Bezorgen in de sneeuw is het ergste Europese Top in Zeeland, Agri Aqua 2012 Haven Gent groeit uit tot Europese graanschuur 21 De serie Vrijbuiters, portretten van mensen die veel in de buitenlucht zijn, verschijnt vanaf deze week op dinsdag. Vandaag: De krantenbezorger. Lou Neissen dinsdag 7 februari 2012 door Hans Tabbers 'Afgelopen dagen was het pittig met die sneeuw en kou; zaterdag was het min achttien graden. Vooral in de polders was het glibberig, omdat de sneeuw was platgereden.' Lou Neissen levert zijn laatste pakketje met kranten voor de losse verkoop af bij zorgcentrum De Vurssche. Langslapers zijn ze geen van allen, de bezorgers die 's morgens vanaf vier uur het krantende pot aan de Noordpolder straat in Axel binnendruppelen. Te gen elf uur 's avonds naar bed en om drie uur eruit. Na het werk nog enkele uren de ogen dicht. Dat is voldoende. Het lichaam raakt eraan gewend. Problemen zijn er alleen met slecht weer. Het ergste: sneeuw. Bikkels zijn ze. Goed ingepakt te gen de kou, maar toch. Lou Neis sen (72) uit Axel, onlangs gehul digd voor zijn 25-jarig jubileum als bezorger, zou het werk echter niet willen missen. Hij voelt er zich goed bij. En het levert een aardige bijverdienste op. Neissen kent de polderwegen als zijn broekzak. Twee uur heeft hij meestal nodig. De afgelopen dagen was hij echter heel wat later thuis dan gebruikelijk. Neissen telt op het depot de kran ten af die hij nodig heeft. PZC en De Stem, maar ook Telegraaf, Trouw, Algemeen Dagblad, Neder lands Dagblad, Financieel Dag blad, Volkskrant en NRC Next. Een hele administratie, die nauw gezet moet worden gevolgd. An ders komt hij er straks tekort. Lou snelt in zijn Opel Agila door de verlaten straten naar het cen trum, waar hij zijn kranten voor de losse verkoop aflevert bij Albert Heijn en Bruna. Vervolgens naar het appartementencomplex 't Kas teeltje van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) aan het Kennedyplein. Hij bezit de sleutel van de voordeur, zodat hij foto Peter Nicolai in de hal kan. Een derde bundeltje is voor het benzinestation. Vervol gens snort hij naar het dierenpen- sion aan de Langeweg en duikt de polder in, richting Zuiddorpe en Overslag. Het is nog pikdonker. Lou rijdt zo dicht mogelijk langs de brievenbus sen aan de kant van de weg, om de krant door het geopende por tierraam in de gleuven te schui ven, zodat hij zo min mogelijk hoeft uit te stappen. Dat lukt niet altijd. Vaak is het eruit klauteren, met een stevige tred op zijn doel af en in hetzelfde flinke tempo te rug de auto in. Na twee uur is het laatste adres in Overslag afgewerkt en kan hij te rug naar Axel. Het laatste pakketje is voor de losse verkoop in zorg centrum de Vurssche. Naar huis, voor koffie en enkele uurtjes sla pen, tot elf of twaalf uur. Daarna wacht de nabestelling. Waarom voor dit leven gekozen? Om niet hele dagen binnen te zit ten. Volledige dagen werken kon niet meer. Op 36-jarige leeftijd was Lou al afgekeurd: zijn rug. Hij verhuisde in 1978 van Limburg naar Sas van Gent. Daar besloot hij een krantenwijkje te nemen. Thuis zitten beviel hem niet. Vijf jaar bezorgde Lou in Westdorpe, de laatste twee jaar daarvan ook in de helft van Sas van Gent. In 1986 werd hij geopereerd aan een dub bele hernia. Er waren complica ties. Het herstel was langdurig. Een jaar later begon Lou als bezor ger in Axel, nu 25 jaar geleden. Ook was hij jarenlang depothou der. Lou houdt nog de looplijsten van de bezorgers bij. „Ik doe het graag", vertelt hij thuis bij de koffie. „Het is een goede the rapie voor mij-. „Wanneer ik te lang in bed blijf liggen, krijg ik last van mijn rug. 