de jeugd enorm. De jeugd is de toekomst. We hebben geen A's of B's, dus trainen er af en toe drie spelers uit de C's mee met het eerste elftal om aan het grote werk te ruiken." Naast voorzitter is de ras-Sluiskil- lenaar ook lid van de sponsorcom missie en het aanspreekpunt bin nen de vereniging. „De vrijwilli gers en leden zijn tevreden over mij, want ik hoor louter positieve berichten." Het wielrennen zit nog altijd in UIT BILJARTEN Driebanden groot. Vierde divisie, 's Lands Welvaren 2-Zandee Kloetinge 4-4: Jaap Ha- meling-Onur Can 25-30, 55; Nico Peeters-Piet Verschure 25-19, 37; Eric Ganseman-Daan Weststrate 15-25, 39; Toby v.d. Vrede-Wim Zandee 20-10, 56. Pool. Regionale eerste klasse. Dispensatie- Roadhouse Blues 5-1: 8-ball. joey van Gils-Jeroen Damman 1-6; Ruud Schilders-Den nis van Belzen 6-5; 9-ball. Swen van Schijn- del-Bas Berg 7-2; 10-ball. Roel van den Broek- Dennis van Belzen 6-1; straight. Joey van Gils-Bas Berg 50-31; Mehmet Acikgoz-Jeroen Damman 50-21. SCHAATSEN Emmen. NK marathon op natuurijs. Mannen, 102 km: 1. Bergsma 2.44.41, 2. Schouten, 3. Smit, 4. Uithoven, 5. Hoogeveen, 6. Geert-Jan van der Wal, 7. Kromkamp, 8. Hak zijn bloed, want in de zomermaan den traint Van Passel de jeugd van wielervereniging Zeeuws-Vlaande- ren. „Dat zijn mannetjes van acht tot veertien jaar. Ik neem die gas ten op sleeptouw. Ik geef ze tips en ik vertel over mijn ervaringen als wielrenner. Zo blijf ik zelf ook fiet sen", vertelt Van Passel. De ex-prof van Superconfex zit ook in het bestuur van de interna tionale Juniorendriedaagse in Axel. Daar houdt hij zich bezig met de parkoersbeveiliging. „Dat is totaal iets anders dan de voetbalwereld, maar heel leuk. Ik ben een paar jaar geleden door Davy Dubbel dam gevraagd. Ik was meteen en thousiast. Het valt goed te combi neren met het voorzitterschap van Sluiskil, want de driedaagse is een evenement dat maar één keer per jaar is." Van. Passel is bijna dagelijks bezig met W Sluiskil en houdt zich dus ook nog op in de wielerwereld. Daarnaast is hij getrouwd en vader van twee kinderen. Ook werkt hij in de ploegendienst bij DOW. „Ja, ik ben een druk baasje. Gelukkig kan ik alles altijd goed indelen. Mijn vrouw werkt overdag en dan ben ik regelmatig vrij. Ik kan veel zaken tussendoor doen. Tegen woordig gaat het grootste gedeelte toch via telefoon en mail. Meestal valt er ook wel iets te regelen met mijn werk. Ik hou zelfs nog tijd over om af en toe te hardlopen of te fietsen." kenberg, 9. Plender, 10. Bovenhuis. Vrouwen, 72 km: 1 Yvonne Spigt 2.12.27, 2. Meijer, 3. Zielman, 4. Huisman, 5. Sikkema, 6. Lissenberg-Bekkering. TENNIS Parijs. Vrouwen. Eerste ronde: Mattek-Sands (VSt)-Barrois (Dui) 7-6 (3) 6-2, Zakopalova (Tsj)-Cornet (Fra) 6-3 6-1, Vinei (lta/7)-Halep (Roe) 6-4 6-4, Parmentier (Fra)-Medina Garrigues (Spa/8) 2-6 6-3 6-3, McHale (VSt)-Lepchenko (VSt) 6-4 7-5, Wickmayer (Bel)-Craybas (VSt) 6-1 opgave. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/1 )-Scheepers (ZAf) 6-3 6-1. Pattaya. Vrouwen. Tweede ronde: Zvonareva (Rus/1 )-Amanmoe- radova (Oez) 6-3 6-3, Cirstea (Roe/7)-Doi (Jap) 6-2 6-2, Tanasugarn (Tha)-Chang Kai-chen (Tai) 7-6 (7) 6-3, Kirilenko (Rus/4)-Rodionova (Aus) 2-6 6-3 7-6 (3). Rondreis Ierland 11 daagse busreis Vertrek o.a. m apr, mei, juli, aug Rondreis Andalusië Grande Tour Bella Italia 22 daagse busreis Vertrek in mrt, apr, sept, okt Wenen, Wienerwald 8 daagse busreis Vertrek o.a. in mrt, apr, mei, juni, juli Stedentrip Praag 4 daagse busreis Vertrek in mrt, apr, mei, juni Kroatië 8 daagse busreis Vertrek in mrt, apr, okt Aanbieding! INCLUSIEF; 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt en diner Stadsrondrit Barcelona en Madrid o.l.v. een Nederlands sprekende gids Stadswandeling Sevilla en Córdoba o.l.v. een Nederlands sprekende gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Canterbury Kent 5 daagse busreis Vertrek o.a. in mrt, apr, mei, juni, juli 15 daagse busreis Vertrek o.a. in mrt, apr, mei, juni, juli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76