lPEt3»r Mediterrane verf is bezig aan een opmars 19 ROC en AZC bekijken verdere samenwerking Afgeslankte Veerse Muze en Compagnie door magere markt ÊmjÊW o\en..... Auto belandt onderaan dijk bij Hansweert dinsdag 7 februari 2012 tMade in..' is een rubriek waarin Opmerkelijke bedrijven uit de Be- felanden en Tholen worden be- Icht. Vandaag: Brignola Colori in Iholen, importeur van Italiaanse £rfproducten. bor Rob Paardekam ederland is een verf- land, vindt Filip de Moor van Brignola Co lori. Maar veel spannen- j dan een 'gewoon latex-verfje' fcrdt het volgens hem meestal Jët. „Nederlanders houden van K'akke muren. Dat is in de Medi terrane landen wel anders. Daar louden de mensen van levendige pmuren." Toch merken Filip en zijn echtge note Helena de Moor dat steeds meer Nederlanders ook wel eens aan de slag willen met bijvoor beeld Italiaanse verftechnieken. Daar zijn ze blij mee, want zij ver kopen sinds enkele jaren de verf producten van de Italiaanse produ cent Brignola Colori. Het begon zes jaar geleden. Filip zat destijds in de verkoop van verf- mengmachines. Tijdens een beurs in Duitsland kwam hij via via in contact met iemand van Brignola Colori. Deze vertelde dat zijn be drijf op zoek was naar iemand die de Italiaanse verfin de Benelux wilde gaan verkopen. 'Waarom niet?', dachten Filip en Helena. Niet veel later stapten ze in het vliegtuig om een bezoekje te brengen aan de fabriek van Brignola Colori in Genua. Daar raakten ze onder de indruk van de fraaie verftechnieken. Ze besloten de officiële importeur voor de Be nelux te worden. De eerste jaren brachten ze de pro ducten aan de man vanuit hun wo ning in Oud-Vossemeer. Daarin hadden ze verschillende technie ken toegepast, zodat hun huis als het ware een showroom was. „Sommige mensen vonden dat leuk, maar voor anderen was het een drempel", vertelt Filip. „Daar om ontstond de wens om een echt bedrijfspand te betrekken." Zo gezegd, zo gedaan. Brignola Co lori zit inmiddels al zes maanden aan de Handelsweg op bedrijven terrein Welgelegen in Tholen. Het echtpaar kan nog geen hele bo terham verdienen met de verkoop van de Italiaanse verf Daarom ver kopen ze ook etiketteermachines en afvulmachines. Toch merkt het tweetal dat de verf steeds beter gaat lopen. „Het gaat langzaam", stelt Filip. „We moeten een menta liteitsverandering bewerkstelligen. Nederlanders, en Belgen trouwens ook, doen niet zomaar iets anders op de muur dan ze gewend zijn." Brignola Colori levert aan zo wel particulieren als bedrij ven. Als het moet-, biedt ze het volledige plaatje. Zo heeft het Thoolse bedrijf een discotheek in Capelle aan den IJssel van een spannende verflaag voorzien. Filip hoopt in de toekomst meer op drachten uit de horeca te krijgen. Toch zullen particulieren altijd welkom blijven, al komen ze voor een halve liter. Op een paar pro ducten na, is de verf gemakkelijk door Luc Oggel GOES - Het ROC Zeeland cluster Welzijn en het asielzoekerscen trum (azc) in Goes willen meer gaan samenwerken. Op dit mo ment wordt onderzocht welke mo gelijkheden er zijn. Sinds het begin van dit schooljaar bieden twaalf eerstejaars leerlin gen van de opleiding Pedagogisch Werkjeugdzorg activiteiten aan voor de kinderen in het asielzoe kerscentrum. Dat gebeurt elke woensdagmiddag. De groep kinde ren varieert van 15 tot 30 kinderen in de leeftijd van 4 tot 14 jaar. Voor de leerlingen een uitdagende aan te brengen. „Tenzij je twee lin kerhanden hebt, is het goed te doen", zegt Filip. „Een product als Stucco is wel wat moeilijker aan te brengen. Daarvoor werken wij sa men met een stukadoor uit Nieuw- dorp." Elke klant krijgt, als hij het wil, een korte cursus. „We geven