Project mini-ondernemingen raakt steeds meer in trek 201 zeeland Concert voor Leger des Heils in Axel Al 100 jaar Parkeerwachtlijst weg door aanleg nieuwe parkings donderdag 9 februari 2012 Reynaertcollege Hulst en ROC Terneuzen werken samen om ondernemerschap te stimuleren door Christel Tuin HULST - Vol enthousiasme hebben elf leerlingen van het Reynaertcol lege in Hulst en vier studenten van het ROC in Terneuzen dins dagavond in café de Jonkvrouw in Hulst hun eigen mini-onderne ming gepresenteerd. Vier teams gaan in de komende weken boterbabbelaars, cupcakes, bloemen en geurkaarsen verko pen. Alle opbrengsten gaan naar verschillende goede doelen: Stich ting Stop Kindermisbruik, KiKa, Stichting Tragel in Hulst en Stich ting Het Gors in Terneuzen. De vier teams bestaan elk uit twee of drie leerlingen handel en admini stratie van het Reynaertcollege en een 'bedrijfsleider' van het ROC. Elk 'bedrijf heeft tevens een coach, een 'echte' ondernemer uit de regio. Het project wordt voor de vierde keer gehouden. Coördinator en do cent handel en administratie Fran cis Westerweele is erg tevreden over het toenemende succes van de mini-ondernemingen: „Vier jaar geleden begonnen we enkel met eierkoeken. Nu verzinnen de leerlingen eigen producten om te verkopen." Ook roemt hij de samenwerking tussen het vmbo en het mbo: „In meerdere plaatsen in Nederland wordt het project 'mini-onderne mingen' gehouden, maar Zeeuws-Vlaanderen is de enige re gio waar een vmbo- school en een mbo-school goed samenwerken." Het ondernemersplan en de pre sentatie werden dinsdagavond be oordeeld door een vakkundige ju ry, bestaande uit Inge Abbeel van de gemeente Hulst, Tom Willaert van Willaert Financial Services en Alain Seghers van Rabobank Hulst. Seghers wees de onderne mers in spe op belangrijke zaken in het ondernemersplan: „Zorg dat je op tijd je plan inlevert en wees duidelijk in hoe je de kost prijs berekent." Ook in de btw-uit- splitsing werden regelmatig fouten gemaakt, maar dat komt volgens Tom Willaert ook bij de meer erva ren ondernemers vaak voor: „Veel zelfstandigen geven hun papier werk direct aan de boekhouder. Het gevaar hiervan is dat onderne mers zelf minder zicht hebben op hoe ze ervoor staan." Mini-onder neming Theme Flowers, dat zich richt op verschillende bloemen per doelgroep, had volgens de jury de beste presentatie. Cupcake-on- derneming Pasty Hightea won op basis van het ondernemingsplan en was volgens Willaert 'een team dat tijdens de presentatie spetter de en straalde van alle kanten.' De komende weken gaat het werk voor de jonge zakenlieden echt be ginnen: zoveel mogelijk producten verkopen. De gezamelijke slotver koop is op maandag 12 maart op de Grote Markt in Hulst. De eind presentatie is op 2 april. Sinds drie jaar heeft het Leger des Heils aan de Stationsweg in Terneu zen haar onderkomen. TERNEUZEN/AXEL - Om het hostel en dienstencentrum van het Leger des Heils aan de Stationsweg in Terneuzen overeind te houden, is veel geld nodig. „We moeten het vooral van schenkingen hebben", zegt manager Edwin Geerse van het Terneuzens centrum. Om de kas te spekken, worden er regelmatig activiteiten op touw ge zet. Geerse: „Met dat geld probe ren we dan iets extra's te doen. We willen straks een tuin aanleg gen voor de woongroep ouderen op Hoeve La Salette in Vogelwaar de, die ook van het Leger des Heils is." Om het geld voor die tuin bijeen te krijgen, is morgenavond een be nefietconcert in de rooms-katholie- ke kerk H. Gregorius de Grote aan de Walstraat in Axel. De toegang voor het concert, dat om 19.30 uur begint, is gratis. „Maar er wordt wel een collecte gehouden", zegt Edwin Geerse. „Voor het goede doel, die tuin voor de ouderen op La Salette dus." Aan het concert doen de zangver enigingen Asaf, S.O.W-koor Axel, Revelation, Parochiekoor Westdor- pe, Jubilate Deo en Gregoriuskoor mee. Ook de muziekverenigingen Jong Axel en Hossana werken mee aan het concert. Uiteraard is vrijdagavond in Axel ook de muziekgroep van het Leger des Heils aanwezig. Na afloop kan er nagepraat worden in het Grego- riuscentrum. SLUIS - De wachtlijst voor mensen die een parkeervergunning in Sluis willen, kan mogelijk worden weg gewerkt door de aanleg van de nieuwe parkeerplaatsen in de Kloosterstraat en de Zuiddijk- straat. Dat zei wethouder Conny Almekinders dinsdag in een com missievergadering, als antwoord op een vraag van raadslid William Gijsel (Nieuw Gemeentebelang). Er staan twintig mensen op de wachtlijst. Zij kunnen mogelijk een plaats krijgen op één van die nieuwe parkings, die immers bij woonwijken komen te liggen. Er komen daar, mogelijk nog dit jaar, bij elkaar driehonderd plaatsen bij. Wilt u ook beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Al meer dan TOO jaar de hoorspecialist van Nederland. Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800 - 020 01 59 (gratis) voor een winkel bij u in de buurt. www.beterhoren.nl De hoorspecialist Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan een van de 250 winkels van Beter Horen. Daar staat de deur altijd voor u open voor een persoonlijk advies en een vakkundige hooroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gecertificeerde audiciens en profiteer van topkwaliteit producten en service.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72