Oranje Nassau niet bij brede school In je eentje is het niet te doen ZEEUWS-VLAANDEREN Vier ton voor warm klantencentrum Tot morgenmiddag 13.00 uur! DONDERDAG 9 februari 2012 17 Alcohol maakt meer kapot dan je lief is 18 en 19 Christelijke school ziet af van vestiging in voorzieningencentrum nieuw dorpshart Sluiskil door René Hoonhorst SLUISKIL - De Oranje Nassauschool gaat toch niet mee naar de nieuwe brede school in Sluiskil. Het leer krachtenteam en de schoolcom missie van de protestants christelij ke basisschool blijven liever in het grotere, huidige schoolgebouw aan de Vogelschorstraat. Het was de bedoeling dat de Oran je Nassauschool samen met de twee andere basisscholen van het dorp, de kinderopvang, de peuter door Raymond de Frel TERNEUZEN - Als niemand het doet, dan doe ik het wel. Dat dacht Terneuzenaar Floris de Jon ge. Maar toen hij ter hoogte van het zuidelijke haventje in de Otheense kreek een paar keer heen en weer was gegleden, geloof de hij het wel. Op deze immense plas maak je in je eentje niet zo maar even een mooie schaatsbaan. „Maar als iedereen op deze plek nu zijn handen even uit de mou wen steekt om wat sneeuw te rui men, kunnen we misschien toch nog een paar dagen op de kreek schaatsen", zei hij. Hij liet zijn sneeuwschuif daarom ter hoogte van het zuidelijke haventje achter op het ijs. Vervolgens toog De Jonge naar de andere kant van de Kraagbrug, waar wél een sneeuwvrije baan op het ijs is gemaakt. Dat deel van de kreek is minder diep dan binnen de bebouwde kom. Daar is het ijs aan de kant van de wijk Othene volgens omwonenden nog kwets baar. De Jonge vroeg begin deze week aan de gemeente Terneuzen of het ijs aan de noordkant van de Kraagbrug al veilig genoeg is. De gemeente verwijst voor advies door naar ijsclubs. Maar die heeft Terneuzen niet. En dus is het be treden van de met sneeuw bedek te kreek volledig op eigen risico. OOSTBURC D66 vraagt standpunt over weigerambtenaar De raadsfractie van D66 wil dat het Sluise college een standpunt in neemt over weigerambtenaren. Aanleiding is een oproep van de ge meenteraad van Urk om op te ko men voor het recht van ambtena ren die geen homo's willen trou wen. D66 is het daar totaal niet mee eens en vraagt het college wat dat ervan vindt. B en W gaan de zaak bespreken. speelzaal, de bibliotheek en de GGD in één gebouw rondom de bestaande school Vrije Vlucht zouo trekken. „We kunnen ons vinden in de samenwerking met de andere scholen en instanties, maar wij kunnen ons niet vinden in de visie op ons toekomstige schoolgebouw", verwoordt Han van Opdorp. De voorzitter van de protestants-christelijke onderwijs- koepel Probaz liét eerder doorsche meren dat het hoofdbestuur wel was geporteerd voor het opgaan in een gebouwencomplex in het hart van het dorp. Maar Van Opdorp liet er ook toen al geen misverstand over bestaan dat het oordeel van plaatselijke leerkrachten en bestuurders de doorslag zou geven. „De huidige school heeft zes lokalen, terwijl er in het nieuwe gebouw slechts vier zijn voorzien. Genoeg volgens de regels, maar de huidige luxe geeft het team de kans groepjes leerlin gen apart wat extra aandacht te ge ven", verklaart Van Opdorp. De Probaz-voorzitter is niet bang dat de Oranje Nassauschool stief moederlijk wordt behandeld door de gemeente. „De verhouding met de gemeente en de andere scholen houden we graag goed. De school is verder prima onderhouden en heeft nog een vrij nieuw gedeelte." Met de mogelijkheid dat ouders in de nabije toekomst eerder voor de nieuwe school - waarin openbare Vrije Vlucht en katholieke Anto- niusschool opgaan - kiezen, houdt Van Opdorp ook niet direct reke ning. „Prognoses bleken in het ver leden slechts voor korte duur be trouwbaar. Bovendien gaat het om een afstand van maar 300 meter." De Terneuzense onderwijswethou der Cees Liefting waarschuwt wel dat ouders voor het dorpshart kun nen kiezen. Hij verzekert dat de bouw van de brede school gewoon doorgaat na het afhaken van de christelijke basisschool. „Stede bouwkundigen moeten wel beoor delen of het gebouw de vorm zo als eerder bedacht kan houden." Floris de Jonge stak gisterochtend de handen uit de mouwen om een sneeuwvrije baan te creëren op de Otheense kreek in Terneuzen. Sneeuw belem mert immers de aangroei van ijs. De Jonge kwam er al snel achter dat het in zijn eentje onbegonnen werk was. foto Mark Neelemans OOSTBURG - De aankoop van een nieuwe klimaatregelingsinstallatie voor het Klanten Contact Cen trum van de gemeente Sluis kost vier ton. Dat meldt wethouder Conny Almekinders. Het KCC huist in het voormalige pand van de Rabobank aan de Nieuwstraat in Oostburg. Een half jaar na aankoop van het gebouw bleek de installatie stuk. Zowel klanten als ambtenaren zaten daar door in de kou. Raadsleden toon den zich destijds verbaasd dat de ondeugdelijkheid van de installa tie niet tijdens de aankoop van het gebouw was opgemerkt. Overigens hoeft Sluis geen extra geld vrij te maken voor de vervan ging; er is nog geld over uit het potje voor de verbouwing van het gemeentehuis, waarvan de ope ning van het Klanten Contact Cen trum deel uitmaakte. Trekking 10 februari Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69