Extra informatie over verdenking ontucht 21 zeeland PW: 'Zalco verdient meer steun' 'Ouders hebben recht op informatie' donderdag Edwin van Alphen Windwerende onderbroek De krant 6 weken voor 18 euro! donderdag 9 februari 2012 door Willem van Dam We vragen ook referenties, nemen daarmee contact op en onderzoeken antecedenten. Alles bij elkaar opgeteld doen we het goed. We doen al het mogelijke om goed personeel te selecteren." Ik zag op tv: Een meneer met een mal mutsje op het hoofd die mij adviseerde wat vaseline op de punt van mijn neus te sme ren; Een huisarts die mij met klem aanraadde een helm op de sche del te planten alvorens mij op het ijs te begeven; Een collega-medicus die in alle ernst meldde dat het beslist aan beveling verdient een windwe rende onderbroek aan te trekken; Een forsbesnorde heer die het mij verbood zo'n feestelijk oran je ijspetje van een rookworstfa brikant te dragen; Diverse politici die zich hevig op wonden omdat de treinen niet op tijd rijden; Een functionaris van Rijkswater staat die op geruststellende toon verzekerde dat de zoutvoorraden ruim voldoende zijn. Ik hoorde op de radio: Een ijsmeester die zeker wist dat De Tocht doorgang zal vinden; Een ijsmeester die zeker wist dat De Tocht géén doorgang zal vin den; Weer een andere deskundige die een oude volkswijsheid van stal haalde: als de eenden niet kwa ken, zal de vorst niet verzaken; Een mevrouw van de Dierenbe scherming die mij verordonneer de de pootjes van de hond in een potje vaseline te dopen; Een Wegenwachter die mij op het hart drukte om de auto niet op de handrem te zetten. Ik las in de krant: Dat men zich te Balk het apezuur boent om te voorkomen dat De Tocht hun deurtje voorbijgaat; Dat de PW De Tocht tot nationa le feestdag wil promoveren; Dat een psycholoog niet vreest dat we met z'n allen in een groot zwart gat donderen als De Tocht niet doorgaat; Dat de politie in Friesland alle verloven heeft ingetrokken. Ik zie, hoor en lees niets anders. Al dagenlang. Alleen maar omdat het een paar graden vriest Lieve Heer, dank dat U het snel laat dooien en mij van al deze el lende verlost. Blij dat ik mijn windwerende onderbroek weer kan uittrekken. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Familieberichten: 088- 0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal inazs) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar. PZC, Afdeling Lezersservice. Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC 0 Rekeningnummer het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaal aargvuldig om el persoonsgegevens. In het colofon treil u nadere informatie aan F Zo 1 Kinderopvang Walcheren geeft op extra informatiebijeenkom sten uitleg over de aangifte van ontucht tegen een medewerker. Ouders worden ook via brieven en internet op de hoogte gehou den over het onderzoek. door Maurits Sep De 24-jarige Middel burger die vast zit voor mogelijke on tucht met een 3-ja- rig meisje op kinder opvang de Tuimelaar in Vlissin- gen, heeft ook drie dagen lang in- valwerk verricht op drie Middel burgse locaties van Kinderopvang Walcheren. Daarom wordt van avond een extra informatiebijeen komst belegd voor Middelburgse ouders. Dat hebben gemeente en Kinderopvang Walcheren (KOW) besloten. Gisteravond is ook nog een extra bijeenkomst gehouden in Vlissin- gen voor ouders die dinsdagavond niet aanwezig konden zijn toen de eerste bijeenkomst plaatsvond. „We hebben met de gemeente af gesproken dat we ouders zeer regel matig zullen informeren. Ook als er niets te melden valt, zullen we dat laten weten", vertelt directeur Edwin van Alphen van KOW. „Goed werkgeverschap bestaat er 'Goed werkgeverschap bestaat er ook in dat je de mensen op de hoogte houdt.' ook in dat je mensen op de hoogte houdt. Het personeel is ingelicht en ouders worden via brieven en de website op de hoogte gesteld." KOW heeft in deze kwestie te ma ken met de belangen van zowel de klant als de werknemer. „Die zijn in dit geval even belangrijk voor ons", zegt Van Alphen. Hij heeft goede reacties gekregen op de manier waarop tot nu infor matie is verstrekt. „Mensen von den het positief dat we snel heb ben gereageerd." De verdachte is gisteren weer ver hoord door de politie, zegt woord voerder Alwin Don. Er is nog niéts te melden over de vraag of er spra ke is geweest van een of meer on tuchtige handelingen. Voorlopig blijft hij in hechtenis. Eind van de week valt een beslissing of hij lan ger wordt vastgehouden. door Maurits Sep Ouders serieus nemen, dat is het enige dat telt. „Zij zitten met vragen en heb ben recht op antwoord. Dat moe ten wij ze geven. Als wij dat niet doen, gaan ze het ergens anders zoeken." Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg is er duidelijk over: informeren moet zo snel mo gelijk. „Je bent nooit te vroeg. Je loopt per definitie achter de feiten aan, want ouders hebben vaak toch al gehoord wat er aan de hand is. Je moet tegemoetkomen aan de behoefte die er al is." Exact een jaar geleden zat Schou wenaar in dezelfde situatie als zijn Vlissingse collega René Roep nu. In februari 2011 deed een oud-leer ling van een basisschool aangifte van misbruik door de directeur van de school. Er was één aangifte en de kans was reëel dat er te wei nig bewijs zou zijn om tot vervol ging over te gaan. Dat bleek een paar weken later ook; het Open baar Ministerie zette de zaak niet Burgemeester Koos Schouwenaar door. De directeur kon terug naar school. Het draaiboek van toen is nu door Vlissingen geraadpleegd en aange past aan de situatie. Schouwenaar blikt tevreden terug op de aanpak van toen: „We heb ben een afsluitende avond gehou den voor alle ouders. Over het alge meen was de toon positief Ouders waren blij dat ze waren geïnfor meerd, ook al hadden we aanvan kelijk niet veel te vertellen. Het was goed dat ze de dingen konden bespreken en dat er hulpverleners aanwezig waren. Natuurlijk von den mensen het wel jammer dat het überhaupt gebeurd was, maar de directeur is uiteindelijk ook weer warm onthaald toen bleek dat er niets was. Het was een grote adhesiebetuiging." Schouwenaar stelt met nadruk dat de gemeente noch de media in vloed hebben op hoe groot een zaak is of wordt. „Het heeft ge woon de omvang die het heeft. En die schaal wordt bepaald door het aantal ouders dat er mogelijk be trokken is. Wij schalen niet op of af En de média-aandacht doet er niet zo veel toe. Ouders zijn be trokken en dus moet je erover be richten. Als je dat- te klein doet, ben je het aan het bagatelliseren en dat is ook niet goed." Ook de positie van de dader en slachtoffer spelen uiteindelijk geen rol bij de afwegingen hoe met de informatievoorziening wordt om gegaan, zegt hij. „Het gaat ons de ouders en de betrokkenen. Die moeten we serieus nemen. Dat is onze enige afweging." asss&ssasBSS&Eas&zsssssessssBzsasas&i MIDDELBURG - Waarom NedCar wel en Zalco niet? De PW in de Staten van Zeeland vraagt zich af of minister Maxime Verhagen van EL&I evenveel activiteit aan de dag heeft gelegd om het voortbe staan van aluminiumsmelter Zalco veilig te stellen als hij doet voor au tofabrikant NedCar in Limburg. De PW kaart de kwestie aan in vragen aan het dagelijks provincie bestuur. Verhagen reist naar Japan om met de top van eigenaar Mit subishi te praten over de verkoop van de autofabriek. De regering heeft laten weten alles in het werk te stellen om een doorstart van NedCar mogelijk te maken. In dat kader hebben de Nederlandse am bassades en consulaten al contac ten gelegd met mogelijke overna mekandidaten in het buitenland. Al die inspanningen roepen bij de PW de vraag op waarom Verha gen niet dezelfde ijver aan de dag heeft gelegd om Zalco te redden. In het geval van de aluminium smelter moest het vooral van de provincie Zeeland en verschillen de gemeenten komen. De PW wijst erop dat Zalco voor Zeeland net zo belangrijk is als NedCar voor Limburg. De Statenfractie vraagt het dage lijks provinciebestuur of Verhagen tot een grotere inzet is aange spoord om Zalco te redden. De PW suggereert ook te bezien of de minister er alsnog toe kan wor den bewogen in actie te komen met pogingen een doorstartmoge- lijkheid voor Zalco te zoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2