Brede school Ritthem is brug te ver Duikers stadsgewestelijke brandweer oefenen onder het ijs Hennepkwekerij leeggehaald almanak Lekker klusje WOENSDAG 8 februari 2012 17 PZC WALCHEREN Basisschool Tweemaster/Kameleon wil Souburg niet uit door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Als de Burcht Rietheim pers se een brede school in Ritthem wil, dan haakt de Twee master/Kameleon als partner af Die wil Souburg niet uit. „Moet ik zeshonderd kinderen op de fiets over drukke wegen naar Ritthem sturen, voor nog geen der tig kinderen daar?" De Burcht Riet heim heeft de stekker getrokken uit de drie voorgelegde locaties in Souburg, maar voor de directeur van de Tweemaster/Kameleon is Ritthem onbespreekbaar. Dan maar zonder de Burcht Riet heim. „De Tweemaster/Kameleon is immers al een brede school," al dus directeur John Eckhardt. „We hebben kinderopvang, peuterspeel zaal, opvang voor en na schooltijd, verlengde schooldagen, samenwer king met een kinderfysiothera peut, een begeleider van dyslecti sche kinderen en een mediatheek. Alles behalve christelijk onderwijs en een wijkcentrum, maar die zou den we toch al niet krijgen." Ook die andere school kan Eck hardt best missen. „Tot nu toe be tekenen brede scholen in Neder land enkel dat er meer scholen on der één dak zitten. Tot samenwer king komt het vaak niet. Iedereen in het onderwijs kent de verhalen over muurtjes in de teamkamer en leerlingen die niet op eikaars schoolplein mogen komen." Daarom haalt Eckhardt net zo lief zijn oude nieuwbouwplan uit de kast. Van acht jaar geleden, toen er van de gemeente Vlissingen een plan 'moest en zou komen' voor een nieuwe school. Er is toen zelfs al een sessie met een architect ge weest. Sindsdien, en later door ge sprekken over samenwerking met de Burcht Rietheim, zijn de school gebouwen niet meer onderhou den. „Als we al onze gebouwen aan het Oranjeplein plat gooien, ontstaat daar een mooie ruimte voor een prachtige nieuwe school. Maar het kan ook ergens anders in Souburg. Dan zouden we wat ons betreft volgend jaar kunnen begin nen met bouwen. Dit heeft alle maal veel te lang geduurd." Waarom mag ik niet in Nederland blijven? 20 en 21 door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - De politie heeft gister middag rond 13.00 uur een hen nepkwekerij ontmanteld in een woning aan de Blikkenburg in Vlis singen. De kwekerij was verdeeld over twee ruimtes. Op de zolder wer den 218 en in een slaapkamer 208 planten aangetroffen. De stroom werd van de Delta gestolen. In de woning was niemand aanwezig. Al le planten en de apparatuur zijn door de Vlissingse gemeentereini ging afgevoerd en vernietigd. In de agenda van een verslaggever kunnen op een dag de meest uiteenlo pende zaken passeren. Niet zelden leidt het werk tot een na dere kennismaking met bijzondere zaken. Op de redactie in Goes overzag een verslaggeefster de verdeling van de onderwerpen van die dag. Zij riep daarop vrolijk „Smakelijk klusje, zeg!", naar de collega die het betreffende onderwerp onder zijn hoede zou nemen. Tip? redactie@pzc.nl Die keek op zijn beurt verrast op: „Smakelijk? Wat bedoel je? Staat er nog iets anders op de agenda voor mij?" „Nou, een bezoekje aan een groot handel in Italiaanse verswaren is zo rond het middaguur toch niet ver keerd?", kreeg hij als antwoord van zijn collega. „O, dat", zakte de collega teleurge steld weer over zijn werk. „Het gaat niet om verswaren. Het zijn verfwa ren. Met een F." Alle duikers van de stadsgewestelijke brandweer namen een ijsduik in het Veerse Meer foto Roland de Jong ARNEMUIDEN - Het was een ijskou de oefening, alle veertien duikers van de stadsgewestelijke brand weer Middelburg/Vlissingen maak ten gisteren een ijsduik in het Veer se Meer. In drie sessie, 's ochtends, in de middag en 's avonds,gingen de duikers het ijskoude water in bij kanohaven Kanoa in Arnemuiden. Om de duik mogelijk te maken, werd eerst een wak gehakt in het vijf centimeter dikke ijs. Coördina tor van het duikteam Johan van Tilburg ging zelf ook het water in. „Het is een aparte ervaring. Oriën tatie is lastiger, normaal heb je één geheel qua licht. Nu is die lichtin val anders. Je hebt ijs boven je, waar hier en daar sneeuw op licht, en wakken. Maar het zich ónder water is beter. Het water is rustig omdat er geen wind is, je hebt geen last van sedimenten." De duikers bleven maximaal twin tig minuten onder water. Volgens Van Tilburg kan een duiker dat in deze omstandigheden een half uur tot veertig minuten uithouden. „Maar vanwege de veiligheid en in zetbaarheid van de duikers, deden we het wat korter." Mocht zich el ders een calamiteit voordoen, zijn de duikers direct inzetbaar. „We hebben de duikuitrusting al aan, dus we zijn sneller weg dan an ders". Onder water hebben de dui kers verschillende zoekmethoden geoefend. Van Tilburg: „Nee, we hebben niets aparts gevonden. Een zonnebril en wat klein afval." Potroos 3** _8 Rood of wit. hoogte 30 cm potmaat 10.5 cm, exclusief plantentas Lizzy. 3 Geldig t/m 15 februari. Intratuin Koudekerke Galgeweg (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. jO intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17