Inceptio biedt stageplaatsen zeeland 121 Unieke kans Europese Top in Zeeland, Agri Aqua 2012 'Checkpoint moet gesloten blijven' ILAEBOR Cabaretiers mnOMansHMH Inceptio is onderdeel van het project iLaebor, een Europees initiatief dat in Nederland, België en het Verenigd Koninkrijk mensen met een achterstand op de arbeidsmarkt op weg helpt. Bij Inceptio begint de begeleiding al in de opleiding. dinsdag 7 februari 2012 Stagiair Jobbe de Wilde vindt het een unieke kans dat hij een bedrijf van a tot z mag opzetten, al is het soms ook heftig vm allerlei deadlines te moeten halen. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Coffeeshop Check point moet dicht blijven, oordelen fractievoorzitters van de meeste partijen in de Terneuzense ge meenteraad. Er is voor de lokale markt geen tweede verkooppunt nodig naast de overgebleven coffee shop Miami, stellen zij in meerder heid. Dat blijkt volgens hen uit het feit dat de overlast door illegale ver koop sinds de sluiting van Check point eind 2008 binnen de perken is gebleven. De fractievoorzitters reageren op de uitspraak van het gerechtshof in Den Haag afgelopen donderdag. Het hof oordeelde dat het Open baar Ministerie niet tot vervolging van Checkpoint had mogen over gaan, omdat de coffeeshop on danks de enorme groei jarenlang was gedoogd en de gemeente zelfs allerlei voorzieningen trof om de klantenstroom in goede banen te leiden. Eigenaar Meddie Willem- sen had eerder moeten worden ge waarschuwd. Het vonnis van het hof was voor menigeen een verrassing. De Mid delburgse rechtbank had Check point eerder nog veroordeeld als een criminele organisatie en een miljoenenclaim opgelegd. Raadsle den van TOP/Gemeentebelangen, PvdA en CDA zeggen - nadat ze de Haagse uitspraak goed hebben doorgenomen - dat ze allerminst verbaasd zijn, en concluderen dat het gedoogbeleid niet deugt. Om dat verkoop via de voordeur wordt gedoogd, maar leveren via de ach terdeur niet mag. De achterdeur moet ook open, stellen de par tijen. Dan kan de overheid ook het thc-gehalte controleren, de werkza me stof in wiet en hasj. KORTGENE - In De Pompweie in Kortgene spelen zaterdag 11 februa ri Jim Speelmans met zijn pro gramma Nu met medicijnen en Roel Verburg met de show De naam zegt het al. De organisatie is in handen van Het Nut en de voor stelling begint om 20.00 uur. JANSSEN JANSSEN C.S. GERECHTSDEURWAARDERS EINDHOVEN Uit een exploot van mij van 25-01-2012 blijkt dat op verzoek van De Vereniging van Eigenaren Coöperatieve Exploitatievereniging "Onze Hoeve' U.A., gevestigd te Bruinisse, die woonplaats heeft gekozen te Amstelveen, Van der Hooplaan 7 op het kantoor van de advocaat mr. W.J.J Lamers, is gedagvaard Dhr. H.L. Lennartz, die zonder bekende woon- en/of verblijfplaats is binnen en buiten Neder land, om op maandag 07 mei 2012 om 10.00 uur in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter zitting van de Rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg. De vordering strekt tot betaling van een geldsom. Een kopie van dit exploot kan door Dhr. H.L. Lennartz bij onderstaande deurwaarder wor den opgevraagd. M.L Scheepbouwer t.k. Gerechtsdeurwaarder Postbus 1085, 5602 BB Eindhoven Avignonlaan 9. 5627 GA Eindhoven Het door studenten gerunde be drijfje Inceptio, dat studenten helpt die moeizaam aan een sta geplaats kunnen komen, wordt- vrijdag 9 februari officieel geo pend. Het huist naast de Foyer de Jeunesse, waarmee Inceptio ook samenwerkt. door Rens Wisse Er zijn uiteenlopende rede nen waarom een aantal van onze studenten moei lijk aan een stageplaats kan komen", zegt Jan Weststrate, projectleider bij het Economisch College Zeeland. Inceptio richt zich primair op studenten die, om welke reden dan ook, extra begelei ding nodig hebben naar een stage plaats." Inceptio biedt administratieve en commerciële- dienstverlening aan Zeeuwse bedrijven en organisa ties. Extra inkomsten komen uit een winkel waarm onder meer schoolspullen worden verkocht. Hoewel het nu nog kleinschalig is, moet het in de toekomst verder uit breiden. „Zelfstandigheid is daarbij van groot belang", zegt Jan Weststrate „Inceptio is een onderneming waarin het Economisch College op de achtergrond zeer betrokken is, maar die zoveel mogelijk zelf standig opereert. De studenten zet- Stagiairs Jobbe de Wilde (r) en Mus tafa Awaleh aan het werk bij leer- en werkbedrijf Inceptio. foto Ruben Oreel ten het bedrijfje op en hebben de naam van Inceptio zelf bedacht. De dagelijkse leiding is in handen van een bedrijfsleider." Voor deze functie heeft het ROC een beroep gedaan op het project bureau EVE8t. Het projectmanage ment van EVE8c heeft veel erva ring met stagiairs op MBO-en HBO-niveau en het leer- en werk bedrijf kan profiteren van het uit gebreide relatienetwerk van het be drijf. Inceptio is onderdeel van het Euro pese project ILaebor, dat groepen die moeilijker aansluiting vinden bij de arbeidsmarkt, op weg moet helpen. Jobbe de Wilde is stagiair van de opleiding Marketing en Communicatie. Er is volgens hem genoeg te doen: „Op dit moment zijn we nog bezig met opstarten. Het is een unieke kans om te zien hoe je zo'n bedrijf van a tot z op zet Je moet wel rekening houden met heel veel zaken. Dat is best heftig als je nog geen ervaring hebt met ondernemen." Zijn colle ga-stagiair Mustafa Awaleh vult aan: „We moeten zelf een busi nessplan schrijven en ik ben nu be zig met de inventarisverzekering te regelen. Je moet echt je best doen om je deadlines te halen." De locatie in de Vlissingse Wal- straat is niet willekeurig gekozen. Weststrate: „Een deel van de be drijfsruimte wordt gehuurd en een deel mag worden gebruikt van Foyer de Jeunesse. Jongeren die in de appartementen van de Foyer wonen, worden bij hun studie of bij het vinden van werk begeleid. Op beide terreinen kan Inceptio ondersteuning bieden, zo ontstaat een win-win situatie. Zeelandhallen - zie www.agri-aqua.nl, ook voor kortingskaarten Kioti tractors, o.a. groot in Amerika en Canada, John Deere over de hele wereld, Navalu met boten uit Marseille, Cocco Luciano voedselverwerking uit Italië, AKW hydrocyclonen uit Duitsland, Haith Tickhill Industrial Food Handling uit Engeland, internationale expertise van Roem van Yerseke en Krijn Verwijs, bic toxine testprogramma's uit Schotland, Donaghys horticulture Nieuw Zeeland bij W. Bakker, koeltechnische installaties uit verschillende landen, bezoekers uit alle agri- en aqua- sectoren, meer dan 600 congresgangers en volop aandacht m de landelijkse (vak)pers. Donderdag 9 februari: 14.00 - 22.00 uur - Vrijdag 10 februari: 11.00- 18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51