Nog eenmaal Federer zien schitteren sport 129 Meuffels speelt ook ZuidWestleasetoernooi Rojer past zich makkelijk aan bij Davis Cupteam Ouders plukten Sanchez Vicario donderdag 9 februari 2012 Met Robin Haase, Thiemo de Bakker en Jesse Huta Galung heeft Nederland drie spelers in het hoofdtoernooi. Eén van de tennissers die een wildcard heeft gekregen voor het kwalificatietoernooi van het ABN Amro World Tour Tournament, Alban Meuffels, zal ook deelnemen aan het ZuidWestleasetoernooi in Goes. Dat evenement is van 18 tot en met 26 februari in de TSI-hal. door Geert Langendorff DEN HAAG - Met een glimlach om de lippen zagen de organisatoren van het ABN Amro World Tour Tournament de mailtjes binnen stromen met toenemende fre quentie. Een uitzondering daarge laten konden de medewerkers tel kens dezelfde tekst terugsturen. Nee, tot kort voor het begin van het toernooi kon over het speel schema geen zinnig woord wor den gezegd. Wie Roger Federer in actie wilde zien, deed er goed aan een toegangsbewijs voor de hele week te nemen. De uitkomst van de elektronische briefwisseling deed de scribenten niet terugschrikken. Na ontvangst draaide het merendeel het num mer van de kassa's van Ahoy', waar het tennisevenement van 13 tot en met 19 februari plaatsheeft. Om vervolgens bij de telefonisten één o/ meerdere passepartouts aan te schaffen. Opgeteld bij een run op de dagkaarten kan daar door nu al worden vastgesteld, dat de komst van de Zwitser naar Rotterdam niet ongemerkt voor bij zal gaan. Volgens Dimitri Bonthuis, com municatiemanager van het toer nooi, laten veel bezoekers zich lei den door hun liefde voor sport. „Ze willen hem nog eenmaal live in actie zien", vertelt hij. „Hoewel Federer zelf aangaf niet aan stop pen te denken, bestaat het ver moeden dat hij wellicht aan een afscheidstoernee bezig is. Of in elk geval voor het laatst in Ahoy' zijn opwachting maakt. Mensen zien hem als de beste tennisser ooit." Gezien de rest van het deel nemersveld moet "de zestienvou dig winnaar van een Grand Slam- toernooi in staat worden geacht het publiek tot op de slotdag te vermaken. Toernooidirecteur Richard Kraji- cek spendeerde een groot deel van het beschikbare budget aan Federer. Op Tomas Berdych en, in iets mindere mate, Juan Martin Del Potro na lijkt niemand hem te kunnen afhouden van zijn tweede titel in Rotterdam, waar hij zich na zijn zege in 2005 niet meer liet zien. Federer mag minder dominant zijn dan vroeger, op dertigjarige leeftijd behoort hij nog altijd tot de absolute top. Alleen op Novak Djokovic, Rafael Nadal en Andy Murray moet de allrounder steeds vaker een antwoord schuldig blij ven. Zoals in Melbourne, waar hij na een weergaloze serie in de hal ve eindstrijd van de Australian Open struikelde over Nadal. Zijn wit weggetrokken gezicht na af loop gaf aan dat het heilige vuur in zijn hoofd niet was uitgedoofd. Bij Krajicek bestond over de bijna magnetische werking van Federer geen enkele twijfel. Anders had hij Robin Söderling, winnaar van de laatste twee edities, wel vervan gen door een speler van naam. Toen de Zweed zich, zóals ver wacht, afmeldde vanwege de na weeën van de ziekte van Pfeiffer nodigde hij Flavio Cipolla uit. De 28-jarige Italiaan, 86e op de ran king, zal hooguit wat vrienden en bekenden naar Ahoy' lokken. Krajicek voelde zich duidelijk ze ker van zijn zaak. Behalve de genoemde Del Potro, winnaar van de US