Loswal Hansweert kan buiten de sluis BEVELANDEN/THOLEN Leerlingen school Rilland gratis naar de bios Tot morgenmiddag 13.00 uur! Mislukte roof Dijkt opgelost almanak Verwachting DONDERDAG 9 februari 2012 17 Ko Louwerse neemt afscheid van Buurtwerk 18en 19 Structuurvisie Reimerswaal bedient betrokken ondernemers op hun wenken door Moeke van der Jagt HANSWEERT - Als er vanuit het be drijfsleven initiatieven komen om aan de Kruiningse kant van het Ka naal door Zuid-Beveland logistieke activiteiten te ontplooien, dan is de gemeente Reimerswaal daar niet tegen. In de structuurvisie voor de ko mende jaren, gisteren gepresen teerd aan de gemeenteraad van Rei merswaal, prijkt aan de zuidkant van de sluis op de Kruiningse oever een grote ster met als aandui ding 'zoeklokatie uitbreiding los wal Hansweert'. De loswal bij Schore, even benoor den Hansweert aan de andere kant van het Kanaal, gaat binnekort weer open, maar bedrijven aan de oostkant van het Kanaal, met na me op het bedrijventerrein Nis- hoek tussen Kruiningen en Yerse- ke, hebben daar niet zo veel aan. Tijdens bijeenkomsten georgani seerd door WD en Christenunie kwamen telkens vragen van bedrij ven naar een betere bereikbaar heid. Ook uit de verkennende ge sprekken die voor de structuurvi sie zijn gevoerd, kwam die wens naar voren. Reimerswaal moet het voor een groot deel hebben van de goede bereikbaarheid en op de oos telijke oever van de Zuider Voorha ven ligt in feite een buitenkans. Daar staat nu een losse steiger waar binnenvaartschepen kunnen schuilen, kunnen wachten op de schuttingen of waar ze zich vanaf het water kunnen laten bevoorra den. Een loskade op die plaats zou betekenen dat schepen vanuit de Westerschelde kunnen laden en lossen, terwijl ze in de wachtkom voor de sluis toch lekker beschut liggen. In het deel van de Kruinin- genpolder waar de loswal zou kun nen komen, Hendrikshoek, ligt een aantal grote uienbedrijven. Het bedrijventerrein Nishoek huisvest voornamelijk bedrijven in de agri business. De gemeente benadrukt dat de bal bij het bedrijfsleven ligt. GOES - Alle leerlingen van basisschool De Rei gersberg in Rilland mochten gisteren gratis naar de film in Goes. De uitbaters van bios coop Da Vinei trokken zich het lot van de kin deren aan: De Reigersberg kwam vorige maand in het nieuws omdat vijftien leerlingen de school verlieten na pestgedrag. De kinderen hebben daar veel last van gehad. „We willen het woord pesten niet meer ho ren", zei schooldirecteur Fons Neelen gisteren in de bioscoopzaal. „De hele situatie wordt veel te zwaar uitgelegd. Pesten komt natuur lijk overal voor." Leerlingen werden vorige maand op de huid gezeten door cameraploe gen en journalisten. „Wij wilden ervoor zor- Trekking 10 februari GOES - De politie heeft gisteren twee jongens aanhouden die wor den verdacht van een mislukte straatroof in Goes op 28 december. Het gaat om een 15-jarige Middel burger en een 14-jarige jongen uit Vlissingen. De twee zouden heb ben geprobeerd om een 71-jarige vrouw te beroven van haar hand tas in de Frans den Hollanderlaan. De vrouw verweerde zich hevig. gen dat de kinderen weer eens konden la chen", vertelde Simone Houweling van Da Vin ei Cinema. En dat konden ze. Met hun 3D-bril op. foto Willem Mieras zie ook de video op www.pzc.nl «05SSKZ%&S&&S5S!35& Tip? redactie@pzc.nl Hij, Duitser van geboorte, zij op en top Zeeuws. Hij groeide al van jongs- afaan op aan de Walcherse kust. Het is dan ook geen wonder dat hij daal de liefde van zijn leven tegen het lijf liep. Een geboren en getogen Zeeuw se. In de jaren die verstreken raakte hij wel gewend aan sneren over Duits land, Duitsers en de oorlog. Het was steeds hetzelfde liedje. Al kwam de ene opmerking vriendelijker over dan de andere. Nu zijn Zeeuwse schone zwanger is, is het zijn beurt om eens een verwij zing te maken naar het verleden. Steeds wanneer hem gevraagd wordt wanneer het kindje wordt verwacht is zijn antwoord: Ergens tussen week 40-45.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61