Geen Strao Renesse door gladheid Levend carillon uit het hart van Polen SCHOUWEN-DUIVELAND Tot morgenmiddag 13.00 uur! Hennepkwekerij almanak Tip? redactie@pzc.nl Verwachting Geen paarden, maar voor de kinderen wel ringsteeksleeën op de ijsbaan door Joeri Wisse RENESSE - De strao in Renesse moet het dit jaar zonder paarden stellen. Het plaatselijke comité vindt dat de route te veel bevroren en besneeuwde gedeelten kent. Daardoor komt de veiligheid van paarden en ruiters volgens de orga nisatie te veel in gevaar. De doorgaande wegen in Renesse zijn weliswaar grotendeels schoon. Maar de cruciale plaatsen, zoals op het transferium, de duinovergan gen Jan van Renesseweg en JJ Boe- ijesweg ligt nog veel ijs. „De paar den krijgen sneeuw en ijs tussen de hoeven en kunnen gemakkelijk uitglijden", schetst bestuurslid )an de Korte het risico. Ook het strand is vanwege ijsschorsen ronduit slecht begaanbaar. Vanwege de slechte omstandighe den had een aantal ruiters al afge zegd. Het bestuur van de strao twijfelde dinsdagavaond volgens De Korte niet lang over het afbla zen van de rit met de paarden en de tocht van de ruiters door het dorp. „Vervolgens stonden we voor de keuze of we de andere acti viteiten wel zouden laten door gaan", vertelt mede-bestuurslid Bert Blom. „Aan de volwassenen kun je het uitleggen, maar de kin deren rekenen erop. Het is echt een feestje voor hen. Daarom heb ben we in overleg met de ijsvereni- ging iets anders bedacht." In plaats van ringsteken met po ny's, is het zaterdagmiddag ringrij- den op de schaats. Kinderen die niet kunnen schaatsen, mogen vanuit een speciaal gemaakte slee een ring proberen te steken. Traditiegetrouw is Renesse de eer ste plaats op Schouwen-Duiveland waar paarden het strand op gaan om de benen te wassen. Het comi té heeft nog de mogelijkheden voor verplaatsing onderzocht. Blom: „Andere jaren zit er wel eens een weekend in de reeks zon- def strao. Dat is dit jaar niet het ge val." Achterin de rij aansluiten is voor Renesse geen optie. „Dan be ginnen de voorbereidingen voor het seizoen weer. Veel vrijwilligers zijn dan aan het werk of hebben het te druk met hun eigen zaak." Het kinderprogramma begint za terdag om 13.45 uur op de ijsbaan aan de Loane. Vanaf 16.00 uur wordt in 't Wapen van Zeeland een gratis kindermenu geserveerd. Aansluitend is daar een feest dat muzikaal omlijst wordt door Ad Hagestijn. Bekijk de uideo op www.pzc.nl/strao DONDERDAG 9 februari 2012 PZo 17 Financieel tekort versus rijke oogst 18 en 19 ZIERIKZEE - De Zelowskie Ringers uit Polen zorgden gisteren voor een bijzonder optreden in de hal van het gemeentehuis in Zierikzee. Zij bespelen klokken en vormen samen zo een levend carillon. De groep maakt een tour nee door Nederland en doet daarin ook Schou wen-Duiveland en Goeree-Overflakkee aan. Na een eerste succesvol optreden in verpleeg huis Cornelia gaven de Zelowskie Ringers o.l.v. dirigente Anja Kiemmer een kort con cert in het gemeentehuis. Opvallend bij het bespelen van de bellen in verschillende forma ten is de grote concentratie die de jongeren daarbij aan de dag leggen. „Ik dacht dat kerst mis al voorbij was", reageerde een bezoeker aan de balie wat knorrig, foto Dirk-Jan Gjeltema II IB I "«J! v sHffi Trekking 10 februari Staatsloterij' 0e9e«e»$@se*«««&e@Q®seo«e«ee®«iee»sse« VLISSINGEN - De politie heeft gister middag in Vlissingen een hennep kwekerij opgerold. In een woning aan de President Rooseveltlaan werden ongeveer 300 hennepplan ten ontdekt. Volgens de politie be vond de vondst zich in de woonka mer en bestond uit nagenoeg oogstrijpe planten. In een andere ruimte werd een zogenaamde kweektent met daarin 147 kleine hennepplantjes aangetroffen. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Hij, Duitser van geboorte, zij op en top Zeeuws. Hij groeide al van jongs af aan op aan de Walcherse kust. Het is dan ook geen wonder dat hij daar de liefde van zijn leven tegen het lijf liep. Een geboren en getogen Zeeuwse. In de jaren die verstreken raakte hij wel gewend aan sneren over Duits land, Duitsers en de oorlog. Het was steeds hetzelfde liedje. Al kwam de ene opmerking vriendelijker over dan de andere. Nu zijn Zeeuwse schone zwanger is, is het zijn beurt om eens een verwij zing te maken naar het verleden. Steeds wanneer hem gevraagd wordt wanneer het kindje wordt verwacht is zijn antwoord: Ergens tussen week 40-45.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53