sport 127 Dressuurruiter Minderhoud blij met 'superdeal' met familie Clock DE FIESTA. HELEMATAIIVAN Kerkhove profiteert van opgave Poolse Supercup in EK-stadion geschrapt De voordelen van de complete Fiesta. donderdag 9 februari 2012 W door Koen de Vries HARSKAMP - Het was een aanbod dat ze niet konden laten liggen. Westkappelaar Hans-Peter Min derhoud, zijn partner Edward Gal en hun trainster Nicole Werner te kenden vorige week een contract van tien jaar met de Oostenrijkse familie Glock. Voor de fabrikant van pistolen gaan de dressuur ruiters in Treffen (bij Klagenfurt) het Glock Horse Performance Cen ter (GHPC) verder op poten zet ten. In Nederland richten ze een dependance op. „Voor ons is het een superdeal", vindt Minder houd. De eerste contacten met Gaston en Kathrin Glock kwamen er toen Edward Gal vorig jaar in Oos tenrijk een clinic gaf De tweede keer werd ook Hans-Peter Minder houd uitgenodigd en de derde LAUNCESTON - Tennisster Lesley Kerkhove is gisteren in het Austra lische Launceston voor de derde keer in haar carrière doorgedron gen tot de tweede ronde van een challenger. Eerder deed de Zierik- zeese dat in Middelburg en het Bel gische Zwevegem. De nationaal kampioene profiteer de in Launceston van de opgave van haar Australische opponente, Karolina Wlodarczak. Toen de Zeeuwse met 6-0 en 2-1 leidde, staakte die de strijd met een rug blessure. Momenteel is Kerkhove de num mer 412 van de wereld. Door haar plaats in de tweede ronde zal ze te rugkeren in de top vierhonderd. In september 2011 stond ze al eens 387e. WARSCHAU - Het nieuwe nationale voetbalstadion van Warschau is nog steeds niet klaar voor gebruik. Zaterdag zou het duel om de Pool se Supercup tussen Wisla Krakau en Legia Warschau plaatsvinden. De autoriteiten vonden de situatie bij het complex echter nog niet vei lig genoeg om de eerste voetbal wedstrijd af te werken. Waarschijnlijk kan de oefenin terland tussen Polen en Portugal eind februari in de nieuwe ac commodatie ook nog niet door gaan. Op 8 juni staat in het stadion van Warschau de openingswedstrijd van het EK tussen Polen en Grie kenland op het programma. Het complex had vorig jaar zomer al helemaal klaar moeten zijn. Eind januari was echter pas de officiële opening. keer werd er al serieus over de toekomst gesproken. Dat het Ne derlandse drietal zo'n lange pe riode met de 82-jarige, vermogen de Oostenrijker en zijn veel jonge re vrouw aangaat, heeft alles te maken met de missie. Glock, die al zo'n vijftig dressuur- en spring paarden in bezit heeft, wil een bedrijf opbouwen met jonge dressuurpaarden die langzaam naar hun top groeien. De selectie, aankoop, trainingen en alle bij komende zaken hebben tijd no dig. Glock wilde aanvankelijk dat Min derhoud, Gal en Werner in Oos tenrijk zouden komen wonen, maar zij vonden dat te ver gaan. „Als je twintig bent en je moet vanaf nul beginnen, kan ik me voorstellen dat je dat doet", stelt Minderhoud. „Maar dat is in ons geval natuurlijk niet zo." Nu is afgesproken dat minstens één van de drie maandelijks en kele dagen naar Treffen afreist voor trainingen, clinics etcetera. De andere werkzaamheden wor den in Nederland verricht. Reizen is geen probleem. Een privé- vliegtuig van de Glocks haalt en brengt de Nederlander(s). Minder houd: „We zijn al een paar keer naar Oostenrijk geweest. We stap ten in Amsterdam of Rotterdam in, vlogen in vijf kwartier naar Klagenftirt, zaten twintig minu ten in de auto en we waren er. 