61 binnenland Wanbetaler krijgt gas en stroom straks op rantsoen PvdA: corporatie moet bij het Rijk bankieren 0909-5010558 Roland Holstprijs voor Jacob Groot Islamitische basisschool ontruimd Voor 8 winnaars: Drie dagen Hilversum arrangement Bel naar: woensdag 8 februari 2012 door Laurens Kok DEN HAAG - Woningbouwcorpora ties moeten stoppen met het op ei gen houtje regelen van zo goed koop mogelijke leningen en lucra tieve beleggingen. De risicovolle constructie die de Haagse corpora tie Vestia aan de rand van de af grond bracht, is voor de PvdA het bewijs dat het ministerie van Fi nanciën die taak beter kan overne men. Door corporaties te dwingen tot 'schatkistbankieren' is een degelij kere financiering gegarandeerd, meent PvdA-Kamerlid Jacques Mo- nasch. „Nu vindt elke corporatie zelf het wiel uit en richt die een af deling treasury op die zich aan al lerlei poespas waagt." „Dat is onwenselijk, want als het echt misgaat, zoals bij Vestia bijna is gebeurd, moet uiteindelijk de Staat via het Waarborgfonds ga rant staan. Als het risico dan toch bij de overheid ligt, kan die zich ook beter bezighouden met finan cieringen." Vestia kwam in grote problemen doordat de corporatie de mist in ging met riskante beleggingen van meer dan tien miljard euro in deri vaten. Met deze financiële produc ten had Vestia zich verzekerd te gen eventuele rentestijgingen in de toekomst. De rente is de afgelo pen jaren echter juist flirfk ge daald, waardoor de verzekering een blok aan het been werd. Toen de banken vervolgens honderden miljoenen euro's extra aan onder pand eisten, kwam de corporatie in acute nood. Een handvol ande re corporaties hielp Vestia uiteinde lijk uit de brand door garant te staan. Topman Erik Staal heeft in middels het veld moeten ruimen. De Tweede Kamer houdt zo spoe dig mogelijk een openbaar debat over de problemen bij de woning bouwcorporatie Vestia. BERGEN - Dichter Jacob Groot ont vangt de A. Roland Holstprijs, een oeuvreprijs voor poëzie die eens in de 3 jaar wordt uitgereikt. Dat maakte de Stichting A. Roland Holst Fonds in Bergen gisteren be kend. Groot (1947) debuteerde in 1970 als dichter met de bundel Net als vroeger. Hij schrijft naast poëzie ook romans en essays. De prijs be staat uit 5000 euro en een pen ning. De poëzieprijs, die sinds 1986 wordt uitgereikt, is vernoemd naar de dichter Adriaan Roland Holst (1888-1976). ROTTERDAM - Agenten staan bij de islamitische basischool Noen in Rot terdam. De school werd gisteroch tend uit voorzorg ontruimd, nadat een verwarde vrouw de school was binnengelopen en had geroepen dat zij in haar tas een bom had. De 220 leerlingen werden opgevangen in een sporthal. Bomexperts stelden met behulp van een speurhond vast dat de tas geen explosieven bevat te. De vrouw werd aangehouden en meegenomen naar het politiebu reau. Ze was nog in het gebouw toen de politie arriveerde. Personeel Amrath Hotel Lapershoek Arenapark Utrechtseweg 1611213TS Hilversum Tel. 035 62313 411 e info@lapershoek.nl J www.lapershoek.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (€0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 9 februari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGröup (voorinfïditingen bel 088-7766595) door Chris van Alem DEN HAAG - Hardnekkige wanbeta lers worden straks niet zonder meer afgesloten van stroom. Ze krijgen nog een minimale hoeveel heid stroom geleverd. Die is vol doende voor een koelkast en een lampje in de woonkamer, maar niet om televisie te kijken. Op deze manier wil minister Ver hagen van Economische Zaken wanbetalers alsnog aanzetten tot betaling van achterstallige energie nota's. Verhagen wil dit plan verder laten uitwerken. Deze aanpak moet vooral wanbeta lers helpen die elk signaal negeren om hun schulden te voldoen. Vol gens minister Verhagen gaat het om een groep mensen die niet al leen achterstallige schulden bij het energiebedrijf hebben, maar ook bij andere leveranciers.in het krijt staan. Veel van deze wanbetalers reageren niet meer op aanmanin gen of doen de deur niet meer open. EnergieNed, waarbij bijna alle energieleveranciers zijn aangeslo ten, noemt het plan van Verhagen 'een goede maatregel'. Momenteel worden notoire wan betalers die geen beroep doen op de schuldhulpverlening uiteinde lijk volledig afgesloten van stroom- en gasvoorziening. Het plan van minister Verhagen is al leen uitvoerbaar in huizen met een 'slimme meter'. Alleen bij de ze meter kan de hoeveelheid stroom die wordt doorgelaten op afstand worden beperkt. Momenteel beschikken meer dan 400.000 huishoudens over een der gelijke meter. De netwerkbedrij ven gaan de oude meters de ko mende jaren op grote schaal ver vangen. Verhagen kondigt in antwoord op vragen van SP-kamerlid Paulus Jansen ook een verbetering van het huidig afsluitbeleid aan. Er komt voor eind maart een landelij ke overeenkomst tussen de bij Energie Nederland aangesloten energiebedrijven en schuldhulpver leners. Dat moet leiden tot betere onderlinge uitwisseling van gege vens en afspraken die worden ge maakt. De meeste energiebedrij ven hanteren al een beleid dat klanten met een betalingsachter stand niet worden afgesloten zo dra ze zich melden bij de schuld hulpverlening. Vorig jaar zijn ongeveer 23.000 wanbetalers afgesloten, bijna 3 pro cent meer dan in 2010. Bij aanhou dende vorst sluiten energiebedrij ven wanbetalers niet af. Bij Lian- der, het grootste netwerkbedrijf van Nederland, telt men in deze periode circa 150 wanbetalers per week. Basisc vijs op islam*1. Tondslag voor twee personen t.w.v. 210,00 De prijs niet gewonnen en er toch heerlijk drie dagen tussenuit? €0,60 per gesprek Boek dan het Drie dagen Hilversum arrangement via www.lapershoek.nl ■^ytmrdth Hotel LAPERSHOEK ARENAPARK Bel en win het Drie dagen Hilversum arrangement bestaande uit twee overnachtingen in Amrath Hotel Lapers hoek**** in Hilversum, dagelijks gebruik van het uitgebreide "Le Good Morning Amrath" ontbijtbuffet én een drie gangendiner (exdusief dranken). Het vierstenen Amrath Hotel Lapershoek in Hilversum is gevestigd in een monumentale Gooische villa omgeven door bossen en natuurparken. Het om liggende Gooische bos- en heidegebied leent zich uitstekend voor wandelingen en in de omgeving van Lage-en Hooge Vuursche kunt u fietstochten maken. Hilversum, dit levendige middelpunt van het Gooi, is de stad van radio, televisie en nieuwe media. Het Beeld en Geluid museum en het Nederlands Vestingmuseum in Naarden zijn een bezoek zeker waard. Daarnaastvindtuin Hilversum vele terrasjes, restaurants en festivals en is het een echte winkelstad, net als de dichtbijgelegen plaatsen Blaricum en het chique Laren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6