Sita levert maatwerk io I uit "1 donderdag 9 februari 2012 door Claudia Sondervan "W" "W" aar ik niet te- Jk gen kan: mensen \f \I met te lange mouwen. Dan zie je dit': Sita Bahadoer houdt haar arm schuin opzij van haar lichaam. „Zo houden ze hun hand vrij. Mannen en vrouwen doen dat allemaal. Vreselijk!" Het zal de klanten van SiBa Collec tion in Goes niet overkomen. Al achttien jaar verzorgt Sita Baha doer maatkleding die zij door kleermaaksters in steden als Istan- boel en Düsseldorf laat naaien. Ze vindt ontwerpen, zoekt stoffen en meet de kleding aan bij de man nen en vrouwen die iets willen dragen wat op hun lichaam is toe gesneden. „In Nederland zijn geen kleerma kers meer. Vakwerk leer je niet op een oplëiding. Dat wordt van gene ratie op generatie doorgegeven", stelt zij. Dat betekent wel dat haar kleding kilometers maakt: elk pak en elke jurk of mantel komt tij dens het maakproces twee maal te rug in Goes om gepast te worden door de drager. „We kunnen kledingstukken één op één namaken. Mensen die een jas of blouse hebben die versleten is maar waar ze geen afscheid van willen nemen, kunnen die hier brengen. Wij maken dat exact na. Dat komt vaak voor. Daar ben ik echt trots op." Sita koopt haar stoffen op beurzen in Berlijn, Parijs en Milaan en bij de grote handelshuizen waar mate riaal van Dior, Valentino, Emanuel Ungaro en Chanel te vinden is. Die liggen in Goes ook op de plank. „Als die huizen het niet goed vinden wat je doet met hun stof, mag je er niet kopen", weet -zij. Sita is gepassioneerd van haar vak en zo benadert ze haar klanten: en thousiast en eerlijk. Ze kleedt ook bedrijfspersoneel: van de slagerij in Kortgene tot hotels in Brugge. Maar ook bruidsparen en mensen die in een rolstoel zitten of be perkt zijn in hun lichaamshouding en bewegingen. „Voor een klant die enkel kan zitten, is een specia le, mooi vallende rok gemaakt die gemakkelijk aan te doen is.'En een aangepaste mantel waarvan het rugpand niet hinderlijk opstroopt tussen de stoelleuning en haar rug. Ik verzin hoe zo'n jas de beste vorm krijgt." Tim Nieuwdorp (24) uit Goes komt voor een passessie. „Niet zo maar neerzetten! Hang maar even weg, als je wilt", gidst Sita hem als hij de tas met zijn nieuwe, handge maakte maatpak op de grond wil zetten. Zo ga je niet met goede kle ding om, wil ze maar zeggen. Tim, verkoper van automaterialen, is haar jongste klant, vertelt Sita trots. Hij is op advies van zijn moe der aan de maatpakken geraakt, vertelt hij, terwijl hij zijn kostuum door Sita laat schikken. „Ik ben vaak onderweg en dan wil je dat een pak comfortabel zit. Ik draag dagelijks pakken. Je wilt zeker zijn dat een pak goed zit en mooi Modellen van hemdsboorden Stoffen van de grote modehuizen Kostuum, gereed voor de eerste keer passen Modellen voor stropdassen agenda DONDERDAG 9 FEBRUARI Brouwershaven Salsa lessen door Rowena Schenker. Eetcafé 't Opstapje, tussen 20.00 en 21.00 uur. Sas van Gent Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen houdt in samenwerking met Vertelkring Kiosk vertelavond in de streektaal, met muzika le omlijsting. Bibliotheek, 19.30 uur. VRIJDAG 10 FEBRUARI Oosterland Bingo. Dorpshuis Oosterhof, 20.00 uur. Ovezande Kindersoos Carnaval. De Klomp, 18.45-21.30 uur. ZATERDAG 11 FEBRUARI Dreischor Muziekvereniging Crescendo haalt oud papier.op. Vanaf 09.00 uur. 's-Heer Hendrikskinderen Vogelbeurs van de Vogelvrienden Goes. Ruilen, kopen en verkopen van kooi- en volièrevogels. Heerhendrikhuis, 10.00 en 12.00 uur. ZONDAG 12 FEBRUARI Axel Vesperdienst in de stijl van Taizé. Protestantse Gemeente Axel, Koestraat 2,16.00 uur. Brouwershaven Candlelight diner - lekker a la carte di neren in romantische sfeer met lekkere extras. Eetcafé 't Opstapje Zierikzee o Zeeuwse filmmiddag met vertoning 'Mrs Henderson' en Circada'. Filmtheater fiZi, 14.00 uur. DINSDAG 14 FEBRUARI Brouwershaven Eilandelijke avond Vrouwen van Nu. Met optreden van 'de Poldermodellen'. Tonnenmagazijn, 19.45 uur. Ellemeet Lezing Gert-Jan Jansen voor Groei Bloei over sier- en nutsgewassen. 't Durpsuus, 20.00 uur. Zierikzee Mini-instuif voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Gebouw De Driehoek, 14.00 uur. Thema-ochtend 'Baby's en boekjes' in kader project Boekstart. Voor ouders en baby's in de leeftijd van 3 maanden tot een jaar. Bibliotheek De Stolpe, 10 tot 11.30 uur. WOENSDAG 15 FEBRUARI Middelburg 'Clash of the Titans': De vier beste debaters onder de studen ten van de Roosevelt Academy nemen het op tegen professoren en docenten, onder wie de nieuwe dean Barbara Schrijver Bas Heijne Oomen. De Spot, 20.00 uur Terneuzen Schrijver Bas Heijne vertelt over zijn boek Harde liefde - Nederland op zoek naar zichzelf. Porgy en Bess, 20.00 uur. Tim Nieuwdorp is gewend geraakt aan het comfort van een handgemaakt m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46