Het discrete kneepje dat echt handwerk verraadt Professor Gill legt in Middelburg uit hoe statistiek Lucia de Berk vrijpleitte II donderdag 9 februari 2012 www.pzc.nl/uit etalage blijft." En kijk, wijst Sita: op de voering is Tim's naam geborduurd. „Het zijn die kleine dingen die het afmaken", lacht ze. Wat je doet, doe dat goed, is haar motto. Desgewenst bemoeit ze zich met meer dan enkel kleding: piensen met zorgen over hun fi guur verwijst ze voor voedingsad vies naar een van de specialisten uit haar netwerk. - foto's Willem Mieras De kenner kent het kneep je; en de klanten van Sita Bahadour mogen na een maatbehandeling in haar zaak ken ners genoemd worden. Maar het vergt een geoefend oog: welk kenmerk verraadt dat een kostuum handgemaakt is? Wie het weet, kan het antwoord via e-mail of telefoon doorgeven aan Sita: s.collection@kpnplanet.nl of 0113- 212334. De winnaar van de prijsvraag, heer of dame, krijgt een uitgebreid en gedocumenteerd stijladvies van Sita Bahadour en stijl- en profile ringsadviseuse Marijke Boudeling ter waarde van 150 euro. Het antwoord op de lezers vraag van vorige week - wat betekent Ryokucha? - is 'groene thee'. Uit de goede in zendingen is Ellie van der Does uit Vlissingen gekozen als winnaar. Voor haar ligt een goodiebag met duurzame artikelen klaar in de winkel in de Sint Janstraat in Mid delburg. Sita liet deze kasjmier mantel maken. door Wendy de Jong Kevin Sweeney werd veroor deeld voor de moord op zijn vrouw vanwege brand stichting. Het zes weken oude dochtertje van José Booij werd meegenomen door de kinderbe scherming vanwege het gerucht dat zij later gek zou worden en haar kind zou kunnen vermoor den. Terecht of onterecht? Gill, hoogleraar aan de Universiteit van Leiden, vermoedt dat bovenge noemde voorbeelden rechtsdwalin gen zijn. Vrijdagavond om 20.00 geeft hij een lezing over forensische statis tiek in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De lezing wordt ver zorgd door het Natuurkundig Ge zelschap. Als statisticus raakte Gill betrokken bij de maatschappelijke beweging om voor veroordeeld se riemoordenaar Lucia de Berk op nieuw een zaak voor te laten ko men. Daarin werd zij vrijgespro ken. Gill's betrokkenheid bij deze zaak leidde bij hem tot een passie voor 'forensische statistiek'. In de lezing wil hij de rol van de statistiek en van statistici in de zaak van Lucia de Berk evalueren en aanbevelingen geven voor de toekomst. Ook wil hij laten zien wat de statistische, wetenschappe lijke en juridische wereld ervan hebben geleerd. Daarnaast wil Gill aandacht schenken aan de overeen komsten die hij ziet tussen eerder genoemde zaken. 'We zien een on gelukkige samenloop van omstan digheden waarin botsende per soonlijkheden, kleine fouten, rod del en een gemeenschappelijke sfeer van angst tot een heksen jacht en een catastrofe hebben ge leid. Zijn centrale vraag is: 'Waar om lukte het om in de ene zaak wel te corrigeren en in de andere niet'? Het antwoord op deze vraag komt naar voren in de lezing. Vol gens Gill is die uitkomst eenvou dig en treurig tegelijk. Morgen, Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 20.00 uur. Kaarten a €5,- aan de kassa. Reserveren is niet nodig. I - Lucia de Berk reageert blij nadat ze is vrijgesproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47