zeeland 123 >77 KRAS.NL.... uw ZEECRUISE-SPECIALIST brieven Verplichte verkoop huurhuizen funest voor krimpregio's KRAS.NL, BOEK ONLINE of bel 0900-9697 I5cpm donderdag 9 februari 2012 Het plaatsen van stoelen, bij de nieuwbouw van theater De Mythe in Goes. Niettemin zijn er bij de overdracht mensen ontslagen, onder wie artis tiek directeur Peter de Neef, en wordt er binnen de nieuwe organi satie fors gereorganiseerd. Bo- gaerts: „Dat heeft zich allemaal na 1 juli 2011 afgespeeld. Al het perso neel is mee overgegaan, met be houd van rechtspositie. Wat er ver volgens mee gebeurt, is aan Lie- vens. Als hij denkt de theaters met veel minder geld te kunnen run nen, zal hij toch ergens op moeten besparen." De Goederen: „Er lag medio 2010 een plan om de organi satie financieel gezond te maken. Dat werd overruled door het feit dat Lievens in beeld kwam." Door de afspraak' dat al het personeel zou worden overgenomen, kon er geen reorganisatie worden doorge voerd. Daarnaast werden de tekorten vooral veroorzaakt door de op nieuw tegenvallende kaartverkoop en horeca-opbrengsten, aldus de bestuurders. „Verder hebben we met instemming van de gemeente Middelburg een interim-directeur ingehuurd; dat leidde wel tot extra kosten." „De bedrijfsvoering heeft de laat archieffoto Willem Mieras ste periode noodgedwongen wei nig aandacht gehad", erkent De Goederen. „Na de beslissing van de gemeente om met Lievens in zee te gaan, hebben we gezegd dat we de afronding van het proces tot onze verantwoordelijkheid zou den nemen en verder basta", zegt Beindorff „In feite hebben we. ons vanaf toen nauwelijks meer met de dagelijkse gang van zaken-be moeid." Bogaerts: „Die tekorten waren allemaal het gevolg van de lopende bedrijfsvoering. Daarmee is het nog niet goed, maar er zijn geen gekke dingen gebeurd." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Laster Een mooi voorbeeld van dat de ge schiedenis zich herhaalt zien we als Geert Wilders de minister van Buitenlandse Zaken oproept om de Duits ambassadeur op het mat je te roepen. Dit omdat Wilders in een Duitse brochure over neonazis- me wordt genoemd en hij dat las terlijk vindt. In 1940 werd een Nederlandse 'dag bladschrijver' voor de rechter ge daagd omdat hij lelijke dingen had gezegd over de Duitse rijkskanse lier (Hitier). Ook toen bleken we achteraf een reden te hebben om ons als natie een beetje te scha men. Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, 4535 CS Terneuzen Detachering Het kan wel zijn dat De Jager Deta chering te Rilland 'de regels volle dig toepast' ten opzichte van zijn Portugese werknemers (krant van 4 februari). Maar het bedrijf doet dan toch maar aan huisjesmelkerij. Tachtig euro in de week voor een kamer is 320 euro per maand. Voor een huis met drie kamers vangt De Jager dus 960 euro per maand, voor dichter bevolkte huizen nog veel meer. De combinatie van werkgever en leverancier van goederen of dien sten was al in de negentiende eeuw berucht en werd toen vooral gepleegd ten koste van de armste, hardst werkende bevolkingsgroep van Nederland: dé veenarbeiders. Dat was puur machtsmisbruik, want de betrokkenen moeten deze uitbuiting als huurders natuurlijk slikken omdat de kamer aangebo den wordt in combinatie met het werk. Hier zou enige instantie, welke dan ook, moeten ingrijpen. Jan Zwemer Bisschopstraat 4,4353 BP Serooskerke M1CMEC Met verbazing heb ik de artikelen over de opheffing van het MIC- MEC Walcheren gelezen. Alsof staatssecretaris Bleker er over be slist wordt het plotseling opgehe ven. Oké de huidige bestuurders zijn ook politici, maar gezien hun signa tuur verwacht ik anders. Het