Veere sloeg plank mis met huisverbod i8| zeeland Monumentaal ogend natuursteen en gevouwen bankjes rondom het Dok Wandelnetwerk Zuid-Beveland /TVAutoTeam door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Je kunt wel een dokje gerestaureerd hebben en een thee huisje gebouwd, maar er komt pas leven in het Scheldekwartier als de omgeving daartoe uitnodigt. Daar om beginnen stratenmakers eind volgende maand al met de inrich ting van het gebied. In het ontwerp, dat gisteren is ge presenteerd door de gemeente Vlis- singen, is onderscheid gemaakt tus sen de lage kade dichtbij het Dok- je van Perry, één meter lager dan het maaiveld, en de hoge daarbo ven. Om het lage, brede gedeelte een flaneerboulevard te laten zijn, komen daar natuurstenen kas seien. Het monumentaal ogende materiaal op de hoge kade is het zelfde als dat van de nieuwe stra ten en sluit aan op dat van de bin nenstad, met bijvoorbeeld de in middels bekende cortenstalen boomroosters. Van staal gevouwen bankjes moeten de overgang van de hoge naar de lage kade bena drukken. Langs de Dokhaven ko men klinkers. Maar dat deel wordt pas later gerea liseerd. In eerste instantie wordt al leen nog de lage kade direct rond om het Dokje van Perry tot en met het gebied rondom het in aan bouw zijnde bouwblok, tot het ver lengde van de Wagenaarstraat, aan gelegd. Dat zal zijn rond de tijd dat de eerste woningen worden opge leverd; eind maart beginnen, me dio juni klaar. Het plein Stenen Beer, waar ook nog een bouwblok moet komen, moet weer echt een plein worden in plaats van een parkeerplaats. Daarvoor worden ook weer dezelf de materialen gebruikt als in de binnenstad. De bestaande bomen worden volgens de gemeente Viis- singen 'met zorg' ingepast. 'Overigens wordt voor dit deel van het Scheldekwartier het oude stra- tenpatroon gevolgd, van toen de SF oude stad nog aan het dok lag. donderdag 9 februari 2012 1 W door Jan van Ommen DEN HAAG - De burgemeester van Veere heeft een Zoutelander ten onrechte twee huisverboden opge legd na een ruzie en handgemeen in de relationele sfeer, heeft de Raad van State in een uitspraak be paald. Door de uitspraak zal de burge meester voortaan meer onderzoek moeten doen en hoor en weder hoor toepassen voordat hij een huisverbod oplegt en verlengt. De Raad van State stelt in de uitspraak dat een huisverbod een ingrijpen de sanctie is die alleen mag wor den opgelegd als de feiten ondub belzinnig zijn en er gevaar voor herhaling bestaat. Maar in dit geval leek daarvan geen sprake. De man heeft zijn vrouw weliswaar geslagen, maar niet bijna gewurgd of seksueel be laagd. De verklaringen van man en vrouw staan tegenover elkaar en er waren geen getuigen. Van belang is dat bij de vrouw geen letsel is aan getroffen die op het gebruik van onevenredig geweld wijst. De man erkende weliswaar de vrouw in het gezicht te hebben geslagen, maar pas nadat zij hem in het ge zicht had gespuugd. Verder wilde hij voorkomen dat ze het compu terscherm op de grond kapot gooi de en nam haar in een houdgreep. De vrouw beweerde dat haar man haar probeerde te wurgen, maar zij had geen letsel dat daar op wees. De burgemeester legde de man in 2010 een huisverbod op. Na een tweede aanvaring met zijn vrouw kreeg de 45-jarige een verlengd huisverbod opgelegd. Hoewel de man een werkstraf van 6 uur kreeg, ging hij bij de Raad van State met succes in hoger be roep tegen de huisverboden. De man vindt dat de agent, officier en burgemeester min of meer de kant van zijn nu ex-vrouw hebben geko zen zonder grondig onderzoek te doen naar de feiten. De Raad van State is het eens met de man dat de burgemeester te eenzijdig is af gegaan op de verklaringen van de vrouw als slachtoffer. Bovendien was een huisverbod praktisch ge zien niet nodig omdat de man al woonruimte elders had gevonden. Verder is van belang dat de kinde ren niet betrokken waren bij het in cident De uitspraak is een tegenvaller voor de burgemeester. Die ging er van uit dat hij de standaardproce dure heeft gevolgd: het Risico-in strument Huiselijk Geweld. Maar het onderzoek liet te wensen "over. Er is veel meer gepraat met de vrouw en nauwelijks met de man. Volgens de burgemeester van Veere weigerde de man hulp te zoeken terwijl zijn advocaat had aangegeven dat hij wel hulp wilde. De Zoutelander zei eerder dat als je iedere man die om deze rede nen een huisverbod krijgt wel kan oppakken. GOES - De Stichting Landschapsbe heer Zeeland (SLZ) wil in de ge meenten Goes en Kapelle een groot wandelnetwerk aanleggen. Ze is op zoek naar mensen die mee willen denken over de route structuur en willen helpen bij aan leg en onderhoud. Het wandelnet werk zal bestaan uit nieuwe rou tes, maar ook bestaande netwer ken en allerlei ommetjes worden erin opgenomen. Door middel van een zogeheten knooppunten systeem kunnen wandelaars hun tocht straks zo lang maken als ze willen. Op Schouwen-Duiveland is SLZ al druk bezig met de aanleg van een wandelnetwerk. Raad van State: Man te weinig gehoord www.autoteam.nl Wir leben Autos. mr jaar prj ■%o% w rente /....in.,A voel je v r i j Goes, Pearyweg 19 Vlissingen, Bedrijfsweg 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18