Tegenslag en optimisme Fotogroep Goes Nieuwe fotoclub VOOr ?n Heinkenszand Noord-Beveland opgezet 181 zeeland AutoTeam HEINKENSZAND - De jaarlijkse ten toonstelling van Fotogroep Goes, amateurfotografen die hun hobby samen naar een hoger niveau wil len tillen, exposeert tot en met 30 maart bij woonwinkel Binnenuit in Heinkenszand. Behalve de win nende foto's van de jaarlijkse foto wedstrijd, zijn ook alle inzendin gen en bijdragen hors concours te zien. De eerste prijs was dit jaar voor Christella Dahlkamp uit Heinkenszand. De tweede ging naar Arjen de Boer uit Goes en Jan Pleijte uit Middelburg won de derde prijs. De Fotogroep Goes telt 36 leden en komt wekelijks bij een in 's Heer-Hendrikskinderen. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Noord-Beveland krijgt een eigen fotoclub: dinsdag 14 februari is de oprichtingsverga dering in Wissenkerke. De club is een initiatief van Hans Schalk uit Geersdijk, voorheen professioneel fotograaf, en Cas Donker uit Kam perland, luchtfotograaf. Beide mannen geven geregeld foto grafie-workshops. Bij een ontmoe ting bleken zij allebei het idee te hebben dat er onder de Noord-Be velanders voldoende nieuwsgierig heid is naar de werking van foto grafie om een fotoclub bestaans recht te geven. Samen met fotogra fie-enthousiasten Hilda Venema uit Kortgene, Ko Duerink uit Kam perland en Jan Soetekouw uit Co- lijnsplaat hebben Schalk en Don ker een oprichtingsbestuur ge vormd. Amateurfotografen vanaf zestien jaar zijn welkom. Een gewone com pact camera is voldoende om mee te kunnen doen. De club biedt ge zelligheid en de gelegenheid erva ringen en kennis te delen en mee te doen aan workshops. De oprichtingsvergadering is dins dag 14 februari vanaf 20.00 uur in de ontmoetingsruimte van Amalia- hof in Wissenkerke. wwwfotoclub-noord-beveland.nl. dinsdag 7 februari 2012 1 B B rignola Colori is een Italiaanse verf producent, die werd opgericht in 1901. Dat was de tijd van de grote emigratie naar Amerika. In Italië vond die voor al plaats vanuit Genua. Zo kwam de fabriek daar terecht, want in die tijd maakte ze vooral scheepsverven. Na de Tweede Wereldoorlog, toen er veel moest worden opgebouwd, kwam de verf voor woningen in opmars. De gebiedsontwikkeling rond dorpshuis De Zaete, onderzoeksinstituut Imares en de oesterputten in Yerse- ke verloopt moeizaam. Toch heerst alom optimisme. Toen wethouder Hans de Kunder (CDA, gebieds ontwikkeling Yerseke) te horen kreeg dat marktpar tij AM Zeeland afhaakt in de ont wikkelingsplannen rond dorps huis De Zaete, onderzoeksinsti tuut Imares en de historische oes terputten in Yerseke, was het eer ste dat hij deed naar de telefoon grijpen. Om toch enigzins veront rust directeur Jan Sips van Top Le vel Development te bellen, nu de enige overgebleven marktpartij. „De heer Sips verzekerde mij dat hij onverminderd enthousiast blijft over de plannen", zo liet hij de gemeenteraad vorige week op gelucht weten. Die was onder meer bijeen om een besluit te ne men over de verkoop van grond aan de marktpartijen a raison van 1,5 miljoen euro, nodig voor de bouw van de appartementen, een 'maatschappelijk programma', stu dentenhuisvesting en uitbreiding van onderzoeksinstituut Imares. Het was niet de eerste tegenslag die de betrokkenen de afgelopen maanden te verwerken kregen. Eerder al had woningcorporatie R8cB Wonen aangegeven niet door te willen gaan. R&B Wonen gaf onder meer als reden op te wei nig vertrouwen te hebben in de af spraken met de gemeente over de huursom en de looptijd van het 'maatschappelijke programma'. Het 'maatschappelijke program ma', dat onder meer een nieuwe huisvesting van het Oosterschelde- museum of dorpshuisfunctie zóu behelzen, staat nu dus op losse schroeven. Volgens het raadsstuk moeten de marktpartijen op zoek naar een nieuwe belegger en exploitant. De opbrengst van de grondverkoop lijkt niet genoeg om het 'maat schappelijk programma' volledig door Lilian Dominicus te kunnen financieren. „Het colle ge wil met uw raad onderzoeken wat er werkelijk realiseerbaar is", staat in het raadsvoorstel. De grond voor het hotel en well- nesscentrum zit niet in de prijs van 1,5 miljoen euro en is ook nog niet verkocht. Voor de ontwikke ling daarvan heeft zich nog geen investeerder gemeld, laat het colle ge in hetzelfde raadsvoorstel we ten. Al jaren praten ze in de gemeente Reimerswaal over de gebiedsont wikkeling in Yerseke, maar méér dan een papieren tijger lijkt het voor de argeloze buitenstaander nog altijd niet te zijn. Toch zijn de betrokkenen nog altijd onvermin derd enthousiast en is er vertrou wen in een goede afloop. „Achter de schermen wordt ontzettend veel werk verzet", heeft wethou der De Kunder al diverse malen als weerwoord gegeven. Hij zegt begrip te hebben voor het afhaken van zowel R&B Wonen als AM Zeeland. Jan Sips van projectont wikkelaar Top Level Development denkt er hetzelfde over. „Als ze zich hadden teruggetrokken om dat ze niet meer geloven in het project, had het anders gelegen", zei hij hier vorige week in een reac tie over. Volgens hem begint de verkoop van de appartementen de ze zomer nog en kan Imares eind van het jaar nog beginnen met de zo gewenste uitbreiding. Ook de gemeenteraad van Reimerswaal maakte vorige week een gezamen lijke vuist door unaniem in te stemmen met een voorstel om 150.000 euro vrij te maken voor Yerseke. Het geld is nodig als co-fi nanciering, om een Europese sub sidie zeker te stellen. Maar tegelij kertijd deed ze een oproep aan het Yersekse bedrijfsleven om fors te Brignola Colori heeft sinds een half jaar een showroom in Tholen. Daar zijn de diverse verftechnieken uit Italië te investeren in de plannen. zien. Deze muur is geverfd met het relatief nieuwe product Capricci di Regina. foto Willem Mieras JAAR GRATIS 'ONDERHOUD VO C I je V V j Goes, Pearyweg 19 Vlissingen, Bedrijfsweg 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48