zeeland 119 Gladheid 'Je moet de hoeven van de koeien goed invetten' Wim Bevelander bij kerkdienst in West-Souburg woensdag 8 februari 2012 'We maken de hokken nu niet iedere dag schoon, dan ontstaat er gladheid. Als we toch een hok schoonmaken, zorgen we er wel voor dat we alles zo snel mogelijk afdro gen zodra het schoon is.' - Marloes Brand, medewerker vogelopvang De Mikke. MIDDELBURG/VLISSINGEN - Om die ren te beschermen tegen de vries kou, nemen dierenverzorgers extra maatregelen. „We lopen eigenlijk voortdurend rond met emmers water", zegt )o- rien Hoogenes van kinderboerde rij de Klepperhoeve. „De leiding is gesprongen door de kou. Nu moe ten we voortdurend water halen voor in de drinkbakken. Die vrie zen snel dicht. Ook letten we extra op de hoeven van koeien. Die moet je goed invetten." Bij vogelopvang de Mikke is vooral het schoonmaken van de hokken een probleem. „We maken de roof- vogelverblijven nu maar eens per week schoon in plaats van iedere dag", zegt medewerkster Marloes Brand. „Als we iedere dag schoon maken, ontstaat er gladheid in de hokken. Als we dan toch een hok schoonmaken, zorgen we er wel voor dat we alles zo snel mogelijk wèer afdrogen." In de vijvers rondom het gebouw van de Mikke, staat de zuurstof- pomp aah. „Vooral in de zomer is deze van groot belang om algen te gen te gaan", vertelt Marloes. „Maar nu is het ook handig. Er ko men zuurstofbubbels uit die pomp, waardoor het gaat borrelen. Dit zorgt er voor dat het water in beweging blijft, zodat de vijvers VLISSINGEN - Zanger Wim Bevelan der brengt zondag 12 februari een bezoek aan de Pinkstergemeente Shalom in West-Souburg. Wim Bevelander reist door het he le land. Zijn songs worden geken merkt door hun filosofische tek sten en thema's als liefde, geloof en onzekerheid. De muziek van Bevelander is beïnvloed door on der anderen Mark Knopfler en Bob Dylan. Begeleiding is er van gi tarist Jay-P. De kerkdienst met Wim Bevelan der begint om 14.30 aan de Kerk- laan 19 in West-Souburg. Aanslui tend is er vanaf 16.30 uur een jon- gerendienst. minder snel dichtvriezen. Toch zie je wel dat het gat in het ijs steeds kleiner aan het worden is. Daar moet je op letten." Het dierenasiel Walcheren heeft nog weinig last van het weer. Me dewerker Marleen Francke: „We hebben het voordeel dat we pas een nieuw gebouw hebben. De kli maatbeheersing in ons nieuwe pand is op orde. Alleen de buiten verblijven worden afgesloten." sssgBggsagaaag MIDDELBURG Lezing over koning en keizer Frederik II Gregor Dijkhuis geeft vandaag een lezing over Frederik II voor Dante Zeeland in de loge La Compagnie Durable aan de Stationsstraat in Middelburg. De lezing begint om 20.00 uur. Dante Zeeland is de vere niging voor taal en cultuur van Ita lië. Keizer Frederik n von Ho- henstaufen (1104 - 1250) was ko ning van Sicilië en Duitsland en keizer van het Roomse Rijk. Hij stichtte de eerste Staatsuniversiteit ter wereld. De toegang is gratis. MIDDELBURG Fietsersbond blij met autovrije Stationsbrug De Fietsersbond is ingenomen met het besluit om de Stationsbrug in Middelburg autovrij te maken. Het college van B en W besliste vorige week auto's van de brug te weren. Het voornemen van wethouder Chris Simons om op termijn ook de bussen van de brug weg te hou den, vindt de Fietsersbond 'een mooie oplossing'. Dolf Evenberg, van de afdeling Middelburg van de Fietsersbond, hoopt dat 'de raad in deze het college volgt'. VLISSINGEN Bert Hoogerheijde exposeert schilderijen De Zeeuwse kunstschilder Bert Hoogerheijde exposeert in het Atri um van Ter Reede in Vlissingen. Hoogerheijde toont zijn schilde rijen onder de noemer 'Toujours Provence'. De onderwerpen zijn landschappen in Zuid-Frankrijk, oude cafés en stadsgezichten. De schilder werkt in sterke lijnen en gebruikt soms afwijkende, felle kleuren. De expositie is te zien tot en met vrijdag 30 maart. VLISSINGEN Introductieles Argentijnse tango Tango El Amante geeft vandaag een introductieles Argentijnse tan go in de Jungle lounge van Cine Ci ty in Vlissingen. Daar houdt tango El Amante ook regelmatig haar Tan go Café. De gratis proefles begint om 20.00 uur. Ook singles kunnen meedoen aan de les. De cursus tan go voor beginners start woensdag 15 februari om 20.00 uur, de ver- volggroepen kunnen dan vanaf 21.15 uur terecht in Cine City. AANKONDIGING GEMEENTE SLUIS Op 23 juni 2011 heeft de gemeenteraad van de gemeente Sluis een besluit genomen over de strandnota. Onderdeel van dit beleid voor het strand is de realisatie van een pilot strandslaaphuisjes op 1 locatie voor 10 tot 15 strandslaaphuisjes. De te realiseren slaaphuisjes dienen bedrijfsmatig te worden geëxploiteerd. De gemeente Sluis wil graag in contact komen met ondernemers/initiatiefnemers, die samen met ons een toeristisch product kunnen ontwikkelen, dat een meerwaarde zal opleveren voor het toeristisch recreatieve product van de gemeente Sluis. Meer informatie en de documenten om in te schrijven als kandidaat exploitant kunt u tot 5 maart 2012 pere-mail aanvragen bij mrabaut@gemeentesluis.nl of stheunissen@gemeentesluis.nl. Na deze datum vervalt de mogelijkheid tot inschrij- Oostburg, 8 februari 2012 J.Suurmond,wnd. burgemeester J. Dijkstra, secretaris Gemeente Sluis Postbus 27,4500 AA Oostburg Tel. (0031) 0117-457 000 e-mail info@gemeentesluis.nl website www.gemeentesluis.nl Konijnen kunnen prima buiten gehouden worden als het vriest, zolang ze maar een hok hebben om in te slapen. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19