Krimpgeld vragen misplaatst 201 zeeland Geen strao vanwege gladheid Al 100 jaar donderdag 9 februari 2012 De Zeeuws-VIaamse ge meenten willen meer krimp geld van de provincie zien, maar moeten wel met con crete bestedingsplannen op de proppen komen. Zeeuws-VIaamse ge meenten hebben de provincie op het vest je gespuugd over de besteding van krimp- gelden. Den Haag heeft de provin cie minder gekort op de rijksuitke ring, omdat met name Zeeuws- Vlaanderen een krimpregio is. Dat zou Midddelburg dit jaar alleen al 9 miljoen euro schelen. Dat is een hoop geld. Voor negen miljoen euro kun je heel wat doen. Een addertje onder het gras is dat de rijksoverheid de provin- door Harmen van der Werf cie heeft vrijgelaten in besteding van dit geld. Het mag ook aan pro vinciale wegen of onderhoud van het abdijcomplex in Middelburg worden uitgegeven, bij wijze van spreken. Het is logisch dat de Zeeuws- VIaamse gemeenten bij de provin cie Zeeland op de deur kloppen om de miljoenen alsnog over te maken. Met name de woning markt moet worden aangepakt om de leefbaarheid op peil te hou den. Er is een omslag nodig. Oude wo ningen moeten worden gesloopt of bij de tijd worden gebracht. Te gelijkertijd is er vraag naar voor se nioren geschikte huizen. Deze omslag vraagt gigantische in vesteringen en elke euro is dan wel kom. De kassa in Middelburg mag daarom wel eens wat meer rinke len. Gedeputeerde George van Heukelom, die krimp in zijn porte feuille heeft, is niet direct genegen aan die oproep gehoor te geven. De provincie heeft al 1,2 miljoen euro gegeven voor het herstructu reringsproject Aantrekkelijk Oost- burg. Dat is voorlopig wel genoeg ge weest, aldus Van Heukelom. Hij hanteert daarvoor een heel goed argument, namelijk: Wat is er tot nu toe van Aantrekkelijk Oostburg terechtgekomen? Zo'n project heeft een lange aanloop tijd. Het is ook niet niets om een woonkern op de schop te nemen, zeker niet als er particuliere wonin gen in het geding zijn. Privébezit is S50SiSS<#»8®»M®ES35HEiSÏS3555S5555$$S9SSS^>>»ï' terecht heilig. Maar het is wel angstaanjagend stil rondom Aan trekkelijk Oostburg. De reactie van Van Heukelom op de brief van de Zeeuws-VIaamse gemeenten is dan ook een heel be grijpelijke. 'Kom maar eens met duidelijk omschreven plannen, dan zien we wel verder.' De Zeeuws-VIaamse ge meenten moeten als de wiedeweerga die oproep ter harte nemen. Een concreet plan ligt al klaar. De WD in de ge meente Terneuzen kwam met het idee een speciaal bedrijf op te rich ten, dat zich bezighoudt met de aankoop van slechte koopwonin gen en vervolgens vervangende nieuwbouwprojecten in de markt zet. Als zo'n plan is uitgewerkt met steun van de bouwwereld, is de tijd rijp om weer eens een brief naar Middelburg te sturen. KAPELLE Verwarde vrouw van het spoor gehaald De politie heeft gistermiddag rond kwart voor vijf een vrouw van het spoor gehaald bij het station in Ka- pelle. De vrouw was verward. De vrouw liep op het spoor en gooide stenen naar mensen. Omstanders hebben geprobeerd haar weg te ha len. Het treinverkeer was gewaar schuwd; de trein kon op tijd stop pen. De politie heeft de vrouw van het spoor gehaald en afgevoerd. MIDDELBURG Lezing over oude houten boten Victor Meyer geeft zondagmorgen om 10.15 uur een lezing over oude houten boten en schepen voor het Humanistisch Verbond in de kanti ne van Zorgstroom in de Bree- straat in Middelburg (ingang Laze rijstraat). Meyer, geboren uit een oud schippersgeslacht en nog steeds bezig met oude boten, zal er het een en ander vertellen over de historie van de houten vaartuigen. smammmsmeimsuBsmBmmsmssÊBBSSKma RENESSE - De strao in Renesse moet het dit jaar zonder paarden stellen. Het plaatselijke comité vindt dat de route te veel bevroren en besneeuwde gedeelten kent. Daardoor komt de veiligheid van- paarden en ruiters volgens de orga nisatie te veel in gevaar. De doorgaande wegen in Renesse zijn weliswaar grotendeels schoon. Maar de cruciale plaatsen, zoals op het transferium, de duinovergan gen Jan van Renesseweg en JJ Boe- ijesweg ligt nog veel ijs. „De paar den krijgen sneeuw en ijs tussen de hoeven en kunnen gemakkelijk uitglijden", schetst bestuurslid Jan de Korte het risico. Ook het strand is vanwege ijsschorsen ronduit slecht begaanbaar. Vanwege de slechte omstandighe den had een aantal ruiters al afge zegd. Het bestuur van de strao twijfelde dinsdagavaond volgens De Korte niet lang over het afbla zen van de rit met de paarden en de tocht van de ruiters door het dorp. Traditiegetrouw is Renesse de eer ste plaats op Schouwen-Duiveland waar paarden het strand op gaan om de benen te wassen. Het comi té heeft nog de mogelijkheden voor verplaatsing onderzocht. Blom: „Andere jaren zit er wel eens een weekend in de reeks zon der strao. Dat is dit jaar niet het ge val." Achteraan de rij aansluiten is voor Renesse geen optie. „Dan begin nen de voorbereidingen voor het seizoen weer. Veel vrijwilligers zijn dan aan het werk of hebben het veel te druk met hun eigen zaak." bij nader rjirimmmssm In het artikel over de ruiterroute in de gemeente Veere (PZC, dinsdag 7 februari) staat dat de onderhouds kosten 55.000 euro per jaar bedra gen. Dat is een nulletje te veel. Het onderhoud kost elk jaar 5.500 euro. Wilt u ook beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Al meer dan 100 jaar de hoorspecialist van Nederland. Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800 - 020 01 59 (gratis) voor een winkel bij u in de buurt. www.beterhoren.nl Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan een van de 250 winkels van Beter Horen. Daar staat de deur altijd voor u open voor een persoonlijk advies en een vakkundige hooroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gecertificeerde audiciens en profiteer van topkwaliteit producten en service. De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20