Politie Verklaring omtrent gedrag als eerste vangnet zeeland 13 Thermphos zit boven cadmiumnorm commentaar Uit de droom Koos Schouwenaar Sluis-Brugge kan nog steeds niet DELSCHER donderdag 9 februari 2012 De verdachte is gisteren weer verhoord door de politie, zegt woordvoerder Alwin Don. Er is nog niets te melden over de vraag of er sprake is geweest van een of meer ontuchtige handelingen. Je bent nooit te vroeg. Je loopt per definitie achter de feiten aan, want ouders hebben vaak toch al gehoord wat er aan de hand is. Je moet tegemoetkomen aan de behoefte die er al is." /-VEEL GRADEN! Hoogste tijd voor 'n jas/trui/muts van "De Schapekop" Kerkstraat 3 - Veere Tel. 0118-501416 door Marcel Modde Goed gedrag is nimmer ge garandeerd. Maar de risi co's dat een werkgever ie mand aanneemt die gezien zijn verleden niet in die baan thuis hoort, worden enigszins beperkt door de aanvraag van een zogehe ten verklaring omtrent gedrag (VOG). Op basis van de verklaring wordt door een centrale dienst (Covog) van het ministerie van Veiligheid en Justitie gecontroleerd of de be oogd werknemer staat geregis treerd bij justitie of politie. Daarbij KERKNIEUWS Kijk voor religieuze evenementen en kerkelijk nieuws in Zeeland op www.pzc.nl/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw winterfoto in het album op www.pzc.nl/winter2012 gaat het om veroordelingen en boe tes maar ook om zaken die uitein delijk zijn geseponeerd, zegt woordvoerder Jochem van Opstal. Voor sommige functies is de VOG verplicht. Een onderwijzer, gastou der, iemand die toezicht houdt bij de tussenschoolse opvang en een taxichauffeur ontkomt er niet aan. Daarnaast kan een werkgever de sollicitant om een VOG vragen voor een functie waarin met ver trouwelijke gegevens of'kwetsbare personen' wordt gewerkt. De werkgever kruist op de formu lieren zelf aan welke registergege- vens hij relevant vindt om te we- door Frank Balkenende VLISSINGEN-OOST - Hoewel de pro vincie recent een aantal dwang sommen schrapte, kan fosforpro- ducent Thermphos in Vlissin- gen-Oost mogelijk weer een dwangsom tegemoet zien. In dit geval gaat het om overschrijding van de normen voor uitstoot van cadmium, is uit recente metingen gebleken. De provincie, als vergunningverle ner bevoegd om handhavend op ten, voordat hij besluit de sollici tant aan te nemen. De Covog heeft daar in principe geen in vloed op, aldus Van Opstal. „De werkgever weet het beste met wie of wat zijn beoogde medewerker in aanraking zal komen in die functie. Wanneer er bij één een verkeersovertreding onder invloed van alcohol staat vermeld, is dat voor een taxichauffeur beslist rele vant." De verklaring kan recht streeks via het internet of via de ge meente worden aangevraagd. Even als het Covog bemoeit de gemeen te zich niet met de inhoud van de aanvraag. te treden, kan nog niet zeggen in welke mate Thermphos de cad- miumnorm heeft overschreden. De provincie beraadt zich nog of en in welke vorm ze zal handha ven. Vorig jaar november legde de provincie Thermphos al een dwangsom op voor een te hoge cadmiumuitstoot. Voor de uitstoot van cadmium geldt sinds 2 novem ber 2010 een norm van 0,05 milli gram per kubieke meter lucht. De ze opgelegde norm is veel strenger dan de jaren ervoor. Hoewel de De medewerker van Kinderop vang Walcheren die wordt ver dacht van ontucht, beschikte ook over een verklaring omtrent ge drag. „Maar wij doen meer", zegt directeur Edwin van Alphen. „We vragen ook referenties, nemen daarmee contact op en onderzoe ken antecedenten. Alles bij elkaar opgeteld doen we het goed. We doen al het mogelijke om goed per soneel te selecteren." Wel vindt hij dat er verbeteringen mogelijk zijn aan deze verklaringen. „Bijvoor beeld door koppeling van interna tionale systemen, om te voorko men dat er dingen niet in staan." cadmiumuitstoot sindsdien met minimaal zeventig procent is terug gebracht, heeft Thermphos de nieuwe aangescherpte norm in middels vier keer overschreden. Volgens de provincie is er sprake van verbetering, maar dient Thermphos de puntjes op de i te zetten. De provincie laat wekelijks metin gen uitvoeren naar de uitstoot van dioxine, ammoniak en de zware metalen cadmium, chroom, koper, kwik, lood en zink. De droom van veel schaatsers ligt in dui gen. De Tocht der Tochten gaat voorlo pig niet door. Gisteravond nam de Vereniging De Friesche Elf Steden het enig juiste besluit. Het ijs is nu nog niet sterk ge noeg om het schaatsfeest te houden. En met dooi in aan tocht zit er ook binnenkort geen Elfstedentocht in. Nederland had afgelopen week Elfstedenkoorts. Iedereen leek op een of andere manier warm te lopen voor deze Friese tradi tie. De hotels werden geboekt. In Canada had Evert van Bent- hem zijn koffers klaar staan. Ondertussen deden de Friezen alles wat ze konden doen. Met massaal vrijwilligerswerk liet de provincie zich van haar bes te kant zien. Dat er na vijftien jaar wachten opnieuw geen Elfstedentocht komt, is een grote teleurstel ling. Maar alle voorbereidingen bewijzen wel dat de Elfsteden tocht springlevend is. Dat zal volgend jaar nog zo zijn. En over tien jaar ook. SLUIS - Toertochten vanuit Sluis naar Damme en Brugge kunnen voorlopig nog niet plaatsvinden. Gisterochtend bleek het ijs nog te dun. De dikte varieerde van vijf tot elf centimeter. Hier en daar be vinden zich over de hele breedte van de vaart nog wakken. Een da tum voor het doorgaan van de toertochten durft de organisatie niet te noemen. Morgen staat nieuw overleg van ijsclub 't Zwin met de Vlaamse ge meenten Damme en Knok- ke-Heist gepland. „We vrezen er een beetje voor", zegt voorzitter Frank Vercraeye van 't Zwin. Kinderopvang in Haarlem. Van werknemers in de kinderopvang wordt een verklaring omtrent gedrag verlangd als middel om te zorgen voor goed en betrouwbaar personeel. foto Koen Suyk/ANP GESLOTEN VAN 9 februari tot 13 februari PRESENTATIE ZOMER 2012 vanaf 14 februari Grote Markt 11-13 Goes 0113227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3