zeeland 119 Nieuwe kans voor ideeën visie Gezin Ahmaribaf wacht na n jaar op duidelijkheid Onderzoek naar toekomstig gebruik Geschillencommissie vuilverbrandingsoven aan de grens geeft Rabobank standje dinsdag 7 februari 2012 door René Hoonhorst Al 5 jaar woont Yan Lin in Nederland. Na vele omzwervingen woont ze nu in Terneuzen. door Martijn de Koning Slecht nieuws over een nade rende uitzetting, zoals bij Yan Lin het geval is, wil niet altijd zeggen dat er helemaal geen hoop meer is op een betere uit komst. Dat bleek onder meer bij de familie Ahmaribaf uit Oost burg. Het Iraanse gezin (vader, moeder en twee dochters) kreeg eind 2010 te horen dat er na bijna tien jaar afwachten geen plaats voor hen is in ons land. Een hand tekeningenactie, opgezet door on der meer scholieren van het Zwin College, leverde weliswaar duizen den handtekeningen op, maar kon de rechter niet vermurwen. Dat asielzoekers veel juridische mogelijkheden hebben om nieu we aanvragen te doen, bleek ver volgens ook. Het gezin Ahmaribaf deed in de loop van vorig jaar een vierde verzoek, deels gebaseerd op nieuwe informatie en feiten. „We hopen op een algemeen kin- derpardon", vertelde vader Amir gisteren. „Die zou gelden voor kin deren die minstens acht jaar in Ne derland zijn, en voor hun gezin. Wij wonen hier al bijna elf jaar. Onze jongste dochter was een ba by toen we hier kwamen." De oudste dochter van Amir is inmid dels 14 jaar. De familie, die christen is en bang is in Iran vervolgd te worden, hoort binnen twee weken of ze mag blijven. „Hopelijk wordt ons leven dan normaal", zegt Amir. Dat is nu niet het geval. „We zijn alle vier in behandeling bij een psychiater. Van de spanning." RETRANCHEMENT - Inwoners van Retranchement krijgen morgen tij dens een inloopavond in het dorpshuis nog eens de kans idee ën aan te dragen voor een dorpsvi sie voor hun woonplaats. Het Kwaliteitsteam, dat bezig is met de visie, houdt die bijeen komst omdat er ontevredenheid is over de voortgang van de visie. Het team, bestaand uit deskundi gen en vertegenwoordigers van on der meer dorp, gemeente en pro vincie, werd gevormd om te zoe ken naar compensatiemogelijkhe den voor de nadelige gevolgen van geplande uitbreiding van het nabij gelegen natuurgebied Het Zwin. Voor de inwoners is niet duidelijk wat van hen verwacht wordt, zo werd de dorpsraad de laatste tijd duidelijk. Daardoor zijn er maar weinig concrete ideeën vanuit het dorp gekomen. Verder heeft de dorpsraad, net als de gemeente en de Partij voor Zeèland, nogal wat kritiek op het door de provincie in geschakelde Bureau Ruimtelijke Ordening. Die levert bijdragen aan het Kwaliteitsteam, maar zou te weinig oor hebben voor wensen van de bevolking en alleen op ei gen plannetjes broeden. Dorpsraadvoorzitter Bram Basting benadrukt dat Truzement vooral behoefte heeft aan 'realistische plannen, die op voldoende draag vlak kunnen rekenen en bijdragen aan de leefbaarheid in het dorp'. Eind oktober, tijdens een vorige bijeenkomst, benadrukten ambte naren al dat overheden pas met geld over de brug komen als kans rijke plannen het levenslicht zien, en dat er dus niet sowieso een zak geld beschikbaar komt. Mathieu van Woerkom, die na mens de provincie in het Kwali teitsteam zit, benadrukt dat bewo ners en ondernemers niet alleen aan geld moeten denken als com pensatie. „Ondernemers met goe de ideeën moeten vooral laten we ten onder welke voorwaarden ze hun plannen kunnen verwezenlij ken. Als er planologische of ver- gunningtechnische voorwaarden zijn, kunnen gemeente of provin cie vaak helpen." De inloopavond duurt van 19.30 tot 21.30 uur. door Frank Cijsel en Wout Bareman KNOKKE-HEIST - De Vlaamse vuil verbrandingsoven aan de Neder lands-Belgische grens vlakbij Sint Anna ter Muiden is verouderd en voldoet niet meer aan de Europese regels. Jaarlijks wordt er 37.000 ton afval verbrand. Het is de kleinste verbrandingsoven van België. De gemeente Knokke-Heist en ex ploitant nv Dalkia onderzoeken de mogelijkheden om de installatie zodanig aan te passen, dat in de toekomst meer energie kan wor den gewonnen uit het verbran dingsproces. In 2014 loopt de milieuvergunning voor verbranding van (hoofdzake lijk) huisvuil af Het is, vinden het schepencollege van Knokke en de exploitant, een mooie gelegenheid om de verbrandingsinstallatie te moderniseren. Daarvoor is im mers een nieuwe milieueffectrap portage nodig. De procedures daarvoor zijn in middels gestart. Ook 'buurman' Sluis is daarvan op de hoogte gebracht omdat er ook in de toekomst 'mogelijk grens overschrijdende effecten te ver wachten zijn', schrijft het Vlaamse ministerie van Leefmilieu, Natuur en Energie in een kennisgeving aan het gemeentebestuur. Dat kan, net als andere belanghebbenden, nog tot 21 februari bezwaar ma ken. Het dossier ligt ter inzage bij de milieudienst op het stadhuis van Knokke-Heist. Naast moderni sering van de installaties kan ook besloten worden tot sloop. In dat geval ontstaat ruimte om het aangrenzende container- en re- cyclagepark uit te breiden. Volgens Marleen van de Walle van de mi lieudienst van Knokke is het abso luut niet de bedoeling dat de capa citeit van de oven wordt uitge breid. Is er sprake van modernise ring, dan is dat alleen om te vol doen aan de Europese regelgeving. door Martijn de Koning SINT LAUREINS (B) - De geschillen commissie van Kifid, een klachten instituut voor financiële onderwer pen, heeft de Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen op de vingers getikt. De bank kon een klant te lang geen duidelijkheid geven over zijn tegoed aan edele metalen en wekte ook de indruk dat het daar mee gemoeide bedrag veel hoger was dan uiteindelijk bleek, vindt Kifid. Volgens klant George Buysse, uit Sint-Laureins, was de kous daar mee niet af Beide partijen zijn het erover eens dat Buijsse eerst van het kastje naar de muur werd ge stuurd voordat hij te horen en te zien kreeg dat zijn waardepapieren 32.000 euro waard zouden zijn. Buysse besloot zijn tegoed te ver kopen, maar werd twee dagen la ter door de bank gebeld dat er een fout was gemaakt: het zou gaan om 3200 euro. Kifid veroordeelt het optreden van de bank, die op dit gebied ook zelf schuld bekent. Over wat er daarna gebeurde, lo pen de verhalen echter uiteen. Vol gens Buysse heeft hij aangegeven de verkoop ongedaan te maken, maar weigerde Rabobank dat. Ki fid kon, wegens gebrek aan bewijs, daar niet over oordelen. Yan Lin (27) en haar dochtertje Wen (4) voor hun huis aan het Wagnerhof in Terneuzen, waar ze zich veilig voelt voor de Slangenkoppen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55