Project mini-ondernemingen raakt steeds meer in trek 2 o zeeland Geheimen achter luifels onthuld Al 100 jaar Jan Siebelink op bezoek in Zierikzee donderdag 9 februari 2012 Reynaertcollege Hulst en ROC Terneuzen werken samen om ondernemerschap te stimuleren door Christel Tuin HULST - Vol enthousiasme hebben elf leerlingen van het Reynaertcol lege in Hulst en vier studenten van het ROC in Terneuzen dins dagavond in café de Jonkvrouw in Hulst hun eigen mini-onderne ming gepresenteerd. Vier teams gaan in de komende weken boterbabbelaars, cupcakes, bloemen en geurkaarsen verko pen. Alle opbrengsten gaan naar verschillende goede doelen: Stich ting Stop Kindermisbruik, KiKa, Stichting Tragel in Hulst en Stich ting Het Gors in Terneuzen. De vier teams bestaan elk uit twee of drie leerlingen handel en admini stratie van het Reynaertcollege en een 'bedrijfsleider' van het ROC. Elk 'bedrijf heeft tevens een coach, een 'echte' ondernemer uit de regio. Het project wordt voor de vierde keer gehouden. Coördinator en do cent handel en administratie Fran cis Westerweele is erg tevreden over het toenemende succes van de mini-ondernemingen: „Vier jaar geleden begonnen we enkel met eierkoeken. Nu verzinnen de leerlingen eigen producten om te verkopen." Ook roemt hij de samenwerking tussen het vmbo en het mbo: „In meerdere plaatsen in Nederland wordt het project 'mini-ondeme- mingen' gehouden, maar Zeeuws-Vlaanderen is de enige re gio waar een vmbo- school en een mbo-school goed samenwerken." Het ondernemersplan en de pre sentatie werden dinsdagavond be oordeeld door een vakkundige ju ry, bestaande uit Inge Abbeel van de gemeente Hulst, Tom Willaert van Willaert Financial Services en Alain Seghers van Rabobank Hulst. Seghers wees de onderne mers in spe op belangrijke zaken in het ondernemersplan: „Zorg dat je op tijd je plan inlevert en wees duidelijk in hoe je de kost prijs berekent." Ook in de btw-uit- splitsing werden regelmatig fouten gemaakt, maar dat komt volgens Tom Willaert ook bij de meer erva ren ondernemers vaak voor: „Veel zelfstandigen geven hun papier werk direct aan de boekhouder. Het gevaar hiervan is dat onderne mers zelf minder zicht hebben op hoe ze ervoor staan." Mini-onder neming Theme Flowers, dat zich richt op verschillende bloemen per doelgroep, had volgens de jury de beste presentatie. Cupcake-on- derneming Pasty Hightea won op basis van het ondernemingsplan en was volgens Willaert 'een team dat tijdens de presentatie spetter de en straalde van alle kanten.' De komende weken gaat het werk voor de jonge zakenlieden echt be ginnen: zoveel mogelijk producten verkopen. De gezamelijke slotver koop is op maandag 12 maart op de Grote Markt in Hulst. De eind presentatie is op 2 april. Nu de Walstraat in Vlissingen is bevrijd van de luifels, komen in de belangrijkste winkelstraat van Vlissingen de leukste details en de mooiste geveltjes tevoor schijn. En soms ook niet. door Wendy van den Hurk Toeristen zullen komend zomerseizoen opkijken, als ze terug zijn in Vlissin gen. Hoefden ze vorig jaar geen paraplu op te steken' in geval van regen; voortaan moet dat wel. Na de Sint Jacobsstraat, die daarom geen 'passage' meer heet, en de Kleine Markt heeft nu ook een groot deel van de Walst raat geen overkapping meer. Dat betekent dat we nu eindelijk goed kunnen zien wat schuilging achter die, niet zelden door duiven bescheten, glazen blokkade. Trap- geveltjes bijvoorbeeld, fraaie orna menten en van die schattige spie geltjes om mee de straat in te kij ken. In de Sint Jacobsstraat hebben veel eigenaren luifelbevrijding, en niet te vergeten een subsidie, aan gegrepen om hun pandje te restau reren. Het imago van het straatje veranderde wonderbaarlijk snel van viezige passage in sjiek winkel straatje. Voor dat gemeentelijke duwtje komen eigenaren in de Walstraat niet in aanmerking, zij konden ondanks luifels immers wél altijd bij het bovenste deel van hun pand en in de Sint Ja cobsstraat niet, maar ze krijgen wel een kleine bijdrage voor bij voorbeeld het ophangen van een zonnescherm. En zorgt de gemeen te voor mantelschermen om vrijge komen kabels netjes weg te wer ken. Want niet alles wat zichtbaar wordt, is mooi. Nogal wat panden blijken boven dichtgetimmerd of nauwelijks o-nderhouden. Ook ko men hier en daar wel heel groezeli ge gordijntjes tevoorschijn. Geluk kig is in de rest van de stad geble ken dat pandeigenaren geprikkeld raken door nieuwe bestrating. foto's Wendy van de Hurk MmssgGRws&issmssgmmmrAmmmmsmaii ZIERIKZEE - Auteur Jan Siebelink komt dinsdag 20 maart tijdens de Boekenweek voor een literaire ont moeting naar Zierikzee. Hij komt op uitnodiging van Anne de Jager van boekhandel De Vries. „Zijn recent uitgekomen nieuwe boek Oscar biedt een aangrijpend verhaal over vriendschap, passend bij het thema van de Boeken week", aldus De Jager. Zij zal met Siebelink in gesprek gaan tijdens de bijeenkomst die gepland staat in filmtheater fiZi in Zierikzee. Bij grote belangstelling zal echter naar een ruimere locatie worden uitge weken. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de boekwinkel. Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan een van de 250 winkels van Beter Horen. Daar staat de deur altijd voor u open voor een persoonlijk advies en een vakkundige hooroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gecertificeerde audiciens en profiteer van topkwaliteit producten en service. Wilt u ook beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Al meer dan 100 jaar de hoorspecialist van Nederland. Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800 - 020 01 59 (gratis) voor een winkel bij u in de buurt. www.beterhoren.nl De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64