Een vriendschap die stormen aan kan 2 luit podium donderdag 9 februari 2012 COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 9 FEBRUARI Middelburg Emmi@Leo. Toneelstukmet Loes Ha verkort en Waldemar Torenstra. Stadsschouwburg, 20.00 uur Goes Eten met Vrienden. Toneelstuk met Rick Engelkes en Miryanna van Reeden.- Theater de Mythe, 20.00 uur Suzanne Mateysen speelt de cabaret voorstelling 'deFORmE'. Podium 't Beest, 20.30 VRIJDAG 10 FEBRUARI Kloetinge Zeeuwse band D-Four, treedt op t.b.v. KWF Kankerbestrijding. Uitverkocht. Verenigingsgebouw Amicitia, 20.00 uur. Middelburg Zeeuwse finale Popsport. Podium De Spot, 20.15 uur Rob de Nijs speelt liedjes van zijn nieu we album 'Nestor - Het Beste Van'. Stadsschouwburg, 20.00 uur De Van Swieten Society brengt in sep tetbezetting orkestrale salonmuziek. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Oostburg Toneelvereniging De Plattelanders speelt 'Houtekiet'. Ledeltheater, 20.00 uur Terneuzen Calendar Girls, komedie. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Zeeuwse Komedie: 'Chilling Out'. Theater Vestzak 99, 20.30 uur. Zeeuwse hiphopformatie Nul Elf Acht presenteert album 'Halve Literatuur', De Piek, 21.00 uur. Zierikzee Turbulentie met DJ Dit 'n Dat/AC-DJ. Brogum, 22.00 uur ZATERDAG 11 FEBRUARI Baarland Drie studenten van Rotterdams Conser vatorium spelen werk van Beethoven, Shostakovich en Arutiunian, Maartenskerk, 20.00 uur. Goes Cabarestafette, drie talenten laten deel uit hun programma zien. Theater de Mythe, 20.00 uur Kruiningen Muziektheaterconcert Flairck Basily in 'Global Orchestra', met maar liefst 13 personen. Ons Dorpshuis, 20.00 uur Kortgene Jim Speelmans met 'Nu Mèt Medicij nen' en Roel C. Verburg met 'De naam zegt het al...', De Pompweie, 20.00 uur. Middelburg Het Middelburgs Muziekkorps houdt haar jaarlijkse uitvoering. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Neil Young Tribute door Gerry Wolt- hof. Entree gratis. Bar American, 19.00 uur 'Napoleon op Sint-Helena', toneelstuk met Huub Stapel in de titelrol. Stadsschouwburg, 20.00 uur Champagne Charlie brengt het con cert 'Still on the road', Spiegeltheater, 20.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland Niki Romijn verzorgt cabaretvoorstel ling 'Dial M for man', try-out. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Toneelvereniging De Plattelanders speelt 'Houtekiet'. Ledeltheater, 20.00 uur Oost-Souburg Piet Brakman met zijn programma 'Overal goed maar nergens beter'. Historische Kerk, 20.00 uur Oud-Vossemeer Hans Dorrestijn: de grappigste liedjes en de somberste conferences, De Vossenkuil, 20-.15 uur. Ovezande Afscheidsconcert van Kees Schipper met de Freeride Band. Soos de Klomp, 21.00 uur Renesse The Amazing Stroopwafels geven een theaterconcert. Theater aan Zee, 20.00 uur Van Swieten Society De Van Swieten Society voert symfonische highlights in ka- mermuziekbezetting uit. Op het programma staan Symfonie nr. 40 van Mozart, Fluitconcert in D van Hofmann en Pianocon cert nr. 4 van Beethoven. Vrijdag 10 februari, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Flairck Basily Flairck Basily is een combina tie van de bekende Flairck-stijl en de virtuoze gitaren en violen van Basily, aangevuld met spe lers uit Indonesië, Roemenië en Hongarije en Mexico. Zaterdag 11 februari, Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur. Hij zit al vijftig jaar in het vak, maar Rob de Nijs heeft nog plannen om een stapje terug te doen. In zijn huidige theatercon cert combineert hij zijn grootste hits met recent materiaal. Vrijdag 10 februari, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. door Ali Pankow Koekjes bakken, breien en broccolirecepten zijn za ken waar de plattelands vrouwen in het Engelse stadje North Yorkshire zich nor maal mee bezig houden. Calendar Girls vertelt het verhaal over hun plotselinge gewaagde initiatief: een kalender met naaktfoto's van henzelf ten bate van een goed doel. De toneelvoorstelling is vrij dagavond te zien in het Schelde theater in Terneuzen en staat te gen het einde van het seizoen, op zaterdag 12 mei, in de Stads schouwburg Middelburg. In 2003 verscheen de gelijknamige film van Tim Firth met in de hoofdrol Helen Mirren. „In princi pe werkt de bekendheid van de film als een pre voor de bezoekers aantallen, maar de toeschouwers moeten natuurlijk niet verwach ten dat ze dezelfde beelden als in de film te zien krijgen", zegt Bruun Kuijt, regisseur van de to neelvoorstelling. Hij koos in over leg met vertaalster Coot van Does burg voor behoud van de Engelse situatie in plaats van het verhaal in een Nederlands decor te plaat sen. „Die oorspronkelijke sfeer van het platteland daar is zo mooi. Boven dien doen we op deze manier meer recht aan het grotendeels waargebeurde verhaal. Ik heb in dit stuk gekozen voor muziek van Edward Elgar, omdat dit past bij de sfeer. De vergaderingen van die plattelandsvrouwen beginnen ook altijd met dat prachtige lied Jerusa lem, dat ook elk jaar bij de 'Night of the Proms' wordt gezongen", al dus Kuijt. De ommezwaai in het leven van de betrokken vrouwen wordt inge zet als één van hen haar man ver liest aan leukemie. De vrouwen willen iets doen om geld in te za melen voor voorzieningen in het plaatselijke ziekenhuis. Zo ontstaat het idee voor de naaktkalender. De verkoop ervan wordt een groot Rob de Nijs succes en alle aandacht van de in ternationale pers zet het leven van de vrouwen op z'n kop. Filmregisseur en scenarioschrijver Tim Firth tekent ook voor de to neelversie van Calendar Girls.Deze wijkt op sommige punten af van de film. Kuijt juicht dat toe. „Die tocht naar Hollywood in het twee de deel van de film sprak me al niet zo aan. Het verhaal werd daar zo mee uit zijn sfeer getrokken. Calendar Girls

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38