Rusland, China, Iran brengt medeschuldig in Syrië* 81 buiteniani m m Sneeuwval Abbas leidt Palestijnse regering Roemeense premier stapt op na protesten ^99f Diamant J KJ dinsdag 7 februari 2012 <msseozaxssssssso33ses& Verenigde Staten sluiten ambassade Moslim Broederschap veroor deelt veto van Rusland en Chi na. Russische minister Lavrov be stempelt westerse reactie op veto als hysterisch. Leger voert beschieting Homs op. LONDEN - Rusland, China en Iran zijn volgens de Moslim Broeder schap medeplichtig aan de 'slach ting' die wordt aangericht door het regime in Syrië. Dat stond gis teren in een verklaring van de isla- mistische beweging, die werd uit gegeven in Londen. Volgens de broederschap voorzien deze lan den het Syrische regime van wa pens en voorraden, die worden in gezet tegen weerloze mensen. Rusland vindt de reacties in het Westen op zijn veto in de VN-Vei- ligheidsraad hysterisch. De Russen en de Chinezen voorkwamen daar mee zaterdag dat het belangrijkste politieke orgaan van de Verenigde Naties het geweld van de Syrische president Bashar al-Assad tegen be togers veroordeelde en hem op riep op te stappen. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, neemt het andere le den van de raad kwalijk dat zij de stemming over de resolutie heb ben doorgedreven en niet hebben gewacht op de resultaten van zijn bezoek aan Syrië vandaag. In de westerse hoofdsteden werd Rusland na de stemming beschre ven als een diplomatieke schurk. Een Franse minister oordeelde dat de Russen 'een schop onder hun kont' verdienden. „Enkele reacties uit het Westen op de stemming in de VN-Veiligheidsraad zijn onfat soenlijk en grenzen aan hysterie", zei Lavrov. De Verenigde Staten hebben de ambassade in de Syrische hoofd stad Damascus gesloten. Alle me dewerkers hebben het Arabische land inmiddels verlaten. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington gisteren be kendgemaakt. Het departement noemt als reden voor het besluit de verslechterende veiligheidssitua tie in Syrië. De Nederlandse am bassade in Syrië blijft open. Dat liet minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken gisteren we ten. Groot-Brittannië en België hebben LEKKER UITWAAIEN OP AMELAND 3 DAGEN GENIETEN IN EEN LUXE HOTEL Heerlijk uitwaaien op het mooiste Waddeneiland van Nederland! Ontdek de pittoreske dorpjes op Ameland met een rijke historie, cultuur en leuke winkeltjes. Geniet van de stilte in natuurreservaat Het Oerd en het uitgestrekte duingebied of maak een verfrissende wandeling langs het zandstrand. Boek dit arrangement en ontdek zelf eens hoe leuk Ameland is! WestCord Hotel Noordsee Ook het hotel zal u aangenaam verrassen. Hotel Noordsee is een gastvrij en luxueus ingericht hotel, aan de rand van het gezellige dorp Nes. Uw hotelkamer is voorzien van alle comfort. Het hotel heeft een gezellig Grand Cafe, een bar, restaurant, terras, een binnenzwembad, sauna, solarium en Turks Stoombad. ontvangst met koffie/thee en gebak 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner 1 dag fietshuur en fietsroutes i gebruik binnenzwembad 1 50% korting op sauna en solarium SLECHTS PER PERSOON' NORMAAL €149,00 Vanafapril tot 30juni 109,- p.p. Wcckcndrocsliy 20.- p p m.u.v.7 -2 t/m 31-3. Tocrincnbtlastinfl: i.isp.ppn- T;bofkfnr/m3ojuni2012 WestCord Boeken of informatie: www.westcordhotels.nl/ Wegener of tel: 0519-54 66 00 hun ambassadeurs in Syrië voor overleg teruggeroepen. De Syri sche ambassadeur in Londen is op het matje geroepen. De Belgische autoriteiten laten de Syrische ambassade in Brussel extra beveiligen na een aanval op het gebouw in de nacht van zon dag op maandag. Tientallen men sen drongen het complex binnen en richtten er vernielingen aan. Het is belangrijk een oplossing te vinden voor het conflict in Syrië zonder internationale militaire in terventie. Dat heeft de Amerikaan se president Barack Obama giste ren gezegd. Een oplossing via on derhandelingen is in Syrië nog al tijd mogelijk, aldus Obama. Het leger van Syrië heeft gister ochtend de artilleriebeschietingen op de stad Homs opgevoerd. Een verslaggever van de BBC ter plaat se zei dat er vrijwel voortdurend granaten neerkomen. Volgens re bellen in de stad is het vuur ge richt op een hospitaal dat wordt gerund door tegenstanders van de regering. zie onze website:buitenland Amateurbeelden van de bombardementen in Syrië DOHA - De Palestijnse president Mahmoud