's Avonds waren we gewoon weer thuis. Ik moet zeggen dat het heel prettig reizen is. Maar het went snel." Aan de sportieve ambities van Gal en Minderhoud verandert niets. Aan de faciliteiten wel. „Het is jammer dat we niet eerder met de familie Glock in contact gekomen zijn. Dan had Edward waarschijn lijk nog gewoon op Totilas gere den en had ik misschien de be schikking gehad over meer paar den. Maar goed, het heeft geen zin om terug te kijken", zegt Min derhoud. De komende jaren is er veel mogelijk. Om te beginnen heeft Glock Minderhouds top- paard Tango gekocht, dat nu dus geen IPS Tango meer heet, maar Glocks Tango. Het is desondanks nog niet zeker of Minderhoud met Glocks Tango gaat proberen de Olympische Spelen te halen. Zijn pas aange kochte jonge merrie Donna Silver doet het namelijk ook heel goed. „Ze gaat enorm snel vooruit. Als ik me met haar kan kan kwalifice ren voor Londen, dan zou dan heel mooi zijn. Het zou betekenen dat ze dan nog beter is dan Tan go-" ROOSENDAAL Roadhouse Blues krijgt gevoelige tik De Middelburgse poolbiljarters van Roadhouse Blues leden tegen Dispensatie een gevoelige 5-1-ne- derlaag. Die tik kwam hard aan bij de Walcherenaren, want het ver lies betekende ook dat Dispensatie langszij kwam op de tweede plaats en het gat met koploper Jeto Heat opliep naar veertien punten. De enige overwinning kwam op naam van Jeroen Damman in het 8-ball. MIDDELBURG Belangrijke punten voor FC Dauwendaele In de strijd om lijfsbehoud boekten de zaalvoetballers van FC Dauwen daele een belangrijke zege op Kan- ja/tHvG. De Middelburgers versloe gen de nummer tien van de rang lijst na een 4-2-ruststand met 8-4. Marik Waterman (2x), Ouassim Ha- moudi en Dangelo Martien scoor den voor rust. Steven Visser (2x), Dangelo Martien en Björn Lange- veld waren na rust trefzeker. De nieuwe Ford Fiesta is nu wel heel aantrekkelijk. Uw Ford dealer betaalt namelijk bij de aanschaf direct op factuur een jaar lang wegenbelasting. Dat levert al een flink voordeel op. De Fiesta is uit voorraad leverbaar en is er vanaf 10.695,-. Daar mag u dus de wegenbelasting van aftrekken. Betaalt u de nieuwe Fiesta met Ford Options, dan krijgt u ook nog een All-risk Ford Autoverzekering voor een heel jaar cadeau. Standaard is de Fiesta al supercompleet. Met het Techno Line X-Pack rijdt u een klasse hoger. Voor maar 495,- extra heeft u uw eigen Ford Fiesta Techno Line, boordevol technologie, waar u wat aan heeft. Bekijk hem nu bij de Ford Dealer of ga naar ford.nl. U rijdt de Fiesta al vanaf 10.695,-- U least hem al voor 295,-. T4°/o bijtelling door ECOnetic Technology. Techno Line X-Pack (op Titanium) Automatisch dimmende binnenspiegei Automatische airconditioning Automatisch inschakelende dimlichten - Bluetooth* Voice Control Cruise Control; Elektrisch 'inklapbare buitenspiegels Elektrische vocrruitverwarmmg Parxeersensoren achter - Pegensensor van 1.600,- voor Alle bedragen in euros Prijzen zijn Ind. BT W/BPM.excL kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wllziglngen voorbehouden Afgebeelde auto kan alwl|ken var Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 13,9-27,8: liter/100 km: 3,6-7,2; C02 gr/km: 95-154. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Vanaf slechts 1 jaar geen wegenbelasting p.mnd. met Ford Options 1 jaar gratis All-risk Autoverzekering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27