te kort is al vijfjaar ongeveer gelijk en wordt ieder jaar, met goedkeu ring van de gemeente weggewerkt. De voorzitter verklaart in deze krant dat het nog wel een paar jaar had kunnen bestaan. De huidige coördinator zal hoe dan ook maximaal nog drie jaar sa laris ontvangen. De doelen en acti viteiten voor milieueducatie moe ten overeind blijven. Daarom be grijp ik niets van het besluit van dit bestuur. Hebben ze een opdracht van de wethouders? Zijn het regenten die alleen met positieve bedragen over weg kunnen? Werken ze al aan een nieuwe op zet? Misschien kunnen de bestuurders iets leren van de inzet voor educa tie op Ambon en Sri Lanka. Wat mij betreft alleen per voetreis! Leo Vos Reigershoutstraat 14, Grijpskerke Krantenbezorgers Leuk artikel! Zo lief van postbode Grietje om toch eerst aan anderen te denken; de krantenbezorgers, omdat die in het donker lopen. Zelf heb ik een autowijk op West- dorpe. Vorig jaar moest ik heel veel lopen omdat het te glad was om de dijk weer op te komen met de auto. Nu kan ik alles rijdend doen, de ge meente Terneuzen heeft op de dijk goed gestrooid, en ik heb winter handen. Voor de marktpleinen zou de ge meente één lijn moeten trekken; al le pleinen schoon. Grietje ik denk ook aan jou, kijk uit op stoepjes met mooie geglazuurde tegels; al zijn ze nog zo schoon, een klein beetje sneeuw dat onder je schoen plakt is genoeg om lelijk te vallen. Een rubber mat of zand helpt. Sija Zijl - de Jong Robertstraat 39, Axel MIDDELBURG - Gedeputeerde George van Heukelom vindt het geen goed idee de woningcorpora ties te dwingen driekwart van hun woningvoorraad te verkopen. Samen met zijn collega's van de provincies Groningen en Limburg heeft Van Heukelom minister Lies- beth Spies van Binnenlandse Za ken een brief geschreven. Het drie tal acht het voornemen van de be windsvrouw funest voor krimpre gio's. Daar is immers het aanbod van goedkope koopwoningen gro ter dan de vraag. Daarom vinden ze hier geen grote aantallen sociale huurwoningen op de markt mo gen worden gebracht. In Zeeland is het percentage socia le huurwoningen 24; in Zeeuws- Vlaanderen nog lager (20 procent). De wachtlijsten voor sociale huur woningen en de leegstand in de koopsector lopen op. 13-/15-daagse zeecruises per Norwegian Sun of Norwegian Spirit INCLUSIEF vliegreis transfers luxe cruise alle maaltijden aan boord 1 hotelnacht Norwegian Sur» BIJ KRAS.NL reist u ALTIJD COMPLEET VERZORGD, dus ook INCLUSIEF TRANSFERS! VAN AMERIKA NAAR AMSTERDAM v.a. 999 Vertrek: 18 april (15 dgn incl. 3 hotelnachten Orlando) of 20 april (13 dgn incl. 1 hotelnacht Orlando) Dag 1-2: vliegreis Orlando, transfer en hotelverblijf Orlando. Indien u vertrekt op 18 apnl zijn 3 hotelnachten inbegrepen, indien u vertrekt op 20 april is 1 hotelnacht inbegrepen,. Inscheping Norwegian Sun*** op 21 april. Dag 3 t/m 9: op zee, transatlantische oversteek. Dag 9 aankomst Sao Miguel op de Azoren. Dag 10 t/m 12: op zee, we koersen richting Europa. Dag 13: aankomst Amsterdam, ontscheping na het ontbijt. Zie www.kras.nl/32617 v.a. 1099 MIDDELLANDSE ZEE XL Vertrek: 21/7, 14/8, 7/9, 1/10, 25/10 Dag 1-2: vlucht Amsterdam-Venetië, transfer, inscheping Norwegian Spirit* Dag 2 start cruise. Dag 3-4: na een zeedag, aankomst in Piraeus, Athene. Dag 5-7: via het Turkse Izmir en de prachtige stad Istanbul naar het Griekse Mykonos. Dag 8-10: aankomst in Napels en Civitavecchia nabij Rome. Dag 11-12: na de Italiaanse havenstad Livorno naar Frans Toulon, gelegen in de Provence. Dag 13: ontscheping in Barcelona, transfer, vliegreis terug. Zie www.kras.nl/32737 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23