Techniek Cito faalt opnieuw 420,- binnenland 17 Cel voor beheerder pensioenen na fraude Bon voor brochure! 'Veel 50-plussers hebben regelmatig slaapproblemen/ I De grootste collectie comfortbedden vindt u bij de beddenspecialist! woensdag 8 februari 2012 DEN BOSCH - De rechtbank in Den Bosch heeft gisteren voor valsheid in geschrifte en belastingfraude een celstraf opgelegd aan een voor malig vastgoeddirecteur van pen sioenbeheerder AZL. De 63-jarige oud-directeur uit Eindhoven werd veroordeeld tot een gevangenis straf van negen maanden, waar van drie voorwaardelijk. Volgens de rechter staat vast dat de directeur geld heeft ontvangen uit vastgoedtransacties waar AZL als koper of verkoper bij betrok ken was. Dat hij steekpenningen kreeg, heeft hij voor zijn werkge ver verzwegen. De manager deelde als,lid van een .handelsclubje mee in de winst van de verkoop van panden in Utrecht, Hengelo, Utrecht, Veldhoven en Maastricht aan AZL. Het clubje ontving bo vendien commissie voor de ver koop van panden van AZL in Utrecht, Sittard en Son en Breugel. In totaal werd voor 630.000 euro aan steekpenningen voor de in komstenbelasting verzwegen, bere kende het Openbaar Ministerie. Zijn belastingvoordeel werd becij ferd op ongeveer de helft. De opge legde straf valt hoger uit dan de werkstraf en voorwaardelijke cel straf die de officier van justitie eis te. Of pensioenbeheerder AZL is benadeeld door het handelen van de manager, kon de rechtbank niet vaststellen. Problemen met telefonische bereikbaarheid en inloggen Opnieuw werd de Cito-toets overschaduwd door technische problemen. Zo was het Centraal instituut voor Toetsontwikkeling lange tijd niet of moeilijk bereik baar en konden leerlingen op veel basisscholen niet inloggen. ARNHEM - Cito heeft gisterochtend, op de eerste dag van de driedaagse Cito-toets voor 162.000 basis schoolleerlingen, opnieuw veel last gehad van technische proble men. Zo was het instituut een paar uur lang telefonisch niet of met moeite bereikbaar. Dat kwam doordat de centrale overbelast raak te. Ook kon circa 10 procent van de 2000 scholen waar een of meer dere leerlingen de toets digitaal af neemt, niet inloggen. Basisscholen in Zeeland deelden volop in de malaise. De problemen waren aan begin van de middag opgelost. Oorzaak was een hapering in de communi catie tussen softwaresystemen, zo liet het Centraal Instituut voor Toetsontwikkeling weten. Op circa 6200 scholen wordt de toets voor leerlingen van groep 8 afgenomen. Mede aan de hand van de uitslag wordt bepaald naar welk type middelbare school de kinderen gaan.Sommige leerlingen maken de toets digitaal, bijvoor beeld omdat ze dyslexie hebben, maar door serverproblemen kon den zij niet of moeilijk inloggen. Vorig jaar deden zich ook al pro blemen voor met de server van het instituut. Ongeveer 2500 kinde ren moesten toen noodgedwon gen later met de toets beginnen omdat de server overbelast was. Op basisschool De Vliete in Wis- senkerke had leerkracht Michiel Gude te stellen met de inlogproble- men van één leerling uit groep 8. "Het is frustrerend. Vorig jaar was het precies zo en ze hadden be loofd dat de problemen opgelost zouden zijn. We zeiden vanmor gen al tegen elkaar: het is net de Nederlandse Spoorwegen. Cito weet exact hoeveel leerlingen er vandaag op het exacte tijdstip wil len inloggen. De computers moe ten daar ruim tevoren voor wor den aangepast. Alle kinderen zit ten in spanning voor de Cito, we richten die dag daar ook op in zo dat ze zich straks kunnen ontspan nen met chocolademelk .en zo. Straks is iedereen klaar met de toets behalve de leerling die de toets online moest maken. Elke keer dat je probeert in te loggen, komt de melding: server overbe last. Mijn directeur Ron Meuldijk probeert Cito de hele ochtend al; te bellen, maar blijkbaar zijn de te lefoonlijnen ook overbelast." Op de ABS in Middelburg konden acht kinderen gisterochtend niet meedoen aan de Cito-toets, omdat het niet mogelijk was om in te log gen. Directeur Levien Hamelink is daar 'verschrikkelijk boos' over. Ook hij maakt de vergelijking met de spoorwegen. „Het lijkt Prorail wel. Dit is het zoveelste jaar op rij dat we geen verbinding kunnen krijgen. We hebben expres op tijd ingelogd, maar na de eerste opgave ging het al mis. Het Cito was niet bereikbaar. Voor de kinderen is het heel vervelend. Zij zitten dui men te draaien, terwijl de rest van de klas wel de toets maakt. Dit is nou net een groep kinderen voor wie je wilt dat die toets gladjes ver loopt." Toen de problemen gistermiddag waren opgelost, en konden de leer lingen van de ABS alsnog een deel van de toets maken. Zij mogen de rest vrijdag inhalen. van de school had haar opgesloten in een kamertje. Net voor de ontrui ming waren 20 leerlingen van groep 8 begonnen met hun Cito-toets. foto Marco de Swart/ANP Comfortbedden of bel direct 0341 - 27 40 40 'Bedden Trapliften Scootmobielen Sla-op stoelen Vraag naar de voorwaarden. Nlei geldig i c.n 1 Gratis thuisdemonstratie? I Molenaar komt vrijblijvend naar u j toe met de speciale demobus. 1 m Naam: Mevr j Dhr i Adres: j Postcode. Plaats: i Telefoon: E-mail: wk06_M1_pzc JS3 Bel direct: 0341 - 27 40 40 ander acties. Bezoek een dealer bij u in de buurt Open van ma t/m vrij 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Wesleresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriuswea 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat 1 u het weet, slaapt u misschien op een bed die lichamelijke klachten veroorzaken of versterken. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid bij 's morgens opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw j, leven veranderen. Bij een Molenaar Thuisadvies (gratis, bel 0341 - 27 40 40) brengen we de mogelijkheden in kaart om uw nachtrust te verbeteren. Gratis brochure? 03-'1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7