uit 3 Kees Schipper vlamt nog één keer met Freeride Band donderdag 9 februari 2012 podium www.pzc.nl/uit Tim Firth laat dat deel nu dicht bij huis gebeuren in de vorm van het opnemen van een reclamespot." Vrouwen van rond of boven de vijftig stappen over het algemeen niet spontaan uit de kleren. De broosheid van de personages in het verhaal zou vergelijkbaar kun- Terneuzen Zangeres Dana Winner presenteert 'Pa rels uit de Noordzee, deel 2'. Scheldetheater, 20.00 uur Optreden Customs (new-wave en post-punk), Proper Outfit en Ten-13. De Pit, 20.00 uur Vlissingen Zeeuws-Brabants kamermuziekensem- ble Aulos Consort speelt werk van Vival di, Handel, Telemann en Albinoni. St. Jacobskerk 20.00 uur Hymn for Her en Erik Vandenberge, De Piek, 21.30 uur. Band C.I.A. LIVE treedt op Café de Concurrent, 22.30 uur Zaamslag Marjolein Meijers met 'Van Berini to Solex'. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 12 FEBRUARI Goes Concert muziekvereniging Euphonia ism zangeres Marjon van Iwaarden en nen zijn met die van de rijpere ac trices in deze productie? „Ik vind het ontzettend stoer van de speel sters dat zij dit aandurven. Tenslot te komt een vrouwenlichaam na de overgang niet meer als schoon heidsideaal in beeld. Die vergelijk bare moed die ervoor nodig is, maakt het dus allemaal wel eerlij ker", constateert de regisseur. Volgens hem kan die vriendschap tussen de vrouwen in het verhaal stormen aan. Hij constateert on der de grote dosis humor ook veel emotie en het besef dat een vrou wenlichaam in elke fase zijn schoonheid heeft. Of zoals de zie ke echtgenoot in het stuk vlak voor zijn dood zegt: 'De laatste fa se is verreweg het prachtigst'. Kuijt zegt als man tussen die cast van sterke vrouwen wel overeind te blijven. „Ik was al door de wol geverfd dankzij mijn regie van Za delpijn en ander damesleed. Vrou wen verliezen zich soms in hoe dingen eruit zien. Daar ga ik als man niet zo snel in mee, vind het ook minder belangrijk. Mijn taak is het tenslotte toch de grote lijn in de gaten te houden." Calendar Girls gaat vrijdag 17 fe bruari in première. De nu lopende try-outreeks acht de regisseur van groot belang voor bijschaven waar nodig. Klopt het met wat hij in zijn hoofd heeft? Komt de lach op de juiste momenten en golft waar verwacht de emotie door de zaal? „Op dit moment ben ik al een beetje aan het los laten. Mijn brief je met notities wordt steeds korter totdat alles op z'n plek valt. Daar na bezoek ik zo elke maand nog een keer een voorstelling om de za ken weer even op scherp te stel len. Onbedoeld sluipen er immers wel eens dingen in, die korter ge zegd kunnen worden." Vrijdag 10 februari, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur en zaterdag 12 mei, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. saxofoonkwintet Meet5Reed. Theater de Mythe, 14.00 uur Middelburg Canadese groep Barrage. Stadsschouwburg, 20.00 uur Veronique Sodano (cabaret). Spiegeltheater, 14.30 uur. Twee Bachs, twee cantates', door en semble Koninklijk Conservatorium. Burgerzaal, Stadhuis, 16.00 uur Oostburg Neil Young-tribute Gerry Wolthof. The Lane, 16.00 uur Oostkapelle Concert Joan Berkhemer (viool) en Kla- ra Würtz (piano). Buitenplaats Ipenoord, 16.30 uur Terneuzen Houtblazersensemble I Solisti del Ven- to en pianist Jean Claude Vanden Eynden. Porgy en Bess, 15.00 uur Cabaretier Theo Maassen. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Zeeuwse Komedie: 'Chilling Out'. Theater Vestzak 99,15.00 uur Afscheidsconcert van Kees Schipper met de Freeride Band. Panta Rhei, 17.00 uur DINSDAG 14 FEBRUARI Middelburg M-Lab presenteert 'De boot en het meisje'. Muziektheater naar de roman van Jonathan van het Reve. Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 15 FEBRUARI Kruiningen Kinder/familievoorstelling 'Cowboy Bil- lie Boem' en de Indiaan koken er op los!' Ons Dorpshuis, 15.00 uur Middelburg XMIX in het theater. Naar het bekende tv-progracnma bij Z@ppelin. Stadsschouwburg, 13.30 en 16.15 uur Oostburg Toneelvereniging De Plattelanders speelt 'Houtekiet'. Ledeltheater, 14.00 uur. door René de Dreu Met The Freeride Band heeft zanger en blues- rock gitarist Kees Schip per het beste uit zichzelf naar bo ven weten te halen. De van oor sprong Zeeuwse muzikant kreeg in die band de mensen bij elkaar die de blues van binnen en van buiten kennen. Goede muzikan ten met een indrukwekkende ere lijst achter hun naam van Cuby The Blizzards en Q65 tot The Pretty Things en Margriet Eshuis. Een band met bagage dus en Kees Schipper als kapitein en reis leider. Aan die tocht komt na vijfjaar voorlopig een eind. Niet in de laatste plaats omdat dergelijke muzikanten vaak elders moeten opdraven, ver van elkaar wonen en er een prijskaartje aan hangt. Voordat Kees zich volledig richt op enkele andere bluesprojecten schittert hij nog één toer met zijn Freeride Band en komt daar dit weekeinde ook mee naar Zee land. Schipper (1953) is al ruim dertig jaar weg uit Zeeland, maar heeft hier nog veel roots liggen. Eind ja ren zeventig zelfs als één van de oprichters van Soos De Klomp in Ovezande. In de Zak van Zuid-Beveland begon hij op z'n twaalfde met muziek maken. Een gitaar, wat akkoorden en liedjes van Elvis en Buddy Holly. Een paar jaar later, in 1967, is er een eerste bandje: Catbox. Daarna schrijft hij mee aan de Zeeuwse rockgeschiedenis met Melrose Ab bey, de Crisisbluesband en sa menwerking met andere Zeeuw se muzikanten onder wie Jan C Blok Jr. „Het accent lag altijd op rock, veel meer dan op echte zwarte blues", vertelt Schipper. „Ik luis terde wel naar Eric Clapton, Peter Green, John Mayall en zelfs Tay Mahal, maar pas veel later dron gen die invloeden in mijn manier van muziek maken door. Je komt dan vanzelf terecht bij de blues- rock. Die benaming past wel bij de Freeride Band. De andere bandleden hebben wel meer een bluesachtergrond, maar samen kom je tot een fïisionvariant, net zoals dat in de jazz ontstaat. De blues zit er in, maar ook die strak ke rockcadans en dus niet dat ein deloos uitwerken van shufïlethe- ma's. 'Steamrolin' blues' noemen we het zelf en dat dekt de lading aardig." Met tien eigen nummers op zak dook Kees Schipper in 2006 de studio in. De cd Freeride was het resultaat. Een soloproject met gastmuzikanten dat om een ver volg schreeuwde. Met de Freeride Band was dat er. Er verscheen nog een demo, maar vooral live kwam de muziek tot volle bloei. Met een dampend optreden ga ven ze in 2007 hun visitekaartje in Zeeland af bij het Kwadendam- me Indoorbluesfestival. „We hebben mooie dingen mee gemaakt. Vooral de verschillende festivals in Duitsland zullen we niet snel vergeten. Maar het was de laatste tijd bijna onmogelijk om agenda's op elkaar af te stem men. Bovendien moet je tegen woordig een creatief ondernemer zijn om je muziek te verkopen. Dus voorlopig even een pas op de plaats." „Er liggen ook bij mij andere prio riteiten, zoals de nieuwe start van powerrocktrio Schipper en Bemanning (in het najaar bij de Bluesroute Goes) en de groeien de concertserie van Bert Heerink Friends. Behalve Bert (voorma lig zanger bij Vandenberg) spelen ook Freeride-bandlid Ad Landa en ik daarin. Daarnaast heb ik nog een semi-akoestisch duo met Ad waar we bijna wekelijks mee kunnen optreden. Een kwestie van keuzen maken dus." Schipper voelt zich al jarenlang thuis in Breda. Bij de Popcorner in het NAC-stadion houdt hij zich daar ook nog met talentont wikkeling bezig. „Nieuwe eigen nummers dienen zich weer aan, maar vaak pak ik ook bestaande muziek die mij aanspreekt, luis ter een keer naar de akkoorden en ga er mee aan de haal. Eigen lijk net zoals we dat met de Free ride Band doen. De muziek zo maken dat je je er bij thuisvoelt." The Freeride Band, zaterdag in De Klomp in Ovezande (21.00 uur) en zondag in Panta Rhei in Vlissingen (17.00 uur). De band bestaat uit: Kees Schipper (gitaar/zang), Ad Landa (gitaar), Tom van der Schoot (bas) en Hans Waterman (drums). Special guest is Co Vergouwen op toetsen. Kees Schipper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39