's Zondags haal ik mijn rust in en slaap ik de klok rond, maar dat is niet goed voor mijn rug, merk ik daarna." Wel eens spijt gehad? „Nee hoor", zegt Lou resoluut. „Af gelopen dagen was het pittig met die sneeuw en kou; zaterdag min achttien graden. Vooral in de pol ders was het glibberig, omdat de sneeuw was platgereden. Maar we wisten waar we aan toe waren, want vrijdagmiddag was de sneeuw al gevallen. Je moet het wat rustiger aan doen. Normaal ben ik om zeven uur thuis, zater dag pas om kwart voor negen." En straks is het weer voorjaar. „Heerlijk, wanneer het vroeg licht wordt. Prachtig om dan buiten te zijn." JANSSEN JANSSEN C.S. GERECHTSDEURWAARDERS EINDHOVEN Uit een exploot van mij van 25-01-2012 blijkt dat op verzoek van De Vereniging van Eigenaren Coöperatieve Exploitatievereniging 'Onze Hoeve' U.Agevestigd te Brmnisse, die woonplaats heeft gekozen te Amstelveen, Van der Hooplaan 7 op het kantoor van de advocaat mr. W.J.J. Lamers, is gedagvaard Dhr. H L. Lennartz, die zonder bekende woon- en/of verblijfplaats is binnen en buiten Neder land, om op maandag 07 mei 2012 om 10.00 uor in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter zitting van de Rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg. De vordering strekt tot betaling van een geldsom. Een kopie van dit exploot kan door Dhr. H.L. Lennartz bij onderstaande deurwaarder wor den opgevraagd. M.L. Scheepbouwer t.k. Gerechtsdeurwaarder Postbus 1085, 5602 BB Eindhoven Avignonlaan 9, 5627 GA Eindhoven door Wout Bareman GENT - De haven van Gent ontwik kelt zich steeds meer als de graan schuur van West-Europa. Het graanopslagbedrijf Euro-Silo, dat al twee vestigingen in het havenge bied heeft, heeft besloten een der- de graanterminal te bouwen aan het Kluizendok op de westoever van het Kanaal Gent-Terneuzen. Die moet in 2014 gereed zijn. De opslagloodsen krijgen een capa citeit van 200.000 ton. Er vinden na de ingebruikname dagelijks een kleine veertig havenarbeiders werk in de overslag. Euro-Silo is sinds 1968 actief. Het bedrijf, dat vanuit Gent graan exporteert naar bijna alle West-Europese landen, beschikt nu al over vestigingen aan het Sifferdok (silo's met een ca paciteit van 245.000 ton) en Ro- denhuizedok (405.000 ton). Met de nieuwe terminal komt de totale capaciteit op 850.000 ton. Vorig jaar verwerkte het bedrijf in totaal 4,2 miljoen ton graan. Volgens ma nager Daniël Matthys hangt het be sluit om een derde vestiging te ver wezenlijken samen met de aankon diging dat de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen definitief doorgaat. Aan het Kluizendok heb ben zich inmiddels 14 bedrijven ge vestigd op 100 hectare. Zeelandhallen - zie www.agri-aqua.nl, ook voor kortingskaarten Kioti tractors, o.a. groot in Amerika en Canada, John Deere over de hele wereld, Navalu met boten uit Marseille, Cocco Luciano voedselverwerking uit Italië, AKW hydrocyclonen uit Duitsland, Haith Tickhill Industrial Food Handling uit Engeland, internationale expertise van Roetti van Yerseke en Krijn Verwijs, bio- toxine testprogramma's uit Schotland, Donaghys horticulture Nieuw; Zeeland bij W. Bakker, köeltechnische installaties uit verschillende landen, bezoekers Uit alle agri- en aqua- j sectoren, meer dan 600 congresgangers en volop aandacht in de landelijkse (vak)pers. Donderdag 9 februari: 14 00 - 22.00 uur Vrijdag 10 februari: 11.00 -18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57