Hoop op Tocht weg 'Ziekenhuis heeft investeerder nodig' PZC Schengen-ruzie Misbruik kost kerk reputatie Informatie-avond over ontuchtzaak DONDERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren ,£3» I Vanmiddag^ 9 februari 2012 I 254e jaargang nr. 34 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 I bewolkt, 0' BINNENLAND PODIUM Bij acht op de tien uitrukken volstaat een kleine bus met twee brandweerlieden 4 en 5 Calender Girls: Een vriendschap die stormen aan kan uitgids Ijs op traject Elfstedentocht op veel plekken niet dik genoeg LEEUWARDEN - Er komt voorlopig geen Elfstedentocht. Vooral in de zuidwesthoek van Friesland is het ijs nog zo zwak dat de organisatie het uitschrijven van de ruim 200 kilometer lange schaatsrit onver antwoord vindt. De mededeling van het Elfsteden- comité werd gisteravond met grote teleurstelling ontvangen. Volgens Wiebe Wieling, voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, was de vergadering van rayonhoof den unaniem van mening dat de tocht niet kan worden verreden. „Het grootste gedeelte van het par cours heeft lang niet de vereiste ijs- dikte van 15 centimeter", aldus Wieling. Het schaatspeloton, dat al rekening hield met het doorgaan van de tocht, heeft de hoop nog niet opgegeven. Zij denken dat de mededeling van Wieling uitstel, maar geen afstel is. „Wij gaan nu wel degelijk een afbouwtraject in zetten. De afgelopen dagen waren hectisch. Iedereen heeft zich voor 100 procent ingezet", zei Wieling, die aangaf dat het vanaf maandag gaat dooien. Henk Angenent die de Elfsteden tocht in 1997 won en nu ploeglei der is bij marathonteam Wadro, verwacht dat de vorst volgende week terugkeert in Nederland. „Er komt een tijdelijke dooiaanval. Het warme water onder het ijs kan nog mooi een paar dagen af- YUEv koelen. Met strenge vorst komt het met de dikte van de ijsvloer in Friesland wel goed." Heel veel schaatsers die de zestiende editie van de Elfstedentocht willen rij den, hadden grote delen van de route al verkend. Hun ervaringen komen overeen met de knelpun ten die in de vergadering van de rayonhoofden zijn opgesomd. pagina 3: commentaar pagina 10 en 11: iedereen is een ijsdes- kundige DEN HAAG - Minister Edith Schip pers (Volksgezondheid) wil het voor bijvoorbeeld pensioenfond sen aantrekkelijker maken om geld te investeren in ziekenhuizen. Ze wil zo zonder dat het de premie- en belastingbetaler geld kost, de kwaliteit en dienstverlening in de zorg vergroten. Een ander voor deel dat de minister ziet, is dat zie kenhuizen hierdoor minder afhan kelijk worden van banken, zo blijkt uit een wetsvoorstel dat Schippers naar verwachting van daag naar de Tweede Kamer stuurt. Volgens de bewindsvrouw heeft zowel de investeerder als de patiënt belang bij een goed functio nerende zorginstelling. Zeker als die uitblinkt en meer patiënten trekt en betere zorg tegen een lage re prijs kan bieden. Met haar voorstel wil Schippers de zorg interessanter maken voor pri vate investeerders als pensioen fondsen. Ze komt wel met strakke voorwaarden, want in de me- disch-specialistische zorg is nu de intentie van winst maken verbo den. Ijsmeester Jan Oosterbrug (I) en voorzitter Wiebe Wieling melden aan de pers dat een Elfstedentocht er voorlopig niet inzit. foto Catrinus van der Veen/ANP BRUSSEL - Nederland ruziet verder met de Europese Unie over de toetre ding van Bulgarije en Roemenië tot het paspoortvrije Schengengebied. Den Haag vindt de vorderingen van de twee landen bij de bestrijding van de georganiseerde misdaad en corruptie nog steeds onvoldoende. eBSSoss«^^msszsss^^asa DE STELLING Afblazen Elfstedentocht is een verstandig besluit Reageer op pzc.nl uw MENING 413 reacties Schaatsers moeten verplicht een helm op eens llll llllllllB'liitW 48% oneens 52% VATICAANSTAD - De reeks misbruik schandalen heeft de Rooms-Katho- lieke Kerk minstens 1,5 miljard eu ro gekost. De echte prijs die de kerk heeft betaald is echter haar re putatie. Dat hebben twee Ameri kaanse experts gisteren gezegd. Volgens Michael Bemi en Patricia Neal is de financiële schade waar schijnlijk hoger dan ze konden be cijferen. Door de jaren heen zijn veel vertrouwelijke schikkingen ge troffen met slachtoffers. Ze zeiden ook dat het wellicht onmogelijk is om de echte schade in te schatten. Volgens hen heeft de kerk boven dien grote reputatieschade opgelo pen, waardoor het instituut wordt gewantrouwd en belachelijk wordt gemaakt. VLISSINGEN - Kinderopvang Wal cheren (KOW) en de gemeente Middelburg houden vanavond in Middelburg een informatiebijeen komst over de verdenking van on tucht tegen een medewerker van KOW. De man, een 24-jarige Mid delburger, blijkt behalve op de Vlis- singse opvang Tuimelaar ook op drie Middelburgse locaties van KOW te hebben gewerkt. Hij was daar invalkracht gedurende drie af zonderlijke dagen. De man is giste ren verder verhoord door de poli tie. Over de uitkomsten van het verhoor kon de politie gisteren nog niets meedelen. pagina 2 en 3: extra informatie over verdenking ontucht Wild wonders of Europe 8-deligeDVD serie Kijk op www.pzc.nl/DVD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1