Abbas gaat een Pales tijnse interim-regering leiden. Dat is de uitkomst van overleg tussen zijn partij Fatah en haar rivaal Ha rnas in Qatar. Dat maakte Abbas gisteren bekend. Het akkoord wordt gezien als een belangrijke stap naar verzoening. Abbas onderhandelde in Doha met Hamastopman Khaled Mes haal over de kwestie. Beide par tijen spraken vorig jaar april al af de strijdbijl te begraven en een in terim-regering te vormen tot de verkiezingen, die voor mei dit jaar gepland staan. Maar ze konden het niet eens worden over de benoe ming van een interim-premier. Fa tah hield vast aan huidig premier Salam Fayyad, terwijl Harnas een nieuwe tijdelijke regeringsleider wilde. Fayyad ligt goed in het Wes ten en bij Israël. De nieuwe regeerploeg gaat be staan uit onafhankelijke personen en technocraten. Ze gaat de presi dents- en parlementsverkiezingen in Gaza en de Westoever voorbe reiden. Op 18 februari worden de nieuwe regering en de verkiezings datum bekendgemaakt. Verder be loven beide partijen alle politieke gevangenen vrij te laten, aldus nieuwszender al-Jazeera. Fatah bestuurt delen van de Weste lijke Jordaanoever. Hamas nam in juni 2007 rnet geweld de macht over in de Gazastrook. Harnas staat op de lijst van terreurgroepen in de EU en de VS. door onze correspondent Joost van Egmond BELGRADO - Als voor een heel land de noodtoestand wordt afgekon digd, en dat ook nog in Europa, toch niet direct het meest armoedi ge deel van de wereld, moet er wel iets aan de hand zijn. In Servië (twee maal zo groot als Neder land, 7,2 miljoen inwoners) heeft het kabinet tot deze ingrijpende maatregel besloten vanwege 'ko ning winter'. De sneeuwschuivers kunnen het niet meer bolwerken. Regionale wegen zijn onbegaanbaar en voor een deel van de snelwegen geldt hetzelfde. De temperatuur loopt uiteen van min 15 tot min 25 gra den. Sommige dorpen en steden zijn door hevige sneeuwval al twintig dagen onbereikbaar. Vol gens de nooddiensten zijn zo'n ze ventigduizend mensen van de bui tenwereld afgesloten. Tien mensen zijn inmiddels doodgevroren. In 38 veelal kleinere en afgelegen ge meenten gold de noodtoestand al. Hier is veel te weinig mankracht en machinerie beschikbaar om de situatie het hoofd te bieden. De na tionale noodtoestand maakt het mogelijk hulp te concentreren waar die het hardste nodig is. Ge meentelijk personeel en materieel kan nu worden verplaatst naar de zwaarst getroffen plekken. Ook le ger en politie worden onder de na tionale noodtoestand ingezet. De extreme kou houdt volgens de meteorologische dienst nog zeker een dag of tien aan. Bovendien voorspelt de dienst nog tientallen centimeters extra sneeuwval in de komende dagen. Scholen zijn al ge sloten. Gas- en stroomverbruik breken al le records. Voorlopig levert dat nog geen problemen op. De stroomvoorziening is niet in ge vaar. Veel Serviërs maken zich wel zorgen over de gastoevoer. Het land is vrijwel volledig afhankelijk van gasimport uit Rusland, dat de laatste dagen minder levert. Voor de zekerheid slaan veel mensen turf en hout in om ouderwets de kachel te kunnen stoken. BOEKAREST - De Roemeense cen trumrechtse premier Emil Boe heeft gisteren zijn aftreden aange kondigd, na protesten tegen bezui nigingen van zijn regering. Boe zei dat hij ontslag neemt we gens de politieke en sociale span ningen. Minister van Justitie Cata- lin Predoiu neemt voorlopig het premierschap waar. President Traian Basescu heeft het hoofd van de geheime dienst, de partijlo zen Mihai Razvan Ungureanu, ge vraagd een nieuwe regering te for meren. Hij heeft 10 dagen de tijd om een ministersploeg samen te stellen en goedkeuring van het par lement te krijgen. Ungureanu was van 2004 tot 2007 minister van Buitenlandse Zaken. De afgelopen tijd hebben Roeme nen in groten getale geprotesteerd tegen drastische bezuinigingen en de verslechterende levensstan daard in het EU-land. De protes ten waren vooral gericht tegen Boe en zijn partijgenoot Basescu. Boe was verantwoordelijk voor for se bezuinigingen. Zo worden amb tenarensalarissen met een kwart verlaagd en de omzetbelasting ver hoogd. De maatregelen waren no dig om tot een akkoord te komen over 20 miljard euro steun van on der meer het Internationaal Mone tair Fonds en de Europese Unie. LONDEN De Britse Royal Mail heeft gisteren zes nieuwe postzegels uit gebracht om het zestigjarig (diaman-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8