Open (2009), en de flitsende Berdych, moet het vermaak komen van de Neder landse deelnemers. Robin Haase, Thiemo de Bakker en Jesse Huta Galung kunnen met enig fortuin ver komen. Of in elk geval uit groeien tot publiekslieveling, zo als Raemon Sluiter dat in het ver leden deed. Het aantal landgenoten kan nog oplopen tot vijf, als Thomas Schoorel en Alban Meuffels door de kwalificatie heenkomen. Schoorel rammelde in 2011 flink aan de poort, totdat hij last kreeg van een onwillige schouder. Dank zij Krajicek, die hem een wildcard verleende, kan de 2.02 meter lan ge Amsterdammer, inmiddels fit, zijn rentree luister bijzetten en, bij een goed resultaat, versneld te rugkeren in de top honderd. Meuf fels, negentien jaar oud, kreeg een startbewijs voor het voorportaal van het hoofdtoernooi dankzij Ro han Goetzke, technisch directeur van de KNLTB, dié een goed woordje voor hem deed. Mochten beiden zich kwalifice ren, dan vormen ze een welkome aanvulling op het toernooi. Maar de hoofdact, mits hij onverhoopt geblesseerd raakt, blijft Federer, die voor hij afreist naar Rotter dam met Zwitserland deelneemt in de eerste ronde van de strijd om de Davis Cup tegen de Vere nigde Staten. „In elk geval dichtbij en goed aan te reizen", zegt Bont huis optimistisch. „Of hij zijn sta tus gaat waarmaken? Federer wil altijd winnen. Ook in Rotter dam." Een jonge Roger Federer won in 2005 het ABN Amro World Tour Tournament. foto Toussaint Kiuiters/ANP Mooi verzorgde én versierde nagels stralen schoonheid uit en zijn je visitekaartje. Laatje nagels prachtig versieren en je handen verzorgen. Zo ga je met een goed gevoel het voorjaar Sier je handen met een acryl nagelset en onderga een French manicure bij Sizzle Nailstudio in Oost-Souburg. DEN BOSCH - Alsof hij al jaren deel uitmaakt van het team. Zo zag cap tain Jan Siemerink deze week de Antilliaanse dubbelspecialist Jean- Julien Rojer zich bij het Davis Cup team vervoegen. Nederland treft vanaf morgen in Den Bosch Fin land in de eerste ronde (groep 1) van de Europees-Afrikaanse zone. „Het ligt natuurlijk ook aan de rest van het team, maar 'Jules' past zich makkelijk aan", vertelde Sie merink. Normaal gesproken treft Robin Haase vrijdag Finlands verwachte tweede speler Harri Heliovaara. De Finse topper Jarkko Nieminen krijgt vermoedelijk te maken met Thiemo de Bakker. Rojer zal dub belen, waarschijnlijk met Haase. Siemerink: „Rojer brengt iets extra's, ook bijvoorbeeld door zijn intensiteit in trainingen. Hij is der tig en weet wat hij moet brengen." MADRID - De voormalige topten- nisster Arantxa Sanchez Vicario (40) heeft in haar autobiografie fik se beschuldigingen geuit richting haar ouders. Volgens haar hebben haar vader en moeder 45 miljoen euro aan inkomsten uit prij zengeld en sponsoring verkwist. Dat schrijft ze in haar boek 'Va- mos!'. „Het was tijd om de maskers te la ten vallen en aan te tonen dat de mythe van een gelukkige familie Sanchez Vicario inderdaad een my the was", aldus de tennisster. Tijdens haar carrière handelde haar vader alle financiële zaken af en kreeg zij maandelijks een be drag overgemaakt. Onlangs werd de oud-speelster door de belasting dienst gesommeerd geld over te maken, terwijl haar bankrekening akelig leeg begon te worden. Op dat moment kreeg Sanchez Vica rio in de gaten dat haar ouders haar hadden „leeggeplukt".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29