Luifelgeheimen geopenbaard 15 jaar zeeland 121 Monumentaal ogend natuursteen en yye treffen elkaar gevouwen bankjes rondom het Dok vanmiddag op Agri 8c Aqua 2012 donderdag 9 februari 2012 hebben de luifels in de winkelstraten gehangen. Zo lang hebben winkeliers er baatbelasting voor betaald. Toen dat klaar was en de brandweer kritiek had op de veiligheid in de Sint Jacobspassage, is besloten ze weg te halen. Nu de Walstraat is bevrijd van de luifels, komen in de belang rijkste winkelstraat van Vlissin- gen de leukste details en de mooiste geveltjes tevoorschijn. En soms ook niet. door Wendy van den Hurk Toeristen zullen komend zomerseizoen opkijken, als ze terug zijn in Vlissin- gen. Hoefden ze vorig jaar geen paraplu op te steken in geval van regen; voortaan moet dat wel. Na de Sint Jacobsstraat, die daarom geen 'passage' meer heet, en de Kleine Markt heeft nu ook een groot deel van de Walst raat geen overkapping meer. Dat betekent dat we nu eindelijk goed kunnen zien wat schuilging achter die, niet zelden door duiven bescheten, glazen blokkade. Trap- geveltjes bijvoorbeeld, fraaie orna menten en van die schattige spie geltjes om mee de straat in te kij ken. In de Sint Jacobsstraat hebben veel eigenaren luifelbevrijding, en niet te vergeten een subsidie, aan gegrepen om hun pandje te restau reren. Het imago van het straatje veranderde wonderbaarlijk snel van viezige passage in sjiek winkel straatje. Voor dat gemeentelijke duwtje komen -eigenaren in de Walstraat niet in aanmerking, zij konden ondanks luifels immers wél altijd bij het bovenste deel van hun pand en in de Sint Ja cobsstraat niet, maar ze krijgen wel een kleine bijdrage voor bij voorbeeld het ophangen van een zonnescherm. En zorgt de gemeen te voor mantelschermen om vrijge komen kabels netjes weg te wer ken. Want niet alles wat zichtbaar wordt, is mooi. Nogal wat panden blijken boven - dichtgetimmerd of nauwelijks onderhouden. Ook ko men hier en daar wel heel groezeli ge gordijntjes tevoorschijn. Geluk kig is in de rest van de stad geble ken dat pandeigenaren geprikkeld raken door nieuwe bestrating. Ook in het noordelijke deel van de Walstraat worden de luifels weggehaald. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Je kunt wel een dokje gerestaureerd hebben en een thee huisje gebouwd, maar er komt pas leven in het Scheldekwartier als de omgeving daartoe uitnodigt. Daar om beginnen stratenmakers eind volgende maand al met de inrich ting van het gebied. In het ontwerp, dat gisteren is ge presenteerd door de gemeente Vlis- singen, is onderscheid gemaakt tus sen de lage kade dichtbij het Dok- je van Perry, één meter lager dan het maaiveld, en de hoge daarbo ven. Om het lage, brede gedeelte een flaneerboulevard te laten zijn, komen daar natuurstenen kas seien. Het monumentaal ogende materiaal op de hoge kade is het zelfde als dat van de nieuwe stra ten en sluit aan op dat van de bin nenstad, met bijvoorbeeld de in middels bekende cortenstalen boomroosters. Van staal gevouwen bankjes moeten de overgang van de hoge naar de lage kade bena drukken. Langs de Dokhaven ko men klinkers. Maar dat deel wordt pas later gerea liseerd. In eerste instantie wordt al leen nog de lage kade direct rond om het Dokje van Perry tot en met het gebied rondom het in aan bouw zijnde bouwblok, tot het ver lengde van de Wagenaarstraat, aan gelegd. Dat zal zijn rond de tijd dat de eerste woningen worden opge leverd; eind maart beginnen, me dio juni klaar. Het plein Stenen Beer, waar ook nog een bouwblok moet komen, moet weer echt een plein worden in plaats van een parkeerplaats. Daarvoor worden ook weer dezelf de materialen gebruikt als in de binnenstad. De bestaande bomen worden volgens de gemeente Vlis- singen 'met zorg' ingepast. Overigens wordt voor dit deel van het Scheldekwartier het oude st'ra- tenpatroon gevolgd, van toen de oude stad nog aan het dok lag. iedereen in de keten van teelt tot consument Zeelandhallen - zie www.agri-aqua.nl, ook voor kortingskaarten Donderdag 9 februari: 14.00 - 22.00 uur - Vrijdag 10 februari: 11.00 - 18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57