zo veel begeleiding als nodig", stelt Helena. „Het is immers ook in ons belang dat het er bij de klant thuis goed uit komt te zien. Een fraaie muur is reclame voor ons." Filip vervolgt: „Mond tot mond-recla me is sowieso erg belangrijk. In Yerseke hebben we een klant die zo enthousiast is dat hij als het wa re een verkoper voor ons is." Het meest verkochte pro duct op dit moment is 'Lu ce'. Dat is een matte verf met daarin zilveren of gouden glit ters. „Een mooi product, waar je een beetje mee kunt spelen", stelt Helena. „Door er in meer of min dere mate licht op te richten, kun je de glitters duidelijk of juist min der duidelijk naar voren laten ko men. Als je er een spot op richt, zie je een zee van glitters. In ande re gevallen zie je nauwelijks dat het een muur vol glitters is." Ande re muurverven zijn onder meer Jeans (textiellook), Antica Proven- za (marmer of gevlamd effect) en de Stucco Antico. „Die laatste is ook zeer bruikbaar in de badka mer", weet Filip. „Het kan dienen als vervanging van tegels." Brignola Colori maakt overigens ook scheepsverven. Ook die verko pen Filip en Helena, al vormt het op dit moment slechts een klein percentage van de omzet. „De Ne derlandse markt van scheepsver ven is een hele drukke", stelt Filip. „We zijn hem heel voorzichtig aan het verkennen." www.brignola-colori.com klus, aangezien zij te maken heb ben met verschillende nationalitei ten, talen en behoeften. Het gaat om activiteiten als sport en spel, knutselen en dans. „De invulling ligt bij de leerlingen", zegt Karin Boone van het ROC Zeeland. „-Ze leren er zelf ook veel van, want normaal zijn ze klasgenoten, maar op dat moment zijn ze collega's." De leerlingen zijn nu altijd op loca tie in het asielzoekerscentrum, maar volgens Boone wordt beke ken of de kinderen wellicht ook naar het ROC kunnen komen. „We hebben hier natuurlijk een prachtig gebouw met allerlei facili teiten." HEINKENSZAND Kerk vol passie, Pasen, poëzie en Pinksteren De protestantse kerk in Heinkens- zand houdt nog de hele maand fe bruari een bijzondere tentoonstel ling in de dorpskerk in Heinkens- zand onder de naam Zeeuwse Sta ties. Niet alleen zijn er schilderijen te zien met als onderwerp passie, Pasen en Pinksteren maar er zijn ook Zeeuwse gedichten bij geschre ven. De kerk is open op 15,18, 22,25 en 29 februari van 13.00 tot 16.00 uur. WISSENKERKE Zorgcafé Amaliahof over hart en vaten Het Zorgcafé in Amaliahof in Wis- senkerke gaat vandaag, dinsdag 7 fe bruari, over hart- en vaatziekten. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk en Mantelzorg heeft een van de huisartsen van de Huisartsenprak tijk Kamperland gevraagd te vertel len wat de belangrijkste risicofacto ren zijn en wat de kans op hart- en vaatziektes zo veel mogelijk be perkt Het café duurt van 19.30 tot 21.30 uur en is vrij toegankelijk. GOES Fotowedstrijd over vakantie in Zeeland De Zeeuwse regio VW's houden dit jaar een fotowedstrijd over het thema Vakantie in Zeeland. Men sen kunnen foto's insturen in de ca tegorieën 'evenementen en attrac ties', 'uit eten en drinken', 'spor tief, 'bijzonder Zeeland' of 'Zee land humor'. De hoofdprijs is een vakantiecheque van 250 euro. www.uvvzeeland.nl/fotowedstrijd. OUD-VOSSEMEER Jongeren leren zichzelf te verdedigen De jongerenwerkers van Tholen houden in het kader van het pro ject Let's move around een weer baarheidstraining voor jongeren tussen 8 en 23 jaar in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer Dat gebeurt vrij dag 10 februari tussen 19.00 en .21.00 uur. De jongeren krijgen les in jiu-jitsu, judo en zelfverdedi ging. Deelname is gratis. Deelne mers dienen makkelijke kleding te dragen: t-shirt en trainingsbroek. SINT-ANNALAND Langste merklap dit seizoen in Meestoof De langste merklap ter wereld, Door ons gedaenwaarbij 'ons' staat voor Zeeuwse borduursters, hangt dit jaar in De Meestoof in Sint-An- naland. Althans de helft. Het eerste halfjaar hangt het deel van Thoolse borduursters op en het tweede half jaar het deel dat gedaan is door de rest van de Zeeuwen. In de land- bouwschuur van De Meestoof wor den makelaars, tegeltableau's en an dere boerenluxe getoond. OVEZANDE Laatste Freeride met Kees Schipper Kees Schipper, die in de jaren ze ventig mede aan de wieg stond van De Klomp in Ovezande, maakt met zijn band Freeride een af- scheidstoer. Die eindigt zaterdag 11 februari in De Klomp. Schipper heeft in de afgelopen vier decennia met tal van Zeeuwse en Brabantse muzikanten gespeeld. Het concert begint om 21 uur. door Claudia Sondervan HANSWEERT - Op de Kanaalweg bij Hansweert belandde gisterochtend omstreeks 09.00 uur een personen auto onderaan de dijk. De auto kwam niet in het water terecht. De auto, met daarin een 33-jarige vrouw en een 15-jarig meisje, bei den uit de gemeente Reimerswaal, is waarschijnlijk in een slip ge raakt. De twee slachtoffers werden door het ambulancepersoneel gestabili seerd en daarna met onbekend let sel naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. In de loop van de ochtend moch ten zij het ziekenhuis weer verla ten. KAMPERLAND - De bouwprojecten Veerse Muze en de Compagnie van de Kamperlandse projectont wikkelaars en broers Mark en René Faasse zijn sterk in omvang ingekrompen. Het bouwplan voor het apparte mentencomplex aan de jachtha ven van Kamperland is zelfs terug gebracht tot een kwart van de oor spronkelijke omvang. Reden is de ernstige crisis op de woningmarkt. „Kleine bouwplan nen zijn nog te realiseren. Grote voorlopig helemaal niet", stelt Mark Faasse. Daarom wordt de bouw op het havenplateau geen complex van twintig tot vieren twintig appartementen met win kels op de begane grond. „De be doeling was dat de appartementen dat ontwikkelplan zouden dragen, maar daar is de markt niet meer naar. Er is interesse in de commer ciële ruimten op de begane grond voor horeca. We denken nu aan de vorm van een beschut pleintje met vier tot zes appartementen er boven. Misschien voor alleenstaan den." De Veerse Muze, het luxe apparte mentencomplex dat op de plaats van restaurant D'Ouwe Veerstoep aan de kop van het havenkanaal moet verrijzen, krijgt geen pent house op het dak met een vraag prijs van 1,6 miljoen euro. Ook de parkeerkelder met autolift onder het complex is geschrapt vanwege de te hoge bouwkosten. Bovenop het nieuw te bouwen restaurant komen nu drie lagen met elk twee appartementen. In april wordt het aangepaste plan in de markt gezet, zegt Faasse. In maart denkt hij te beginnen met de sloop van het oude restaurant. In het voorjaar van 2013 moet er weer een 'nieu we Veerstoep staan. Chef Serge Bosschaart van D'Ouwe Veerstoep heeft in af wachting van de sloop en her bouw van zijn restaurant zijn toe vlucht gezocht in het voormalig restaurant De Polderkamer aan de Molenweg, naast de invalsweg van Kamperland. Bosschaart heeft na de sluiting van D'Ouwe Veerstoep in september de Polderkamer overgenomen en herschapen tot brasserie Kook punt. Daar drijft hij sinds twee we ken met een mediterraan georiën teerde keuken met Zeeuwse vis en streekgerechten. Hij werkt er met slechts één personeelslid en geniet daar van. „In D'Ouwe Veerstoep was ik vaak alleen nog aan het re gelen zonder aan koken toe te ko men. Nu kook ik weer. Ook in de horeca draait het nu om de kosten laag te houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49