Badstatus voor Domburg schrikt af WALCHEREN almanak Tip? redactie@pzc.nl Hennepkwekerij Verwachting DONDERDAG 9 februari 2012 17 PZC Winkelstraat geeft de leukste details prijs 18 en 19 Ondernemers waarschuwen: We hebben nu uitgaanshoreca, dat moet geen rolstoelhoreca worden door Henk Postma DOMBURG - Plaatselijke onderne mers reageren huiverig op de po gingen om voor Domburg de 'bad status' in de wacht te slepen. Ze vrezen dat de badplaats daarmee het imago krijgt van een oord voor 'zieken en bejaarden'. Dat bleek dinsdagavond tijdens een ledenvergadering van de On dernemers Badplaats Domburg (OBD). Projectleider Marlies Sobc- zak presenteerde daar de plannen om Domburg 'in versneld tempo' op de kaart te zetten als een 'erken de en gekwalificeerde vitaliteits- en wellnessbestemming'. Het is de bedoeling nieuwe, hoogwaardige producten te ontwikkelen, gericht op 'gasten die willen genieten en ontspannen', of'meer nadruk leg gen op zorg'. Het OBD-bestuur is enthousiast. Het ziet de badstatus als een mid del om Domburg populair te ma ken bij nieuwe groepen toeristen en recreanten, die vaker terugko men, vooral ook in voor- en nasei zoen, en meer geld besteden. Ook enkele grote hoteliers verwachten er veel heil van. Maar verschillende leden uitten de vrees dat Domburg straks alleen nog wordt gezien als 'oord voor opa's en oma's. Zo van: 'als je ziek bent, dan moet je naar Domburg komen'. „Wanneer je dat aan de grote klok hangt, jaag je andere leeftijdsgroepen weg." De badstatus, zo blijkt uit het uit voeringsprogramma', mikt vooral op 55-plussers die 'op zoek zijn naar rust en ruimte'. Daarnaast op het 'onthaaste gezin'. En verder op 'de groeiende groep mensen die zorg nodig hebben'. Maar ook alle andere bezoekers va ren er wel bij, probeerde projectlei der Sobczak de critici bij herhaling gerust te stellen. Huidige bezoe kers vinden het dan 'nog fijner' in Domburg. En onder wellness val len ook 'heel veel activiteiten op het strand die gericht zijn op kin deren'. Toch bleven ondernemers bang dat 'er straks geen jongeren meer in Domburg komen'. Of zo als een horeca-exploitant het uit drukte: „Er moet ook vertier zijn voor de jeugd van zestien tot der tig. Een gezellige pot bier drinken in de Stationsstraat, dat moet blij ven." En: „We hebben nu uitgaans horeca. Dat moet geen rolstoelen- horeca worden." OBD-voorzitter Anne Mast zegde toe terdege met dat soort geluiden rekening te houden. Steeds meer nieuwbouw ademt in Domburg de grandeur van weleer. Ook bij 't Groentje verrijst nu een nieuw appartementencomplex in historische sfeer. De gemeente Veere wil daar ook de omgeving op afstemmen. Het borstbeeld van de geneesheer Mezger, die Domburg ooit als kuuroord op de kaart zette, blijft daarin prominent aanwezig. Tot het streven om Domburg een officiële badstatus te bezorgen, behoort ook de ontwikkeling van nieuwe producten, zoals massages en zalfjes, die passen in de kuurttraditie van Mezger. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De politie heeft gister middag in Vlissingen een hennep kwekerij opgerold. In een woning aan de President Rooseveltlaan werden ongeveer 300 hennepplan ten ontdekt. Volgens de politie be vond de vondst zich in de woonka mer en bestond uit nagenoeg oogstrijpe planten. In een andere ruimte werd een zogenaamde kweektent met daarin 147 kleine hennepplantjes aangetroffen. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Hij, Duitser van geboorte, zij op en top Zeeuws. Hij groeide al van jongs- afaan op aan de Walcherse kust. Het is dan ook geen wonder dat hij daar de liefde van zijn leven tegen het lijf liep. Een geboren en getogen Zeeuw se. In de jaren die verstreken raakte hij wel gewend aan sneren over Duits land, Duitsers en de oorlog. Het was steeds hetzelfde liedje. Al kwam de ene opmerking vriendelijker over dan de andere. Nu zijn Zeeuwse schone zwanger is, is het zijn beurt om eens een verwij zing te maken naar het verleden. Steeds wanneer hem gevraagd wordt wanneer het kindje wordt verwacht is zijn antwoord: Ergens tussen week 40-45.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17