Spies wil strengere regels voor bijbeunbestuurders 6|biiiiienlanci Allochtonen zijn met zelfde baan slechter af Kamp wil sleutelen aan plan WW-starter De schoonheid van de twist® Subtiele lijnen, verrassende details Hoe u de twist® ook draait, het model fascineert. Kom proefzitten! donderdag 9 februari 2012 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Liesbeth Spies (Binnenlandse Zaken) gaat kijken of alle bestuurders die te veel verdienen met bijbanen kun nen worden gekort op hun salaris. Dat zegde Spies de Tweede Kamer gisteren toe. In de wet staat dat el ke bestuurder (zöals burgemeester of commissaris van de koningin) die meer dan 14.000 euro bijver dient, wordt gekort op z'n salaris. Dat geldt alleen voor hen die na 2010 zijn benoemd. De Kamer wil dat de maatregel voor alle bestuur ders gaat gelden. Spies zegde de Ka mer toe de regels 'opnieuw tegen het licht te houden'. Bestuurders kunnen fors bijverdie nen met bijbanen. Uit een onder zoek van RTL-nieuws bleek in ok tober dat commissaris van de ko ningin Karla Peijs 105.739 euro bij- Karla Peijs verdient, naast haar gewone salaris (plus onkosten en andere vergoe dingen) van bijna 200.000 euro per jaar. De Kamer wil dat er een eind aan komt. „Het salaris van een commissaris en burgemeester is ruim voldoende. Er moet een einde komen aan het bijbanenfesti- val", zei Gerard Schouw (D66). Be stuurders moeten zich beperken tot de hoofdtaak en extra geld stor ten in de provinciekas, vindt Pier re Heijnen (PvdA). Ronald van Raak (SP): „Als een Commissaris 20 bijbanen kan hebben, kan het salaris worden gehalveerd." 'Hoe sommige bestuurders grossie ren in bijbanen' is Hero Brinkman (PW) een 'doorn in het oog'. „Het is het vermengen van belan gen." Hoe zit dat met Kamerleden die ook Statenlid zijn, vroeg Schouw snedig. „Het is aan de kie zer te bepalen of ik in de Tweede Kamer en Staten mag zitten. Over een commissaris heeft de kiezer niets te zeggen", aldus Brinkman. Minister Spies juicht toe dat be stuurders hun kwaliteit inzetten voor de scouting, kerkenraad of woningcorporatie. „Het gaat mis als er het woordje te voor komt te staan." DEN HAAG - Ook als allochtonen de zelfde positie hebben als autochto nen, doen ze het in sommige op zichten slechter. Dat allochtonen vaker worden verdacht van een misdrijf of het slechter doen op de arbeidsmarkt, wordt bijvoorbeeld niet helemaal verklaard door hun lagere opleidingsniveau. Vermoede lijk spelen ook zaken als discrimi natie en de mate van sociale con trole binnen de eigen groep mee. Dat is een van de conclusies van het jaarrapport integratie dat het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) gisteren heeft gepresenteerd. Enkele belangrijke bevindingen kwamen vorige week al naar bui ten. Zo is de criminaliteit onder Marokkanen en Antillianen nog steeds erg hoog. De werkloosheid onder niet-westerse allochtonen loopt de afgelopen jaren sneller op dan onder andere groepen. In 2010 was 23 procent van de jongeren met een niet-westerse achtergrond werkloos, tegén 10 procent van de autochtone jongeren. Maar het SCP constateert ook positieve ont wikkelingen. Allochtone jongeren hebben nog steeds een onderwijs achterstand, maar lopen die wel in. De instroom in het hoger on derwijs onder Marokkanen en Tur ken van de tweede generatie steeg van 20 procent in 1995 tot 40 pro cent in 2010. Minister Gerd Leers (Immigratie) nam het rapport gisteren in ont vangst. Hij wees erop dat de mees te mensen volgens hem wel willen integreren en dat we hun verhalen te weinig horen. Leers zei ook dat het aan de Neder landse samenleving is om zich open te stellen voor vreemdelin gen die willen meedoen.De stren gere aanpak van allochtonen die dat niet doen, moet volgens Leers het draagvlak handhaven voor de komst van vreemdelingen naar ons land. mammmtrnmimmmsmm wmmmmmm DEN HAAG - Minister Henk Kamp (Sociale Zaken) wil nog sleutelen aan zijn plan voor een nieuwe star- tersregeling in de WW, waarmee werklozen met uitkeringsgeld een eigen bedrijf kunnen beginnen. In de Tweede Kamer toonden zich gisteren vooral oppositiepartijen en gedoogpartner PW kritisch. Daarop zegde Kamp toe in zijn wetsvoorstel rekening te houden met de wensen van de Kamer. Zo wil de minister kijken naar het risico op misbruik, waarvoor SP'er Paul Ulenbelt en zijn D66-collega Fatma Koser ICaya waarschuwden. Volgens Ulenbelt is het risico op misbruik bijvoorbeeld groot in de bouw. Bouwvakkers gaan vaak na ontslag bij dezelfde baas als zelf standige aan de slag en die zouden dan met de nieuwe regeling wel eens onnodig WW kunnen op strijken. Kamp wil een makkelijker uitvoer baar alternatief naast de regeling dat beginnende ondernemers in de WW de gewerkte uren in min dering kunnen laten brengen op de uitkering. Vorig jaar opperde hij het plan om in de nieuwe star- tersregeling het eerste half jaar van het bedrijf de W W-uitkering stan daard te korten met 29 procent. De FNV zei eerder deze week dat het plan van Kamp oneerlijk uit pakt. De vakcentrale vindt het niet kunnen dat ondernemers die ge noeg verdienen, zo toch nog een half jaar 71 procent WW kunnen krijgen en iemand die nauwelijks winst maakt, het moet doen met een onvolledige uitkering. De Ka mer had de minister hiervoor een jaar geleden ook al gewaarschuwd. Kamp zei gisteren na afloop van het Kamerdebat te overwegen de periode van een half jaar WW in de nieuwe startersregeling in te korten tot 4 maanden om onge wenste effecten tegen te gaan. ma HH HHHH8HHNKHWBH «H5J S - 'j. BHNHBISfl M8SB8S BBSS uttuHfcBtttel HM BH SB BHBN BS Oog voor detail. Zo bedient u het relaxsysteem van de twist® op een moderne manier. Bekijk alle modellen bij een dealer bij u in de buurt of op www.twistcollection.nl Gratis uitgebreide brochure? Met deze brochure in huis kunt u in alle rust een keuze maken Kijkopwww.twistcollection.nl Vrijblijvende demonstratie? Hebt u geen vervoer? Kijk en vergelijk gewoon thuis! Bel direct 0341 - 26 06 76. Zelf uw twist" configureren? Relaxen is maatwerk. Geef uw twist® een persoonlijke draai! Kijk op www.twistcollection.nl Uniek draaisysteem! De voetensteun draait onder de zitting uit d.m.v een geniale constructie. Breda, Grensstèen 15 Goes, Albert Plesmanweg ic Waalwijk, Prof. Zeemanweg 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6