■en 'badstatus' voor Jomburg schrikt af 201 zeeland Niemand wil weg bij IJzendijke Al 100 jaar Ook aanleg van wandelnetwerk Zuid-Beveland donderdag 9 februari 2012 re hebben nu uitgaanshoreca, dat moet geen rolstoelhoreca worden' IJZENDIJKE - De weg die straks de vernieuwde N6i met het dorp IJzendijke verbindt, blijkt niet erg gewild te zijn. Rijkswaterstaat lijkt de logische kandidaat om wegbeheerder te worden, maar die gaat uit van een wegruil: de N6i zou in de toe komst van de provincie worden, en daarmee ook de verbindings weg. De provincie wil daar echter niet op vooruit lopen en heeft ook geen trek de weg aan haar bezit toe te voegen. De gemeente Sluis vindt zichzelf al helemaal geen partij: in het alge meen heeft die alleen maar wegen in de bebouwde kom in eigen dom. Er moeten nog nadere ge sprekken volgen om een oplossing te vinden voor het onderhoud van deze verbindingsweg. door Henk Postma DOMBURG - Plaatselijke onderne mers reageren huiverig op de po gingen om voor Domburg de 'bad status' in de wacht te slepen. Ze vrezen dat de badplaats daarmee het imago krijgt van een oord voor, 'zieken en bejaarden'. Dat bleek dinsdagavond tijdens een ledenvergadering van de On dernemers Badplaats Domburg (OBD). Projectleider Marlies Sobc- zak presenteerde daar de plannen om Domburg 'in versneld tempo' op de kaart te zetten als een 'erken de en gekwalificeerde vitaliteits- en wellnessbestemming'. Het is de bedoeling nieuwe, hoogwaardige producten te ontwikkelen, gericht op 'gasten die willen genieten en ontspannen', of'meer nadruk leg gen op zorg'. Het OBD-bestuur reageerde enthousiast. Het ziet de badstatus als een middel om Dom burg populair te maken bij nieuwe groepen toeristen en recreanten, die vaker terugkomen en meer geld besteden. Maar uit de vergadering kwamen ook heel andere geluiden. Verschil lende leden uitten de vrees dat Domburg straks alleen nog wordt gezien als een 'badplaats voor 'opa's en oma's'. De badstatus, zo blijkt uit het uitvoeringsprogram ma', mikt vooral op 55-plussers 'op zoek naar rust en ruimte'. Daarnaast het 'onthaaste gezin', en verder op 'de groeiende groep van mensen die zorg nodig hebben'. Maar ook alle andere bezoekers va ren er wel bij, probeerde projectlei der Sobczak de critici bij herhaling gerust te stellen. Die zullen het straks in Domburg 'nog fijner vin den'. Bovendien, onder wellness vallen volgens haar ook 'heel veel activiteiten op het strand die ge richt zijn op kinderen'. Toch ble ven ondernemers bang dat 'er straks geen jongeren meer ko men'. Of zoals een horeca-exploi- tant het uitdrukte: „Er moet ook vertier zijn voor de jeugd van zes tien tot dertig. Een gezellige pot bier drinken in de Stationsstraat, dat moet blijven. We hebben nu uitgaanshoreca. Dat moet geen rol- stoelenhoreca worden." Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan een van de 250 winkels van Beter Horen. Daar staat de deur altijd voor u open voor een persoonlijk advies en een vakkundige hooroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gecertificeerde audiciens en profiteer van topkwaliteit producten en service. Wilt u ook beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Al meer dan 100 jaar de hoorspecialist van Nederland. Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800 - 020 01 59 (gratis) voor een winkel bij u in de buurt. www.beterhoren.nl De hoorspecialist GOES - De Stichting Landschapsbe heer Zeeland (SLZ) wil in de ge meenten Goes en Kapelle een groot wandelnetwerk aanleggen. Ze is op zoek naar mensen die mee willen denken over de route structuur en willen helpen bij aan leg en onderhoud. Het wandelnet werk zal bestaan uit nieuwe rou tes, maar ook bestaande netwer ken en allerlei ommetjes worden erin opgenomen. Door middel van een zogeheten knooppunten systeem kunnen wandelaars hun tocht straks zo lang maken als ze willen. Op Schouwen-Duiveland is SLZ al druk bezig met de aanleg van een wandelnetwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56