Race tegen de klok PZC Riviercruise RIJN MOEZEL KRAS.h Medewerker kinderdagverblijf Vlissingen verdacht van ontucht SPORT Hoe groot is de kans dat Amerika straks een mormoonse president heeft? 10 en 11 Johan Cruijff heeft weer een wedstrijd gewonnen 26 en 27 Elfstedentocht mogelijk komende zondag; afnemende koude kan roet in eten gooien Alternatieve route in het zuidwesten Friese politie trekt alle verloven in LEEUWARDEN - Vandaag wordt een cruciale dag, als de 22 rayonhoof den en het bestuur van de Vereni ging De Friesche Elf Steden op nieuw de kwaliteit van het ijs van de Elfstedentocht bespreken. Dat heeft nog nergens de vereiste dikte van 15 centimeter en de vraag is of het de komende dagen genoeg aan groeit. Meteorologen zijn somber. De nachten worden minder koud en donderdag kan aan de kust al even dooi toeslaan. Na het week einde lijkt het -definitief gedaan met de kou. De tocht moet op zon dag worden gereden of de kans er op is voorlopig verkeken, meldde onder meer Weeronline. De Vereniging De Friesche Elf Ste den wil zich niet vastpinnen op een bepaalde dag. Maar het wordt spannend, beaamt voorzitter Wie- be Wieling. „Het wordt een race te gen de klok." Op veel plekken langs de route werken vrijwilligers DE STELLING Schaatsers moeten verplicht een helm op i Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 3: Helm is goed voor veiligheid schaatser UW MENING 386 reacties Aan de Cito-toets wordt te veel waarde gehecht eens ■■—■——■■il 86% j oneens —14% met man en macht om het ijs te verbeteren. Met ijstransplantaties worden wakken gedicht, er wordt water gespoten, slecht ijs wegge- krabd en overal wordt sneeuw ge schoven. De rayonhoofden bekij ken alternatieven als de route te slecht is. Zo is inmiddels besloten om de schaatsers tussen Stavoren en Hindeloopen, in de zuidwest hoek van Friesland, een ander tra ject te laten nemen. Steeds meer Friezen beginnen stil letjes te geloven dat een Elfsteden tocht er na 15 jaar wachten toch in zit. Zo stelt voetbalclub SC Cam- buur het stadion in de Friese hoofdstad beschikbaar voor deelne mers. Het stadion kan worden om gebouwd tot hotel. pagina 4 en 5: Barthlehiem tussen hoop en vrees Gekte rond tocht hang naar nostalgie pagina 28 en 29: De Beer van Ka pel Ie heeft Elfstedenkoorts Meteorologen verwachten dooiaanvai Vrijwilligers gaan zwakke plekken te lijf Riviercruise per WIS Normandie* Incl.: busreis, 7 nachten cruise, ontbijt, lunch diner Vertrek: 14-28/7, 4/8, 6/10 Een buitenkansje! Want vanaf slechts 629 boekt u deze volledig verzorgde 8-daagse riviercruise naar o.a. Traben Trarbach, Mehring (nabij Trier), Bernkastel, Cochem en wijndorpje Rüdesheim. Dit is inclusief busreis, 7 nachten cruise en alle maaltijden aan boord! Boek en maak kennis met de talloze hoogtepunten aan de oevers van de Rijn en Moezel. waarom zou je meer betalen VLISSINGEN - Een medewerker van een kinderdagverblijf in Vlissingen wordt verdacht van ontucht met een 3-jarig meisje. De 24-jarige man uit Middelburg is gistermid dag aangehouden. Burgemeester René Roep van Vlissingen en de politie hebben dat gisteravond be kendgemaakt. De man werkt op voor Kinderop vang Walcheren (KOW) op locatie Tuimelaar in Vlissingen. De on tucht zou recent zijn gepleegd. Vooralsnog gaat het om één aangif te. De ouders van kinderen die op het kinderdagverblijf zitten, zijn gisteravond ingelicht tijdens een bijeenkomst op het stadhuis van Vlissingen. Na afloop wilde geen van de ouders iets zeggen over de kwestie. Burgemeester Roep bena drukte dat nog niet is bewezen dat de man ook echt ontucht heeft ge pleegd met het meisje. pagina 18: Schrik en ongeloof ouders over ontucht Wild wonders of Europe 8-deligeDVDserie Kijk op www.pzc.ni/DV0 711688II555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1