Kennismaken met de échte nieuwkomers 5 donderdag 9 februari 2012 www.pzc.nl/uit podium Aulos Consort Het Aulos Consort is een Zeeuws- Brabants kamermuziekensemble, met als basis een dubbelrietensem- ble bestaande uit twee hobo's, een althobo en een fagot. Het ensem ble wordt bijgestaan door Floris Onstwedder op trompet. Het pro gramma omvat werk van Vivaldi, Handel, Telemann en Albinoni. Zaterdag 11 februari, Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur. Hans Dorrestijn Hans Dorrestijn leek definitief af scheid van het podium te hebben genomen, maar heeft besloten te rug te keren omdat hij constateer de dat zijn werk nog allerminst verouderd is. In zijn nieuwe pro gramma Het buigen brengt hij zo als gebruikelijk grappige liedjes en sombere conferences. Zaterdag 11 februari, De Vossenkuil, Oud-Vossemeer, 20.15 uur. In de gloriedagen van de Wim- men (Kan en Sonneveld) was het absoluut ondenkbaar, maar inmiddels is het een feit. Jaarlijks bestormt een nieuwe generatie gulzige cabaretiers het podium om daar voor de komen de tien, twintig jaar een plekje te veroveren. Een paar van die nieuw komers zijn trouwens de komende week in Zeeland te zien. (En een tje - Jan van Maanen met zijn One Jan Show is net weer weg - die was gisteren al in Middelburg.) Zo komt Suzanne Mateysen van avond met deFORmE naar 't Beest in Goes, en Veronique Sodano zal zondag haar programma Zet Je Schrap! brengen in het Spiegelthea- ter in Middelburg (matinee!). De een 'gooit muzikaal materiaal van Mozart tot electro in de blender' en stelt vragen bij een verwarde ge neratie. De ander (Sodano) is zo mogelijk nog muzikaler. Zij neemt David Lucas (sax en piano) en Guy Nik- kels (gitaar) mee, en alle drie stu deerden ze cum laude af aan de conservatoria van Den Haag en Amsterdam. Zij vraagt zich af 'waarom we niét durven te gaan voor wat we echt willen'. Dat klinkt allemaal behoorlijk strijdlus tig en beloftevol. Om al dat aanbod aan cabaret en kleinkunst een kans te geven, zijn er ook twee 'organisaties' actief. De een al wat commerciëler dan de ander. Cabarestafette is een ini tiatief dat ondertussen 25 jaar be staat. Het concept is simpel. Voor wie in zijii eentje nog geen avond kan vullen, organiseert Cabaresta fette een trio-optreden. Veronique Sodano treedt zondag op in 't Spiegeltheater in Middelburg. Elk van de drie deelnemers krijgt een halfuur om zich met het bes te uit zijn programma voor te stel len. En iedereen gaat daar altijd ruim over heen. Dixit oud-deelne mer Peter Heerschop (1990): „Ie dereen speelde te lang. De slechte acts dachten altijd: 'Het loopt niet, laat ik nog maar even doorspelen misschien wordt het nog wat'. De goede acts dachten altijd: 'Zo, dat gaat lekker, laat ik nog maar even doorspelen'. En tussen alles door had je presentator Jan J. Pieterse die steevast de beste man van de avond was." Dat beproefde concept was op 4 fe bruari al in Terneuzen, en komt nu zaterdag naar Theater de My the in Goes. Met Martijn Hille- Champagne Charlie De Zeeuwse groep Champagne Charlie presenteert zijn nieuwe muziekvoorstelling Still on the road. De roots- en bluesband - al bijna 25 jaar actief - heeft zich ge specialiseerd in de vooroorlogse countryblues, jugband- en string- band muziek, maar heeft een eigen herkenbaar geluid. Zaterdag 11 februari, 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur. foto David Lucas nius, Jasper van Kuijk en Emilio Guzman. Een tikkeltje ideëler (als dat in die sector bestaat) is het Amsterdams Kleinkunst Festival. Dat is, zoals de naam al zegt, een wedstrijd. Het concours om de Wim Son- neveldprijs. Iedereen kan inschrij ven, er is een strenge voorselectie, tot aan de halve finale. Daar ko men zes kanshebbers uit voort, en die krijgen de kans om ervaring op te doen tijdens een uitgebreide halve-finalistentournee. En al ja ren passeert die tournee langs Theater de Wegwijzer, ditmaal be gin maart. Kennismaken met de échte nieuwkomers, helemaal on der aan de ladder. De lijst met succesvolle voorgan gers levert vaak andere namen op dan in de Cabarestafette-reeksen. Avontuurlijker? Radicaler? Bruta ler? Creatiever? De zes halve fina listen zijn inmiddels bekend: Sij- men de Jong, Fleur Hendriks, Patri cia Idsinga, Peter van Rooijen, Eva Crutzen, Maartje Kine. Drie of vier van hen komen dus naar Nieuw- en Sint Joosland. Om de uitdaging aan te gaan... En hoe het dan na de glorie verder moet, wat te doen als de roem en het applaus mee op pensioen gaan, ook dat is ondertussen bijna een subgenre geworden. De nada gen van grote sterren, dat kennen we, als musical, als toneelstuk. Het blijft boeien, kennelijk. Op 18 februari (Stadsschouwburg van Middelburg) kunnen we het nóg eens beleven, in Bessen, een co medy van Jos Brink. „Mevrouw Straatman moet naar een verzor gingsflat. Ze leeft steeds meer in het verleden dat zich afspeelt in de theaterwereld. De successen, de flops, het geroddel in de kleedka mer en de liefde, ze beleeft het alle maal opnieuw." In het gevecht te gen onnozele rusthuisregeltjes vluchten we misschien allemaal wel steeds verder het verleden in. Suzanne Mateysen, vanavond in 't Beest in Goes, 20.30 uur. Veronique Sodano, zondag in 't Spiegeltheater in Middelburg, 14.30 uur. Cabarestafette, zaterdag in De Mythe in Goes, 20.00 uur. Amsterdams Kleinkunst Festival, vrijdag 2 maart in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur. 'Bessen', zaterdag 18 februari in Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur. Cowboy Billie Boem Cowboy Billie Boem en de Indiaan koken er op los!, zo heet de familie voorstelling die bestemd is voor 'ie dereen van 4 tot 80'. Cowboy Bil lie Boem bestaat uit Bart Pullens en Marcel Sophie, die elkaar in de jaren negentig gevonden hebben in het brengen van muziektheater voor kinderen. Woensdag 15 februari, Ons Dorpshuis, Kruiningen, 15.00 uur. De Canadese groep Barrage trad in 2010 met veel succes op in Middel burg. Nu zijn ze terug met hun nieuwe show: Soundtrack of the World. Bij-Barrage passen muzika le virtuositeit, choreografie en visu eel spektakel naadloos in elkaar. Op die manier zorgen de Canade zen voor een muzikale belevenis. Zondag 12 februari, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. Barrage Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in Zeeuwse podiumaanbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41