Protest scholen Borsele tegen fusie 201 zeeland Al 100 jaar Honderden bezwaren tegen varkensstallen Leger des Heils wil 125 lekkere warme truien dinsdag 7 februari 2012 Medezeggenschapsraad ziet samenwerking met Kibeo niet zitten SINT-MAARTENSDIJK - Het Leger des Heils in Nederland viert dit jaar het 125 jarig bestaan met allerlei ac ties waaraan het Leger des Heils Tholen graag meedoet. Vorige maand werd gedurende 125 minu ten gratis soep uitgedeeld op straat maar deze maand richt het Leger op Tholen zich op de solidariteit met daklozen. De afdeling wil min stens 125 lekkere warme winter truien inzamelen voor dakloze me demensen die het erg koud heb ben in de winter. Elke dinsdag en donderdagmiddag in februari kan iedereen die een goede warme trui over heeft, die brengen bij het dienstencentrum aan de Radda Barnenstraat in Sint- Maartensdijk tussen 13.30 en 16.30 uur. Vrijdag 10 februari tussen 18.30 en 20.00 uur worden ook truien ingeza meld. Gebruikte kleding kan ook in de kledingcontainer. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het openbaar on derwijs in de gemeente Borsele protesteert tegen een mogelijke be stuurlijke fusie met de kinderop- vangorgansiatie Kibeo. Volgens de Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad (GMR) is het niet verstandig het openbaar onderwijs in handen te geven van een kinderopvangorganisatie. „Als je een slager en een bakker laat sa menwerken krijg je een worsten broodje en daar is niet veel aan", zegt een woordvoerder. Het steekt de GMR dat niet wordt geluisterd naar de argumenten van het openbaar onderwijs zelf „Ons wordt alles in deelnemende vorm verteld. De gemeente is niet echt democratisch bezig." Volgens de GMR levert een bestuurlijke fusie met Nobego (de openbaar onder wijs organisatie in Goes en Noord-Beveland) veel meer op. „Twee gelijke organisaties zijn veel eenvoudiger in elkaar te schuiven." De gemeente wil dat echter niet omdat Nobego niet in Borsele ac tief is. Het gemeentebstuur is nu nog het hoogste bestuursorgaan van het openbaar onderwijs. De gemeente wil het openbaar onder wijs - verzelfstandigen. Dat vindt het gemeentebestuur handig in verband met onder meer de komende discussie over de toe komst van het gehele onderwijs in de gemeente Borsele. De gemeen te wil geen dubbele pet dragen. Als Kibeo het openbaar onderwijs overneemt van de gemeente Borse le, is sprake van een doorgaande leerlijn, een grote wens van Kibeo en de gemeente. Kinderen van 0 tot 12 jaar vallen dan onder één or ganisatie. Een extern bureau onder zoekt of deze bestuurlijke fusie een haalbare kaart is. „We staan nog aan het begin van een moge lijk traject", zei wethouder Marga Vermue eind vorig jaar voorzich tig- Volgens de GMR moet oojc Nobe go bij dit onderzoek worden be trokken. „Het is een teken aan de wand waarom dat niet is gebeurd. De gemeente wil maar één ding; een fusie met Kibeo." Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan een van de 250 winkels van Beter Horen. Daar staat de deur altijd voor u open voor een persoonlijk advies en een vakkundige hooroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gecertificeerde audiciens en profiteer van topkwaliteit producten en service. Wilt u ook beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Al meer dan 100 jaar de hoorspecialist van Nederland. Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800 - 020 01 59 (gratis) voor een winkel bij u in de buurt. www.beterhoren.nl zienswijze. Het gaat om plannen voor de bouw van twee stallen met elk 6720 vleesvarkens aan de Rum- mersdijkstraat en de Kamperweg. Daarvoor werd in 1994 al een bouwvergunning verleend, maar de milieuvergunning werd gewei- gerd. De varkensboeren doen nu een nieuwe poging. De hoorspecialist HULST - Het ziet er naar uit dat er honderden bezwaren zullen wor den ingediend tegen de mogelijke komst van megavarkensstallen bij Hengstdijk en Vogelwaarde. Alleen al in Hengstdijk heeft de plaatselijke dorpsraad tot nu toe zo'n 270 zienswijzen verzameld. Ook dorpsraden in andere kernen hebben pamfletten verspreid om mensen op te roepen bezwaar te maken. Op de website van de Stichting Regionale Bestrijding Varkens Invasie (SRVBI) staat een kant-en-klaar voorbeeld van zo'n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50